Китай підтримує власні економічні інтереси, а не Путіна з Росією - думка експертів

Китай підтримує власні економічні інтереси, а не Путіна з Росією - думка експертів

Днями відбулася присвячена війні в Україні телефонна розмова між президентом США Джозефом Байденом та головою КНР Сі Цзіньпіном, що на жаль не призвела до жодних проривів. У Вашингтоні попереджають, що у разі надання допомоги країні-агресору Пекін чекають пекльні санкції у відповідь з боку Заходу. Влада Китаю не висловлює однозначної позиції щодо війни в Україні, обмежуючись загальними фразами про те, що ніхто не зацікавлений у конфліктах, пише RFI.

Чому Китай зберігає двозначність позиції щодо війни Росії проти України? Чи буде Пекін надавати військову підтримку Москві? Що може Захід запропонувати Китаю в обмін на участь у коаліції проти війни Путіна? Ці та інші питання ми поставили RFI поставило ряду експертів з США, України та РФ.

"Китай відстоює насамперед свої національні інтереси. І національних інтересів тут два. Це підтримка прагматичних відносин із Росією, адже РФ - це джерело природних ресурсів, джерело військових технологій. Росія також авторитарна держава, яка є постійним членом Ради безпеки ООН. Тому партнерство з Росією важливе для КНР у будь-якому випадку", - говорить експерт Центру Карнегі у Москві, фахівець з Китаю Олександр Габуєв.

З іншого боку, зазначає росіянин, у КНР є великі торгові, економічні та технологічні зв'язки із Заходом. Так, відносини з США псуються, на думку експерта, з незалежних від російсько-української війни причин. США незадоволені тим курсом, який проводить Китай, тому посилюють тиск на КНР. Оскільки ці зв'язки дуже важливі, Китай не хоче, щоб через російсько-українську війну ускладнення відносин із Заходом.

Ексдепутат Верховної Ради України і медіаменеджер Євген Рибчинський частково поділяє цю думку.

"Китай використовує той самий прийом, який він використав під час анексії Криму та початку війни на Донбасі у 2014 році, де є набір тез про те, що КНР нібито за мир, підтримує територіальну цілісність та суверенітет України, не визнає Крим російським і так звані донецьку та луганську квазі-республіки. При цьому КНР жодним чином не критикує країну-агресора, не запроваджує санкцій і взагалі виступає проти будь-яких обмежень по відношенню до РФ. Ці тези Китай повторює на всіх міжнародних майданчиках. Він їх калібрує залежно від того, хто зараз є його аудиторією. Але саме цей набір тез дозволяє Китаю максимально задовольняти свої національні інтереси, залишаючись на постійному контакті з керівництвом як США і України, так і країни-агресора", - сказав політик.

Подібної ж думки і прессекретарка Ради національної безпеки Білого дому Емілі Хорн.

"Китай заявляє, що не підтримує Путіна, а підтримує власні економічні інтереси. І це не дивує. У той час, коли ЄС продовжує купувати в Росії нафту і газ, дивно вимагати, щоб Китай цього не робив. При цьому китайські банки дуже уважно стежать за санкційними ризиками. Китай, безумовно, дотримуватиметься західних санкцій і не вестиме справи з тими компаніями, які під санкції потраплять. Китаю, можливо, не подобається перебіг війни в Україні. Йому не подобається, що йому доводиться перебувати у цій незручній дипломатичній позиції. Але російська політика щодо України це як виверження вулкана або як торнадо. Тобі це не подобається, але ти маєш якось адаптуватися, шукати укриття, а потім думати, що робити з цією новою реальністю. Так само реагує і Китай.

І тут зовсім недоречні порівняння між Україною та Тайванем. Україна – суверенна країна. А Тайвань де-юре є частиною Китаю. Це якщо говорити про міжнародне право. Якщо говорити про інтереси, то зрозуміло, що США та наші союзники надаватимуть підтримки Тайваню. Але питання, чи можлива вона у військовий засіб.

Я думаю, що Китай бачить, що якщо він вирішить використовувати військову силу або пригрозить використанням військової сили, то цей військовий інструмент повинен бути набагато краще підготовлений. Проте потенціал сил абсолютно непорівнянний. Розрив у потенціалі США та КНР значно більший, ніж у Росії з Україною. Тому КНР і триматиме нейтралітет", - сказала речниця РНБ.

Український Дощ писав раніше, що президент України Володимир Зеленський заявив, що готовий вести переговори з російським диктатором Володимиром Путіним, проте зазначив, що у випадку їх невдачі, світ вступить у Третю світову війну.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Лукашенко відреагував на втечу з росії чоловіків призовного віку: «нехай тікають»
Світ
Лукашенко відреагував на втечу з росії чоловіків призовного віку: «нехай тікають»
Білоруський диктатор закликав не перейматися тими, хто покинув росію на тлі так званої часткової мобілізації...
Вторгнення в Україну зменшило активність рф поблизу Фінляндії - Саулі Нііністо
Світ
Вторгнення в Україну зменшило активність рф поблизу Фінляндії - Саулі Нііністо
Варто зазначити, що президент Фінляндії Саулі Нііністьо в минулому мав досить часті контакти з російським диктатором...
США попередили путіна про «катастрофічні» наслідки застосування ядерної зброї в Україні
Світ
США попередили путіна про «катастрофічні» наслідки застосування ядерної зброї в Україні
Салліван детально не описав характер відповіді США, але нагалосив, що Сполучені Штати приватними каналами пояснили Кремлю «що саме це означатиме в деталях»...
Хаос, беззаконня, повна безпорадність: підсумки перших днів мобілізації у рф
Світ
Хаос, беззаконня, повна безпорадність: підсумки перших днів мобілізації у рф
Майже тиждень в країні-агресорі триває мобілізація. Названа путіним «частковою», вона по суті такою не є і має абсолютно хаотичний характер...
Пентагон уклав контракт на $20,6 млн на виробництво дронів-камікадзе Switchblade 300
Світ
Пентагон уклав контракт на $20,6 млн на виробництво дронів-камікадзе Switchblade 300
Раніше Пентагон опублікував дані про військову допомогу Україні, в яких містяться назви озброєнь, дати їх постачання, а також повна вартість...