[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Конгрес США звинуватив корпорації Apple, Facebook, Google, Amazon в монополізмі

Конгрес США звинуватив корпорації Apple, Facebook, Google, Amazon в монополізмі

29 липня в Конгресі США в форматі відеоконференції виступили глави найбільших ІТ-компаній. Політики залишилися незадоволеним тим, що Apple, Facebook, Google, Amazon мають на американському ринку домінуючу позицію, яка обмежує конкуренцію і не дозволяє розвиватися новим гравцям.

Сундар Пічаї, Марк Цукерберг, Тім Кук, Джефф Безос негативно сприйняли заяву конгресменів, які звинуватили їх в монополізмі.

Експерти відзначають, що висока ймовірність, що першим під антимонопольні санкції з боку влади США може потрапити корпорація Google, яку політики розкритикували особливо сильно. Причому це робили представники обох американських партій.

Керівники корпорацій Apple, Facebook, Google, Amazon в форматі відеоконференції відповідали на питання конгресменів.

Велика частина конференції пройшла під тематикою претензій з боку конгресменів, які переконані, що компанії мають занадто високий рівень впливу на ринку, що шкодить конкуренції і не дає розвиватися ринку.

«Батьки-засновники США не схилялися перед королем, тому і ми не схилимо коліно перед королями ІТ-економіки», - зазначив один з конгресменів.

Кожному з керівників конгресмени задавали різкі питання:

  • Amazon звинуватили в утисках незалежних і невеликих продавців.
  • Facebook дорікнули в сприянні монополізму на ринку, за рахунок того, що корпорація просто купує всі популярні сервіси, які починають складати конкуренцію.
  • На Apple поскаржилися незалежні розробники, що корпорація утискає ціновою політикою в магазині додатків App Store на догоду великим гравцям.
  • Google звинуватили в домінуючій позиції корпорації на ринку веб-пошуку і в блокуванні контенту і каналів на YouTube.

Найбільше критики отримала саме корпорація Google, яку демократи звинуватили в домінуючій позиції, через що в сфері веб-пошуку був створений «обгороджений сад», в якому повністю обмежуються пошукові результати щодо певних ресурсів.

Зокрема, була представлено ​​опубліковане листування провідних співробітників Google, які міркували про те, що у якогось сервісу занадто великий трафік, з яким «треба щось зробити».

Також під час відеоконференції представники Республіканської партії США відзначили, що великі ІТ-компанії з упередженістю ставляться до консервативних верств суспільства, дискримінуючи їх за допомогою блокувань і цензури.

«Великі ІТ-компанії США негативно налаштовані до консерваторів. Ми не підозрюємо, а констатуємо факт», - сказав республіканець Джим Джордан.

Голова підкомітету Девід Сесіллін зазначив:

"Щоб рости, домінуючі платформи використовували свій вплив руйнівним, шкідливим чином".

На думку голови підкомітету, деякі компанії необхідно "розділити", діяльність інших - "належним чином регулювати".

За підсумками слухань антимонопольний комітет, який входить до складу юридичного комітету, повинен розробити рекомендації щодо регулювання діяльності найбільших IT-компаній.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
У Польщі ЛГБТ-активістку посадили в СІЗО на 2 місяці за «образу почуттів віруючих»
Світ
У Польщі ЛГБТ-активістку посадили в СІЗО на 2 місяці за «образу почуттів віруючих»
Щодо прав ЛГБТ-спільноти польське суспільство розколоте практично навпіл. Переобраний президент Польщі Анджей Дуда в ході передвиборної кампанії називав ЛГБТ чуждою польському народу ідеологією, небезпечною, ніж комунізм...
Трамп оголосив податкові канікули для американців із середнім доходом
Світ
Трамп оголосив податкові канікули для американців із середнім доходом
Трамп анонсував, що частина американців, які заробляють менше 100 тис. доларів на рік, не платитиме податки із зарплат...
Сьогодні Білорусь обирає президента
Світ
Сьогодні Білорусь обирає президента
ЦВК стверджує, що 40% вже проголосувало достроково
...
Росія намагається переглянути свою роль у ТКГ, - посол ЄС
Світ
Росія намагається переглянути свою роль у ТКГ, - посол ЄС
Росія намагається переглянути свою роль у переговорах по Донбасу. Це викликає занепокоєння в Євросоюзі...
Каталонія проголосила себе «республікою» й відмовилася коритися королю Іспанії
Світ
Каталонія проголосила себе «республікою» й відмовилася коритися королю Іспанії
Парламент іспанської Каталонії проголосив цю провінцію «республікою» й відмовився визнавати іспанських королів....