Китай відрепетирував удари по «ключових цілях» на Тайвані під час військових навчань

Китай на другий день військових навчань навколо Тайваню зімітував «точкові удари по ключових цілях» на острові, який вважає совєю територією. Про це повідомляє Reuters з посиланням на китайське державне телебачення.
КНР розпочала триденні військові навчання навколо Тайваню наступного дня після того, як президентка Тайваню Цай Інвень повернулася із короткої поїздки до Сполучених Штатів. 6 квітня вона зустрілася зі спікером палати представників Сенату Кевіном Маккарті. Подібні зустрічі щоразу викликають роздратування Пекіна.
Китайське державне телебачення повідомило, що кілька типів підрозділів армії КНР імітували «точкові удари по ключових цілях» на Тайвані та прилеглих морських районах, а також «продовжили підтримувати наступальну позицію навколо острова».
Reuters з посиланням на джерело, знайоме із ситуацією у сфері безпеки в регіоні, повідомило, що Китай проводив імітацію повітряних і морських атак на «іноземні військові об'єкти» у водах біля південно-західного узбережжя Тайваню.
У Міноборони Тайваню заявили, що опівдні неділі за місцевим часом навколо острова було зафіксовано 58 китайських літаків, у тому числі винищувачі Су-30, а також бомбардувальники Н-6 та дев'ять кораблів. Раніше в неділю відомство заявило, що за попередні 24 години воно зафіксував 71 літак китайських ВПС та дев'ять військових кораблів навколо Тайваню.
У Міністерстві оборони Тайваню наголосили, що сили острова «не провокуватимуть ескалацію», але при цьому реагуватимуть «відповідним чином» на навчання Китаю.
За даними джерела Reuters у сфері безпеки, близько 10 китайських та близько 10 тайванських кораблів стягнуто до так званої серединної лінії Тайванської протоки.
У представництві США на самоврядному Тайвані заявили, що Вашингтон уважно стежить за навчаннями Китаю, наголосивши, що у США достатньо ресурсів у регіоні для забезпечення миру та стабільності.
США розірвали дипломатичні відносини з Тайбеєм на користь Пекіна 1979 року, але ухвалили закон, яким зобов'язалися забезпечити Тайваню кошти на самооборону.
Тайвань вважає себе суверенною державою, з власною Конституцією та демократичною владою. Китай вважає Тайвань своєю провінцією, що відкололася, яка в результаті повинна перейти під контроль Пекіна — якщо буде потрібно, силовим шляхом.
Ситуація з Тайванем є найбільш чутливим питанням у відносинах КНР зі Сполученими Штатами, і ця тема часто стає джерелом напруженості. Напруженість між Китаєм та Тайванем значно зросла у серпні 2022 року через візит на острів тодішньої спікерки Палати представників США Ненсі Пелосі.
Український Дощ писав раніше, що США, Німеччина та Угорщина виступають проти спроб Польщі та країн Балтії запропонувати Україні "дорожню карту" до членства в НАТО на липневому саміті Альянсу.