Китай страхується: влада перевірить на коронавірус 9,5 млн осіб

Китай страхується: влада перевірить на коронавірус 9,5 млн осіб

У Китаї, звідки спочатку і пішла вірусна хвиля, бояться буквально кожного нового випадку. У місті Циндао, після того як були виявлені кілька безсимптомних носіїв, влада ухвалила рішення за п'ять днів перевірити всіх жителів, а це 9 з половиною мільйонів чоловік. Навіщо таке поголовне тестування і чого так злякалися китайці?

12 випадків зараження для Китаю ПП. За п'ять днів у місті Циндао, де знайшли COVID-19, протестують на нього абсолютно всіх жителів. Ніхто не відмовиться: другої хвилі бояться не тільки влада. Те, що вірус прийшов саме в Циндао, іронія долі: це місто щось на зразок китайської Барселони - курортний, портовий, не схожий на інші місцеві міста. Символ закордону. А вірусу китайці чекають саме звідти. І здавалося, все зробили, щоб його не впустити. Навіть зрадили своїм звичкам.

Порожнечу на пекінських вулицях можна спостерігати тільки два рази на рік. У новорічні канікули і в жовтні - на свято середини осені - 1,5 мільярда китайців на тиждень кудись діваються. Але 2020 рік особливий. Цього разу вони поділися не зовсім туди, куди зазвичай.

Відпусток в нашому розумінні у китайців практично немає. Поїздки в рідне село або закордонні тури влаштовують якраз в ці масові канікули. І якщо в новий рік в основному їдуть до мами, то жовтень для багатьох - час закордонних вояжів. Тобто був таким. До COVID-19.

За даними опитування, проведеного перед канікулами, 40% китайців вирішили провести свято вдома. Причому, судячи з активності дорожнього руху, будинки в прямому сенсі слова.

За кордон хочеться, але колеться. І у китайців є рішення. Є свій Тауерський міст в Сучжоу, є своя Ейфелева вежа під Шанхаєм - копія, звичайно, але для «ковідних» часів зійде. А в місті Фошань відбудували вулицю в японському стилі - з характерними вивісками, магазинчиками, ресторанами. Атракціон для тих, хто хоче в Японію, але боїться. Заради вражень і фотосесій в Фошань відразу рвонули хіпстера з усього Китаю.

Або ось Пекін, ресторан «Трактір». Заклад добре відоме у вузькому колі російської діаспори. Ностальгія замучила, щей хочеться? За цим сюди. Але зараз тут - китайські все обличчя. Щоб потрапити всередину, люди по 40 хвилин терпляче чекають в черзі. Мета - опинитися в Новосибірську або Волгограді, хоча б в залах, які так називаються. Потикати пальцем в картинки з російськими стравами і замовити, наприклад, окрошку. Ось хлопчик бореться з салатом під назвою «Чоловічий каприз. На китайський смак це є неможливо. Але тут головне що ти «як ніби в Росії», а поїсти можна де завгодно.

Ті, у кого немає ностальгії за закордоном, насолоджуються внутрішнім туризмом. Тільки в перший день канікул місцеві поїзди і літаки перевезли 97 мільйонів пасажирів - все в межах країни. Навіть в Шанхаї, який ніколи не вважався курортом, раптом згадали, що взагалі-то у них море поруч.

Дійшло до Тибету. Жителям більшості регіонів Китаю їхати туди далеко і дорого. Але в готелях Великих гір все давно розписано - мільйон туристів тільки за чотири святкові дні! Це навіть добре, що далеко: якщо прибережний дев'ятимільйонному місто через 12 заражених тестують поголовно, то в глибинці вже точно не підхопити вірус.

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Пішки і без охорони: як ходить на роботу новий президент Молдови
Світ
Пішки і без охорони: як ходить на роботу новий президент Молдови
Українців замилувало відео, що потрапило в мережу, на якому новий президент Молдови Мая Санду йде на роботу.«Нам би такого президента» - коментують глядачі
...
Японія безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від коронавірусу
Світ
Японія безкоштовно вакцинуватиме своїх громадян від коронавірусу
Парламент країни ухвалив рішення про безкоштовну вакцинацію населення від коронавірусу...
Затриманий на секс-вечірці депутат Європарламенту подав у відставку
Світ
Затриманий на секс-вечірці депутат Європарламенту подав у відставку
Депутат направив спікеру Давиду Сассолі заяву про відмову від депутатського мандата...
Найдорожче розлучення в Британії
Світ
Найдорожче розлучення в Британії
Російський бізнесмен Фархад Ахмедов і його колишня дружина Тетяна вже кілька років судяться через майно вартістю півмільярда доларів у зв'язку з розлученням...
Меланія Трамп показала, як власноруч прикрасила Білий дім. Востаннє
Світ
Меланія Трамп показала, як власноруч прикрасила Білий дім. Востаннє
Звичайно, Першій леді допомагали професійні декоратори, але все-таки останнє слово було саме за дружиною президента...