Кількість біженців з України з початку війни перевищила 5,4 мільйона осіб - ООН

Кількість біженців з України з початку війни перевищила 5,4 мільйона осіб - ООН

Майже 57 тисяч українських біженців залишили свою країну тільки за останню добу. З початку повномасштабного російського вторгнення 24 лютого загальна кількість біженців з України зросла більш ніж до 5,4 мільйона. Такі уточнені дані опублікувало Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).

В УВКБ ООН зазначають, що потік біженців з України різко сповільнився з кінця березня, проте останніми днями знову трохи зріс. За оцінками ООН, опублікованими на цьому тижні, близько 8,3 мільйона людей можуть покинути Україну цього року. 

Станом на 30 квітня 5 479 739 українців залишили країну з початку російського вторгнення, що на 51 885 осіб більше, ніж у попередній день. Жінки та діти становлять 90% біженців. Майже дві третини українських дітей були змушені залишити свої будинки, включаючи тих, хто все ще перебуває в країні та потрапляє у статистику переміщених осіб.

За даними Міжнародної організації з міграції при ООН, понад 7,7 млн людей покинули свої будинки, але все ще знаходяться в Україні.

Постраждалі виносять свої речі з житлового будинку,
який 28 квітня зазнав російського ракетного удару у Києві

 

Польща

Близько 60% українців виїхали до Польщі, яка приймає найбільшу кількість біженців. Частина тих, хто прибуває на польську територію, їдуть потім до інших країн ЄС. За даними польських прикордонників, цього тижня кількість біженців, що в'їхали у країну, з України подолала тримільйонну позначку.

Близько 924 тисячі людей перетнули польський кордон у зворотному напрямку — це українські чоловіки, які повертаються, щоб вступити до збройних сил, або тероборони, або просто повертаються додому, повідомили 30 квітня польські прикордонники.

До війни у ​​Польщі проживало близько 1,5 млн українців, переважно трудових мігрантів.

Румунія

Станом на 28 квітня загалом 810 тисяч українців в'їхали до Румунії, багато хто з них прибув через Молдову. Більшість потім виїхали до інших країн, зазначає УВКБ ООН.

Угорщина

З початку війни 530 тис українців в'їхали до Угорщини до 30 квітня.

Молдова

Станом на 28 квітня, за даними УВКБ ООН, 441437 українців в'їхали до Молдови, населення якої становить 2,6 млн осіб. Більшість біженців продовжили свій шлях до інших країн.

Словаччина

367 904 українські біженці прибули до Словаччини з початку війни.

Білорусь

25 тисяч українців з початку війни виїхали на територію Білорусі, яка стала країною-посібницею російської військової агресії.

росія

Число українських біженців у росії станом на 28 квітня, за даними ООН, становило 656 380 осіб. Значна частина з них по суті була депортована з території України. УВКБ зазначає, що в період з 18 по 23 лютого (перед початком повномасштабного вторгнення) 105 000 осіб переїхали до росії з Л/ДНР.

Український Дощ писав раніше, що до РФ незаконно депортували пів мільйона українців. Навіщо росія це робить - в блозі Дмитра Снєгирьова.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
«А якщо військові замовлять собі пеньюари?»: Мінфін вимагає від волонтерів заплатити 19,5% зі зборів
Україна
«А якщо військові замовлять собі пеньюари?»: Мінфін вимагає від волонтерів заплатити 19,5% зі зборів
Мінфін претендує на 19,5% грошей, що збирають волонтери...
СБУ затримала агента рф  серед військових ЗСУ
Україна
СБУ затримала агента рф серед військових ЗСУ
Військова контррозвідка та слідчі Служби безпеки України затримали чергового кремлівського агента. Цього разу російського «крота» знайшли в лавах ЗСУ...
Ракетний обстріл столиці о третій ночі забрав життя трьох людей
Україна
Ракетний обстріл столиці о третій ночі забрав життя трьох людей
Мер Києва повідомив про трьох загиблих внаслідок атаки рф...
Рада утворила Тимчасову слідчу комісію із питань шахрайства: почнуть закривати колл-центри
Україна
Рада утворила Тимчасову слідчу комісію із питань шахрайства: почнуть закривати колл-центри
У ВР створено тимчасову слідчу комісію з розслідування незаконних фінансових операцій, шахрайства «кол-центрів», фінансових пірамід тощо...
Парламент зменшив граничний вік призовників з 27 до 25 років
Україна
Парламент зменшив граничний вік призовників з 27 до 25 років
Верховна Рада України проголосувала за зменшення граничного віку перебування на військовому обліку призовників з 27 до 25 років...