Команда ВООЗ прибула в Ухань для розслідування походження коронавірусу

Команда ВООЗ прибула в Ухань для розслідування походження коронавірусу

Група експертів Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) рано вранці 14 січня прилетіла до китайського міста Ухань з Сінгапуру. Фахівцям, що прибули необхідно пройти 14-денний карантин, в цей час вони будуть вести консультації з китайськими фахівцями за допомогою відеозв'язку.

Про те, що експерти від ВООЗ відправляться в Ухань, стало відомо 11 січня. До складу групи увійшли фахівці з 12 країн.

Раніше глава ВООЗ Тедрос Аданом Гебреісус повідомляв, що експертам організації не дозволяють почати в Китаї розслідування походження коронавірусу - місцева влада зволікала з оформленням необхідних документів.

Перша спеціальна група ВООЗ побувала в Китаї в лютому минулого року. Вона зробила висновок, що вірус зоонозного походження міг передатися людині від летючих мишей, але в цілому залишила питання про джерело інфекції відкритим.

Ще одна група фахівців організації повинна була приїхати в Китай в липні. З неї в країну потрапили тільки два експерти. Вони не їздили в Ухань і займалися визначенням "обсягу і сфери охоплення" роботи для наступного етапу місії.

Зараз експерти відвідають, крім Ухані, південну провінцію Юньнань, де розташовані печери, в яких багато кажанів. Там зроблять забір первинного матеріалу для визначення, чи міг вірус з'явитися самостійно, або могла статися витік з лабораторії в Ухані. Крім того, експерти ринку в Ухані, де, як передбачається, були куплені кажани, заражені коронавірусом.

Учасник нинішньої місії ВООЗ Фабіан Лендертц говорив, що джерело походження коронавірусу не обов'язково знаходиться в Китаї, але саме почавши працювати в Ухані, можна буде розібратися в питанні походження інфекції.

Він додав, що поки інформації про походження COVID-19 не так багато.

"Ми знаємо найближчі родинні віруси у видів кажанів. Але нам все ще потрібно знайти початкового носія, з'ясувати, чи були посередники, і чи були серед цих посередників люди", - зазначив учений.

Пітер Бен Ембарек, головний експерт ВООЗ з хвороб тварин, які передаються іншим видам, який був в Китаї з попередньою місією в липні минулого року, очолює групу експертів.

Хунг Нгуєн, в'єтнамський біолог, що входить до групи, сказав, що не очікує будь-яких обмежень для роботи групи в Китаї, але застеріг від надій на отримання "твердих відповідей".

Раніше Український Дощ писав, що у листопаді 2020 року в ВООЗ пообіцяли зробити "все можливе", щоб визначити походження коронавірусу. Раніше організацію багато критикували за вигороджування Китаю в історії з пандемією.

Випадки хвороби COVID-19, викликаної коронавірусом нового типу, були вперше зафіксовані в грудні 2019 року в Ухані. 11 березня 2020 року ВООЗ оголосила, що ситуацію можна характеризувати як пандемію. За останніми даними, в світі заражено понад 92 мільйонів чоловік.

У Китаї 13 січня, вперше за вісім місяців помер, пацієнт з коронавірусом.

Теги
Схожi
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
Світ
Меган Маркл виявилася частково замішана у міжнародному бізнес-скандалі
У грудні герцогиня Сассекська з гордістю оголосила про те, що стала інвестором каліфорнійського кавового стартапу Clevr Blends...
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Світ
Дональд Трамп переконаний, що на виборах - 2024 перемогу здобуде республіканець
Він також запевнив, що всіма силами підтримає республіканців, які будуть претендувати на місця в Конгресі у 2022-му...
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Світ
Принц Чарльз: Батько був би зворушений, як весь світ відреагував на його смерть
Титул герцога Единбурзького після смерті чоловіка королеви Великобританії Єлизавети II принца Філіпа тимчасово перейде до принца Чарльза...
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Світ
Британський прем'єр не піде на похорон принца Філіпа
Британський прем'єр враховує інтереси родичів принца Філіпа, пояснив співробітник канцелярії....
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Світ
У Киргизстані вирішили переписати основний закон країни
Ініціатива щодо зміни Конституції стала наслідком політичної кризи 2020 року, коли в результаті протестів проти підсумків парламентських виборів до влади прийшов Садир Жапаров...