[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Китай остаточно прийняв закон, який посилює спецслужби в Гонконзі

Китай остаточно прийняв закон, який посилює спецслужби в Гонконзі

Постійний комітет Всекитайських зборів народних представників (ПК ВЗНП, вищий законодавчий орган Китаю - ред) прийняв закон про національну безпеку Гонконгу - спеціального адміністративного району (САР) КНР. Про це у вівторок, 30 червня, повідомила служба громадського мовлення Гонконгу RTHK з посиланням на джерело.

За його даними, законопроект одноголосно схвалили всі 162 члена ПК ВЗНП. Правовий акт набирає чинності 1 липня - в 23-ту річницю переходу колишнього британського анклаву під китайський суверенітет. Він закріплює найсерйозніші зміни для Гонконгу за цей більш ніж 20-річний період. Таким чином, постанова почне працювати до виборів до Законодавчої ради Гонконгу, призначених на 6 вересня. Повністю текст документа поки не оприлюднено.

Прийняття нового закону мало на меті:

"Ефективно запобігати, припиняти і карати дії, що загрожують національній безпеці", - раніше передавало інформагентство "Сіньхуа".

Зокрема, "розкол країни, підрив державної влади, планування і здійснення терористичних актів, а також інші дії, які представляють серйозну загрозу національній безпеці". Крім того, наголошується, що Китай "рішуче виступає проти будь-якого втручання іноземних і зовнішніх сил в справи САР Гонконг і застосує відповідні контрзаходи".

Згідно з рішенням ВЗНП, "компетентні органи безпеки" материкової частини Китаю - "у разі необхідності" - повинні мати можливість створювати представництва в Гонконзі, щоб "відповідно до закону виконувати свої зобов'язання щодо захисту національної безпеки".

Джерела RTHK повідомили, що максимальне покарання, передбачене законопроектом, наприклад за сепаратистську діяльність, передбачає тюремне ув'язнення терміном істотно більше, ніж десять років.

Офіційна назва документа - "Закон про створення правової системи і правозастосовних механізмів в спеціальному адміністративному районі (САР) Гонконг для захисту національної безпеки".

Парламент Гонконгу був зобов'язаний, згідно його конституції, самостійно прийняти закон про безпеку САР. Однак цього не сталося. У 2003 році відповідна ініціатива влади вивела на вулиці півмільйона гонконгців, які виступили проти ослаблення автономного статусу.

У 2019-2020 роках Гонконг поглинула нова хвиля масових протестів проти посилення впливу Пекіна в автономному окрузі та прийняття рішень, що обмежують громадянські вільні його жителів. Ці виступи нерідко виливалися у вуличні заворушення і супроводжувалися зіткненнями з поліцією. Тепер іноземні спостерігачі та правозахисники побоюються, що новий закон буде використовуватися владою КНР для придушення демократичного руху в Гонконзі.

Євросоюз і США виступали проти прийняття подібного закону. Зокрема, Вашингтон вважає, що плани Пекіна йдуть в розріз з добре налагодженою правовою системою Гонконгу. У свою чергу ЄС пропонували провести консультації по спірній статті конституції Гонконгу про необхідність прийняти закон про безпеку.

Раніше Український дощ писав, що 29 червня Рада Євросоюзу ухвалила рішення продовжити санкції щодо конкретних секторів економіки РФ ще на шість місяців – до 31 січня 2021 року.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Трамп вперше з'явився на публіці у медичній масці
Світ
Трамп вперше з'явився на публіці у медичній масці
Президент США Дональд Трамп вперше публічно надів медичну маску під час відвідування військово-медичного центру Уолтера Ріда поблизу Вашингтона, повідомляє CBC....
 «Путіна у відставку!», - Хабаровськ почав майданити
Світ
«Путіна у відставку!», - Хабаровськ почав майданити
Сьогодні в Хабаровську відбувся найбільший протестний захід за всю історію міста. На мітинг вийшло більше 40 тисяч людей...
Нідерланди подадуть позов до Росії через збитий «Боїнг» MH17
Світ
Нідерланди подадуть позов до Росії через збитий «Боїнг» MH17
Кабінет міністрів Нідерландів оголосив, що подасть в Європейський суд з прав людини позов до Росії у зв'язку з катастрофою «Боїнга» MH17 під Донецьком у 2014 році. ...
Естонія закрила повітряне сполучення з Україною
Світ
Естонія закрила повітряне сполучення з Україною
Влада Естонії через пандемію коронавірусу закрила авіасполучення з Україною...
Син Бжезинського сказав, як можна приструнити Путіна
Світ
Син Бжезинського сказав, як можна приструнити Путіна
США не достатньо жорстко тиснуть на Росію, що провокує її на ще зухваліші дії. Слід накласти на РФ нові санкції і розширити НАТО за рахунок України...