Кількість пропозицій роботи у Києві впала у 30 разів: які вакансії досі актуальні

До повномасштабної агресії росії столиця України була найбільш бажаним місцем роботи для фахівців різних рівнів і спеціальностей завдяки високій оплаті праці. Але зараз у Києві зовсім інше положення речей. Водночас столиця була і залишається лідером за кількістю вакансій, попри те, що їх стало набагато менше.
Експертно-аналітичний центр кадрового порталу grc.ua проаналізував, наскільки змінився ринок праці у Києві та яку роботу можна знайти у столиці.
Вплив війни на ринок праці в Києві
Нинішня криза на ринку праці є найважчою за останні 10 років. Київський ринок праці постраждав найвідчутніше. Якщо в цілому на українському ринку праці кількість вакансій впала у 19 разів порівняно з минулим роком, то у Києві падіння кількості пропозицій роботи більш суттєве – у 30 разів.
Це видно й по тому, яку частку від усіх актуальних вакансій в Україні займають київські пропозиції: у квітні їх лише 37%. Окрім цього від початку війни частка столичних вакансій до усіх актуальних в Україні зменшується.
Затребувані спеціалісти в Києві
Найбільше відкритих вакансій у столиці, як і до війни, пропонують компанії ІТ-галузі. Для спеціалістів сфери інформаційних технологій, інтернет та телеком відкрито 29,4% вакансій від усіх актуальних в квітні у Києві. На другому місці за попитом у столиці працівники сфери продаж. Для них опубліковано 14% вакансій. Серед затребуваних фахівців у Києві також маркетологи, SMM-спеціалісти, PR-спеціалісти та фахівці у сфері реклами. Вакансій у цій професійній сфері 11,6%. Традиційно також є потреба у фармацевтах (7,3%) та працівниках сфери логістики й транспорту (4,2%).
Зараз не найкращий час для працевлаштування керівникам та топ-менеджерам. Пропозицій для них, порівняно з довоєнним часом, вкрай мало — лише 2% від усіх актуальних в Києві.
Нагадаємо, за підсумками 2021 українська IT-галузь зросла на 36% з $5 млрд експорту до $6,8 млрд, кількість спеціалістів у той же час збільшилась з 244 тис до 285 тис. Таким чином, за останні три роки галузь зросла більш ніж удвічі по експорту та більш ніж на 50% по кількості спеціалістів.