Костел Святого Миколая у Києві почали відновлювати за особливою німецькою технологією

Костел Святого Миколая, в якому 3 вересня сталася пожежа і де було знищено унікальний орган, нарешті почали реставрувати. Фахівці застосовують особливу німецьку технологію, яка дозволяє глибоко очищати без механічного впливу такі чутливі матеріали, як ліпнина, кераміка, природний камінь, гіпс, поліроване дерево тощо. Про це повідомив міністр культури Олександр Ткаченко у Facebook.
Фахівці "Укрспецреставрації" застосують технологію дбайливого очищення поверхні крихких елементів декору, розроблену у Німеччині. Цю ж технологію використовували для реставрації визначних пам'яток у Німеччині, Франції, Великій Британії, Бельгії, США, Канаді, Швейцарії, Португалії та Іспанії.
Усі необхідні компоненти очисної суміші виробник передав Костелу Святого Миколая безкоштовно.
"Символічно, що за католицьким календарем сьогодні День Святого Миколая, покровителя Костелу. Вірю, що до 1 червня 2022 року, дати передачі костелу в користування парафії св. Миколая, ми завершимо не тільки протиаварійні, а й реставраційні роботи", - зазначив Ткаченко.
Реставратори вже провели підготовчі роботи, розчистили сміття, виготовили захисні металоконструкції для вікон тощо. На даний час триває монтаж захисних конструкцій вікон, що постраждали від високих температур. Наступний етап – очищення внутрішніх поверхонь та облаштування лісів.
Надалі костел чекає на ремонт підлоги, монтаж захисних віконних конструкцій, очищення поверхонь, ремонт системи електропостачання, освітлення та пожежогасіння, встановлення захисних сіток.
Роботи оцінюють у 19,5 млн гривень. Вони триватимуть орієнтовно до кінця січня 2022 року. Гроші на поновлення надали благодійники.
Нагадаємо, будівлю костелу Святого Миколая у неоготичному стилі роботи архітектора Владислава Городецького, що знаходиться у Києві на вулиці Великій Васильківській ділять Римо-католицька парафія та Будинок органної та камерної музики.