Кількість ТРЦ зростає. Україна вже випередила Болгарію

Кількість ТРЦ зростає. Україна вже випередила Болгарію
У першому півріччі 2019 року столиця України за рівнем насиченості торгівельними майданчиками випередила столицю Болгарії.
У Києві на 1 тис. мешканців припадає 478 кв. м торгівельних майданчиків, а у Софії – 316. Київ опинився за крок від показників Москви (501 кв.м) та Будапешту (536 кв.м).
 
Девелопери масово здають нові гігантські торгові центри. Вже наступного року в Києві може розпочати роботу найбільш відомий на ринку столиці довгобуд торгівельної нерухомості - ТРЦ Respublika
 
 
Раніше цим проектом опікувався український олігарх Дмитро Фірташ, однак зміг реалізувати лише 80% проекту. Нацбанк у 2015 році конфіскував у власника будівлю загальною площею близько 300 тис кв. м. через заборгованість по кредитах рефінансування на суму 4,4 млрд. грн.
    
Протягом тривалого часу не знаходилося бажаючих придбати цей коштовний обєкт. Однак цього року, коли лот впав з 2 млрд. грн до 777 млн., право вимоги по кредиту з заставою у вигляді будівлі придбала компанія Солтекс Кепітал. Офіційний власник компанії – громадянин Великобританії Джонсон Роберт Алан, раніше невідомий гравець на ринку столичної комерційної нерухомості.                            Є припущення, що за британцем стоять екс-депутат  та мультимільйонер Віталій Хомутильник та бізнесмен Павло Фукс.
   
Договір з ТРЦ Respublika саме зараз укладений ще з однієї причини: ринок торгової нерухомості у столиці переживає стрімке піднесення. Економіка виходить з кризи і покупці повертаються до магазинів.
   
За словами рітейлерів, в період з січня по серпень 2019 року продажі одягу, взуття та аксесуарів порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 10-15%. Загальний товарообіг в Україні, за даними Державної служби статистики України, також демонструє позитивну динаміку – його ріст склав 9,9%.
   
Такий ріст викликаний передусім збільшенням доходів населення. В Україні зросли соціальні виплати та зарплати, адже ринок праці відчуває гострий дефіцит кваліфікованих кадрів у звязку з  трудовими міграціями до країн ЄС. Ріст доходів населення створює позитивні умови для розвитку ТРЦ, тож їх кількість збільшуватиметься і надалі. Протягом найближчих кількох років столичні девелопери планують відкрити близько 650 тыс. кв. м нових торгових приміщень. Це фактично збільшить пропозицію на ринку в 1,5 рази.
   
Серед найбільших об’єктів перша черга ТРЦ BlockbusterMall з орендною площею близько 100 тис. кв. м, схожий за розмірами Ocean Mall та вдвічі більші Lesnaia Mall
та HippodromeMall з площею  293 тыс. кв. м. Їх будівництво закінчує девелопер Вагіф Алієв.
 
     
Дещо менші торгові центри будує  Stolitsa Group —  її ТРЦ Retroville має площу 116 тис. кв. м. Компанія  Arricano розморозила проект Lukyanivka Mall площею  47 тис. кв. м.
    
Якщо всі проекти будуть завершені вчасно, то до 2021 року насиченість торговими площами складатиме 701 кв. м на 1 тис. жителів столиці, чим наблизиться до Риги, актульні показники якої – 704 кв. м.
    
За прогнозами експертів, приріст пропозиції обєктів торгової нерухомості  у найближчі роки стане максимальним за останні 10 років. Це може призвести до перенасичення ринку комерційної нерухомості. До того ж, важливим є факт збільшення інтернет-продажів.  Українські компанії, однак, таких перспектив не бояться, так як в країну заходять нові гравці – міжнародні компанії продовжують активно відкривати магазини, як у столиці, так і в інших регіонах України.
Теги
Схожi
Україна увійшла в ТОП-5 найбільших експортерів пшениці у світі
Економіка
Україна увійшла в ТОП-5 найбільших експортерів пшениці у світі
За відповідними показниками наша держава поступається тільки лише Російській Федерації, США, Канаді та Франції...
Новий транш від МВФ Україна отримає до кінця вересня
Економіка
Новий транш від МВФ Україна отримає до кінця вересня
Радник Зеленського зазначив, що законопроєкти, необхідні для отримання макрофінансової допомоги, вже на розгляді в Раді...
Глава НБУ заявив, що Україна продасть ПриватБанк
Економіка
Глава НБУ заявив, що Україна продасть ПриватБанк
Глава Національного банку України Кирило Шевченко заявив, що ПриватБанк незабаром можуть приватизувати...
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
Економіка
Нацбанк України підвищив облікову ставку до 7,5%
За підсумками березня зростання споживчих цін у річному вимірі прискорилося до 8,5%, а базова інфляція - до 5,9%...
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Економіка
Німецькі екологи вимагають заборонити будівництво «Північного потоку-2»
Німецькі природоохоронні організації подали позов проти рішення Федерального відомства щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2» у німецьких водах...