Китай підтримав зусилля Франції та Німеччини щодо припинення війни в Україні

Президент Франції Емманюель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц 8 березня обговорили з головою КНР Сі Цзіньпіном агресію Росії проти України. Як зазначили у Пекіні, «Китай цінує зусилля, зроблені Францією та Німеччиною для врегулювання ситуації в Україні».
Як зазначається у комюніке на сайті Сіньхуа, Сі Цзіньпін наголосив, що нинішня ситуація в Україні викликає занепокоєння, і Китай глибоко жалкує про відновлення війни на європейському континенті.
«Китай цінує зусилля, зроблені Францією та Німеччиною для врегулювання ситуації в Україні та готовий підтримувати зв'язок та координацію з Францією, Німеччиною та ЄС, а також відігравати активну роль у міжнародному співтоваристві відповідно до потреб усіх зацікавлених сторін», — пише Сіньхуа.
У цьому комюніке окремо підкреслюється, що влада КНР вважає, що «слід поважати суверенітет і територіальну цілісність усіх країн, дотримуватися цілей і принципів Статуту ООН, серйозно ставитися до законних інтересів безпеки всіх країн і докладати всіх зусиль, які сприяють мирному врегулюванню криз».
Сі Цзіньпін наголосив, що необхідно спільно підтримувати мирні переговори між Росією та Україною. Повідомляється, що Китай висунув ініціативу з шести пунктів щодо гуманітарної ситуації в Україні та готовий надати Україні подальшу гуманітарну допомогу, щоб знизити негативні наслідки того, що на Заході називають "українська криза".
"Китай підтримує Францію та Німеччину в тому, що вони виходять із власних інтересів Європи, враховують міцну безпеку Європи, дотримуються стратегічної незалежності та сприяють створенню збалансованої, ефективної та сталої структури європейської безпеки", - йдеться у комюніке.
Там же йдеться, що ухвалені санкції «завдадуть шкоди всім сторонам», і Китай виступає за «рівноправний діалог між Європою, Росією, США та НАТО».
У комюніке за підсумками переговорів на сайті Єлисейського палацу йдеться, що Сі Цзіньпін наголосив на важливості принципу суверенітету та територіальної цілісності, висловив жаль у зв'язку з останніми подіями та підтримав Францію та Німеччину в їх зусиллях щодо досягнення припинення вогню та підтримав необхідність доступу мешканців України до гуманітарної допомоги у координації із ООН.