Кінець епохи. Глава Disney йде з поста після 15 років роботи

Кінець епохи. Глава Disney йде з поста після 15 років роботи

У Disney великі зміни в верхньому ешелоні керівництва. Глава The Walt Disney Роберт Аллен «Боб» Айгер, який очолював компанію з 2005 року і зробив її такою успішною вирішив покинути пост і відійти від прямого управління.

Відразу зазначимо, що Боб Айгер не йде з Disney, він залишиться на посаді голови ради директорів - поточний контракт закінчується 31 грудня 2021 року (з великою ймовірністю, він буде продовжений на новий термін) - і зосередитися на творчому напрямку.

Disney вирішила не запрошувати нікого ззовні, і призначила свою людину. Що цікаво, його теж звуть Боб. На посту CEO Боба Айгер, змінить Боб Чапек, що працює на компанію останні 27 років. З 2015 року він займався виключно розвитком тематичних парків, а з 2018-го став відповідати ще й за інші споживчі товари Disney.

Як зазначає Variety, призначення стало сюрпризом не тільки для учасників ринку, а й для деяких топ-менеджерів. У той же час Айгер вважає, що саме зараз (після завершення поглинання Fox і запуску Disney +) «найкращий час» для передачі влади, а Боб Чапек як ніхто інший гідний цієї посади.

«За останні 12 місяців компанія стала більше і складніше. Після раcпределенія ресурсів і реалізації основної частини нашої стратегії, я усвідомив, що хочу приділяти якомога більше часу творчої стороні нашого бізнесу. У 2021 році ця стане нашим головним пріоритетом».

Як логічно припустив ресурс Axios, призначення Чапека може вказувати на те, що в майбутньому Disney почне більше інвестувати в розвиток парків та інших офлайн-розваг, які вже зараз генерують чималу частину виручки компанії.

Айгера критикують за його високу зарплату - в 2018 році вона склала $ 66 млн, і порівнюють його стан з капіталом спадкоємиці сім'ї Дісней - $ 690 млн проти $ 500 млн. Журналісти називають Роберта Айгера людиною, який вдихнув у Disney нове життя, а колеги відзначають його далекоглядність і творчий підхід прийняття рішень. Але хто б що не говорив про Боба Айгер, його внесок в розвиток Disney складно переоцінити (саме під його керівництвом Disney купила Pixar, Marvel, Lucasfilm і 20th Century Fox, а також розгорнула напрямок онлайн-кінотеатрів). За свою історію існування Disney випустила п'ять світових фільмів-хітів, і всі вони з'явилися завдяки рішенням Айгера. Поки конкуренти уникали ризиків, Айгер купував Pixar, Marvel, Lucasfilm і Fox.

Після приходу Айгера на свою посаду капіталізація компанії зросла з $ 50 млрд до $ 250 млрд в 2019 році, а акції подорожчали на 450% - з $ 25 до $ 140 за штуку. У квітні глава компанії повідомив, що в 2021 році готується піти у відставку.

Дохід Disney за фінансовий 2018 рік склав $ 59,4 млрд - це на 7,8% більше, ніж в 2017 році. Чистий прибуток склав $ 12,6 млрд, ставши більше на 40,3%. Для порівняння, в 2005 році вона дорівнювала $ 2,5 млрд. У 2019 тільки від продажів квитків в кіно Disney заробила понад $ 8 млрд і випустила 8 з 10 найкасовіших фільмів року в США.

Фото: Jeff Kravitz/FilmMagic , thewaltdisneycompany.com

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«Нація зникає тоді, коли помирає її пісня»: Рибчинський розповів, чому відійшов від політики
Культура
«Нація зникає тоді, коли помирає її пісня»: Рибчинський розповів, чому відійшов від політики
56-річний поет і композитор заявив, що хоче бути частиною культурного простору, адже «політика надто брудна штука, щоб мазати її об культуру»...
Польська лауреатка Нобелівської премії зізналася, що використовує ШІ для написання книг
Культура
Польська лауреатка Нобелівської премії зізналася, що використовує ШІ для написання книг
За словами авторки, ШІ допомагає їй аналізувати ідеї та добирати культурні деталі....
Ющенко закликав повернути в Україну прах Мазепи, Орлика, Бандери, Петлюри та інших діячів
Культура
Ющенко закликав повернути в Україну прах Мазепи, Орлика, Бандери, Петлюри та інших діячів
Третій президент Віктор Ющенко заявив, що Україна має домагатися повернення праху історичних діячів...
Хор «Воскресіння» з Івано-Франківська переміг на міжнародному фестивалі хорової музики у Польщі
Культура
Хор «Воскресіння» з Івано-Франківська переміг на міжнародному фестивалі хорової музики у Польщі
Камерний хор «Воскресіння» здобув перше місце на міжнародному фестивалі церковної музики...
У Каннах відбувся 79-й міжнародний кінофестиваль. Гран-прі отримав російський режисер Андрій Звягінцев
Культура
У Каннах відбувся 79-й міжнародний кінофестиваль. Гран-прі отримав російський режисер Андрій Звягінцев
У своїй промові під час нагородження Звягінцев російською мовою звернувся до владіміра путіна...