Китай у намірі наздогнати США випробував найпотужніший у світі двигун Стірлінга 3.1

Одним із останніх досягнень КНР у розробці високоефективних двигунів різних типів став нещодавній успіх у створенні найпотужнішого у світі двигуна Стірлінга. Про це повідомила китайська щоденна газета Global Times.
Випробування провів 711-ий науково-дослідний інститут Китайської державної суднобудівної корпорації (China Shipbuilding Industry Corporation, CSIC). Установка нового покоління має номінальну потужність 320 кіловат та коефіцієнт перетворення теплової енергії 40 відсотків. Перспективною повітронезалежною енергетичною установкою хочуть оснащувати нові китайські неатомні підводні човни проєкту 039С.
Цього року у мережу виклали фото- та відеоматеріали, на яких можна розглянути субмарину Type 039C Yuan. Її порівнюють з перспективним шведським підводним човном типу Blekinge, що володіє схожим зовнішнім виглядом. На думку експертів, вибір конструкції обумовлений бажанням зробити субмарину максимально малошумною. Type 039C стала частиною сімейства дизель-електричних підводних човнів типу Yuan. На сьогодні це найчисленніші та найпотужніші дизель-електричні субмарини в арсеналі Військово-морських сил КНР.
Переозброєння ВМС дуже багато означає для Китаю в контексті нового «переділу світу», про який останнім часом багато говорять у Москві і Пекіні. Хоча КНР зрівнялася зі США за кількістю бойових кораблів, про якісний паритет говорити рано. Це особливо помітно на прикладі підводного флоту, де Сполучені Штати мають перевагу над усіма країнами світу.
Наразі у ВМС США є два десятки новітніх багатоцільових атомних субмарин типу Virginia, які відносять до останнього, четвертого покоління. Від дизель-електричних човнів Штати давно відмовилися.