КНДР законодавчо закріпила свій «незворотній» статус ядерної держави

Верховні народні збори Північної Кореї ухвалили новий закон про політику щодо ядерних сил. Він передбачає можливість завдання превентивних ударів. Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин заявив, що ядерний статус країни «незворотний».
У п'ятницю, 9 вересня, північнокорейські ЗМІ повідомили, що ухвалений закон «Про політику КНДР щодо ядерних збройних сил» робить статус країни «як відповідальної ядерної держави… незворотним» і дозволить «надійно захистити корінні інтереси нашої революції та безпеку народу, її стійку волю до захисту прав та користь держави».
У законі вказані випадки, у яких можуть застосовуватися ядерні сили:
- якщо на КНДР скоєно напад із застосуванням ядерної чи іншої зброї масової поразки, а також якщо в КНДР вважають загрозу такого нападу неминучою;
- у разі нападу на керівництво КНДР та керівників командування ядерними силами;
- у разі нападу на стратегічні об'єкти КНДР;
- за необхідності запобігання затягуванню війни або взяття ініціативи у війні;
- у разі обставин, які ставлять під загрозу існування країни та безпеку життя народу.
Зазначається, що у разі появи загрози для системи командування та контролю над ядерними силами удару може бути завдано «автоматично і негайно» «для знищення ворожих сил». При цьому КНДР обіцяє не розміщувати ядерну зброю на території інших країн і не застосовувати її проти без'ядерних країн, якщо вони не здійснюють актів агресії щодо Північної Кореї.
Новий текст відображає впевненість Кім Чен Ина в ядерному та військовому потенціалі своєї країни, особливо у здатності північнокорейських міжконтинентальних балістичних ракет завдати удару США. Таку думку озвучив AFP експерт Чон Сон Чхан із Центру північнокорейських досліджень при Інституті Седжона. На думку експерта, нова доктрина служить для «виправдання застосування ядерної зброї у надзвичайній ситуації, наперед розкриваючи принципи застосування ядерної зброї всередині країни та за кордоном».
2005 року Північна Корея заявила про наявність у неї ядерної зброї, а 2012-го оголосила себе ядерною державою. Закон про ядерну політику КНДР, ухвалений у 2013 році, припускав, що Північна Корея може використовувати цю зброю для відбиття нападів і завдання ударів у відповідь.
Інформація про нову північнокорейську доктрину з'явилася в контексті наростаючої напруги між Пхеньяном і Сеулом: КНДР звинуватила Південну Корею у недавньому спалаху COVID-19 на своїй території, а наприкінці серпня США та Південна Корея провели найбільші з 2018 року спільні військові навчання. За даними AFP, близько 28 500 американських військовослужбовців нині дислоковано у Південній Кореї. При цьому президент країни Юн Сук Єль заявив, що його уряд не планує мати ядерні сили.