Київ «тримав за Канаду кулаки», але голосу не дав

Президент Володимир Зеленський змушений був виправдовуватися через непідтримку Канади під час обрання членів Радбезу ООН.
В ООН «розігрувалися» місця непостійних членів Ради безпеки цієї організації. Серед претендентів були Канада, Джибуті, Індія, Ірландія, Кенія, Мексика та Норвегія.
Партнер України Канада програла вибори. Судячи з даних, що потрапили до преси, Київ не дав Канаді свого голосу.
Журналісти канадського видання The Globe and Mail прямо запитали президента Володимира Зеленського: Україна голосувала за Канаду чи ні?
«Я знаю цю інформацію, але я не можу її розкрити, тому що це конфіденційна інформація», – зазначив він, додавши, що «тримав за Канаду кулаки».
Президент також не відповів на запитання про чутки, нібито Україна пообіцяла свої голоси Норвегії та Ірландії – ще до того, як Канада почала свою кампанію.
«Україна завжди підтримувала і продовжить підтримувати Канаду. Я знаю, що Канада дуже хотіла бути обраною і бути в Раді безпеки ООН. Що ж, цього разу цього не трапилося, але це важливо для Канади і важливо для України, тому що успіх Канади – це успіх України», – сказав Зеленський, не помічаючи, що, чим більше заглиблюється в тему, тим більше ображає Канаду.
За словами президента, всі без винятку кандидати, серед них і Канада, є «нашими партнерами та дійсно заслуговують на те, щоб бути в Раді Безпеки ООН».
Українські журналісти назвали «контрольним пострілом у голову Канади» таку фразу:
«У світі є багато майданчиків, де всі прислухаються до думки цієї країни (Канади. – Ред.)».
У підсумку до складу непостійних членів Радбезу ООН пройшли Норвегія та Ірландія.
Як писав «Український дощ», через агресивну політику щодо України Канада виступає проти повернення Російської Федерації до «Великої сімки».
До речі, в Україну прибули 90 канадських військових інструкторів.