Країна-окупант назвала свої умови для участі у «Кримській платформі»

У Міністерстві закордонних справ Росії хочуть, щоб у межах Кримської платформи обговорювалися питання від водопостачання до транспортного сполучення з окупованим півостровом.
Спікерка відомства Марія Захарова в інтерв'ю "Кримському журналу" назвала це умовою їхньої участі в українському міжнародному майданчику щодо деокупацію Криму.
Що сказала Захарова
-
Росія має намір брати участь у Кримській платформі за кількох умов.
-
Москва виступає за обговорення там відновлення водопостачання Криму та подачі електроенергії.
-
МЗС хоче зняття Києвом торгової і транспортної блокади півострова.
-
Деоккупація Криму Росію не цікавить, оскільки півострів "є повноцінним суб'єктом РФ".
Що відомо про Кримську платформу
-
Це ініціатива України щодо створення майданчика для переговорів і координації дій міжнародних партнерів із захисту прав жителів окупованого півострова, а також його деокупації.
-
Наразі дипломати шукають відповідну форму запрошення для росіян.
-
Українські дипломати розробляли платформу протягом декількох місяців.
-
Про її створення президент України Володимир Зеленський заявив під час свого послання до Верховної Ради 20 жовтня.
-
У ній готові брати участь вже шість країн. У їх числі США, Великобританія і Словенія, а також Канада, Туреччина і Молдова.
-
Проведення саміту в рамках Кримської платформи заплановано на травень 2021 року в Києві.
Як повідомляв Український Дощ, в Криму склалася катастрофічна ситуація з водопостачанням. Так, практично пересохло одне з головних водосховищ півострова – Аянське. Низка інших важливих водоймищ теж майже, а деякі повністю, зникли.
Москва звинувачує в цьому Київ, оскільки в 2014 році після захоплення півострова був перекритий Північно-Кримський канал. Проте відомо, що РФ як країна-окупант несе повну відповідальність за ситуацію в Криму відповідно до міжнародного гуманітарного права. Крім того, води для потреб жителів Криму вистачає, однак Росія використовує воду для військових цілей і баз.