Країна-агресор вимагає від України визнати «територіальні реалії, що склалися»

Кремль наполягає на тому, щоб Україна визнала статус Криму і самопроголошених Л/ДНР, а також у рамках майбутньої угоди вимагає від України позаблокового та без'ядерного статусу, а також визнання «територіальних реалій, що склалися». Про це заявив заступник міністра закордонних справ рф Андрій Руденко, повідомляє "Інтерфакс".
"Російський підхід залишається незмінним: майбутня угода має фіксувати нейтральний, позаблоковий і без'ядерний статус України, визнання територіальних реалій, у тому числі нинішній статус Криму, а також Донецької та Луганської народних республік", - сказав Руденко.
За його словами, Москва готова позитивно відреагувати, якщо Київ вирішить повернутись за стіл переговорів. При цьому Росія наполягатиме на отриманні «виразної відповіді на наші згадані пропозиції, а також порівнюватиметься із ситуацією „на землі“, яка поступово змінюється».
"Як зазначив президент Росії, ми від переговорів не відмовляємося, але ті, хто від них відмовляється, повинні знати, що чим далі, тим складніше їм домовлятиметься з нами", - додав дипломат.
Водночас прессекретар Кремля Дмитро Пєсков напередодні заявив, що про поновлення переговорів щодо мирної угоди наразі не йдеться.
Наприкінці травня президент України Володимир Зеленський заявляв, що вести переговори про припинення війни має сенс лише особисто із російським диктатором владіміром путіним і ні з ким іншим.
23 травня помічник путіна та голова російської делегації на переговорах Володимир Мединський сказав, що росія готова до продовження переговорів з Україною. За його словами, ініціатива заморожування переговорного процесу походить від Києва.
Раніше радник глави Офісу президента України Михайло Подоляк в інтерв'ю агентству Reuters відкидав можливість перемир'я з росією до повного виведення військ. За його словами, Україна ніколи не погодиться поступитися росії жодними територіями. Визнаючи, що позиція Києва стає безкомпроміснішою, Подоляк пояснив, що запропоновані поступки матимуть важкі наслідки для України, тому що в результаті росія зможе скористатися перервою в бойових діях, щоб підготуватися і завдати удару знову.
Першу спробу розпочати мирний діалог між росією та Україною було зроблено наприкінці лютого, їхній перший раунд пройшов у Прип'яті. Остання зустріч між делегаціями відбулася 29 березня у Стамбулі. Потім перемовини продовжилися у онлайн-форматі.
Наприкінці квітня близькі до переговорного процесу джерела ВВС розповідали, що перед українською та російською делегаціями на переговорах не стоїть завдання досягнення миру. Результат війни вирішуватиметься лише на полі бою. Головний сенс діалогу полягає у визначенні базових правил, за якими Україна і росія житимуть у майбутньому.