[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Карантин вдарив по АЗС

Карантин вдарив по АЗС

Попит на паливо в Україні впав на 15-20%. І це тільки початок.

Український паливний ринок переживає не кращі часи. Через карантин попит на нафтопродукти по всій країні впав на 15-20%, кажуть учасники ринку.

Найгірша ситуація в західному регіоні країни, де попит на паливо скоротився на 40-90%. Через це станції стоять.

Що відбувається на паливному ринку через коронавірус?

Українці зменшили закупки палива ще на початку карантину. З 16 по 19 березня продаж по країні знизився на 15-17%. Цю тенденцію підтверджують мережі WOG, ОККО, KLO і Socar.

«На початку, 16-18 березня, приріст продажів був колосальним, але вже з кінця тижня продажі стабільно впали. Популярним стало правило заправки повного баку одноразово, що дозволяє рідше заїжджати на АЗС,» - повідомила директор з комунікацій мережі KLO Анна Самойленко.

«Найбільшими "жертвами" карантину стали прикордонні і західні регіони України», - каже директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

За його даними, в західній частині країни попит на нафтопродукти скоротився на 40%, а на станціях в районі прикордонних переходів - на 90%.

"Кордони закриті і всі наші заправки в Яремче, в Буковелі в Славському - порожні, там нікого немає - ні автобусів, ні автомобілів", - скаржиться директор з комунікацій мережі WOG Олена Осипчук.

Два сценарії: оптимістичний і не дуже

"Сьогоднішня тенденція - тільки початок" ,-  вважає Сергій Куюн.

За його словами, в квітні попит на нафтопродукти в Україні може впасти на 40-50%, хоча в тій же Італії через карантин заправки втратили 70-80% продажів.

З ним згодні далеко не всі.

«Логічно, що обмеження призведе до спаду. Але в прогноз 40-50% я не вірю. Ми очікуємо зниження попиту на 15-25%",» - повідомив комерційний директор мережі Укргазвидобування Сергій Федоренко.

У будь-якому випадку, карантин переживуть не всі компанії, впевнений Куюн. За його прогнозами, через низький попит мінімум 25% станцій з низьким оборот клієнтів приречені, ще 10-15% - знаходяться в зоні ризику.

"Вихід на карантин для них неминучий. Не виключаю, що вони будуть скуплені більшими гравцями» - прогнозує Куюн.

 

Що буде з цінами

За даними enkorr,  з кінця грудня по лютий 2020 року в Україні бензини і дизпаливо подешевшали в середньому на 2 грн / літр. До 11 березня ціни на стелах АЗС були в межах 25-26,5 грн, навіть не дивлячись на різкий обвал цін на нафту на світовому ринку. З тих пір до 24 березня ціни опустилися всього на 10-16 копійок.

"Падіння цін на березневі поставки з'їло зміцнення долара з 24 до 27 з гаком грн / літр, - пояснює Куюн. - Якщо березневе зниження з'їла девальвація, то сьогодні економіку АЗС вже щосили з'їдає зниження продажів".

У будь-якому випадку ціни все одно відкотяться, але все залежить від курсу гривні.

"При нафти $ 25 барель і курсі гривні 28 ціни можуть знизитися на 2,5-3,5 гривень / літр від поточного рівня вже найближчим часом ", - вважає Федоренко з Укргаздобичі.

Приблизно таку ж оцінку дає і Сергій Куюн, тільки при курсі долара 30 грн. Але якщо долар буде по 28, бензин може подешевшати на 4,2 грн / літр, а дизельне паливо - на 3,7 грн, прогнозує він.

"Для довідки: якби не провал курсу, падіння цін на нафту і нафтопродукти в світі дало б зниження закупівельних цін в квітні на 6 і 5,5 грн / літр для бензину і ДТ відповідно", - уточнив Куюн.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Схожi
Україна заборонила експорт гречки, а Білорусь - часнику і цибулі
Економіка
Україна заборонила експорт гречки, а Білорусь - часнику і цибулі
«Заборона на експорт гречки є тимчасовим заходом, необхідним для захисту внутрішнього ринку (нагадаємо, що свої кордони для експорту гречки тимчасово закрили Білорусь, Росія  та Казахстан).» - написано у повідомленні Мінекономіки....
Аеропорти України просять допомоги у держави
Економіка
Аеропорти України просять допомоги у держави
Авіагалузь зазнає збитків через припинення польотів під час карантину, просить про держпідтримку та пропонує заходи...
В Україні збільшать обсяги виробництва борошна
Економіка
В Україні збільшать обсяги виробництва борошна
Українська державна корпорація планує запуск виробництва борошна на власних чотирьох підприємствах...
Мінекоенерго готує до запуску програму «теплих кредитів»
Економіка
Мінекоенерго готує до запуску програму «теплих кредитів»
Учасники програми можуть отримати компенсацію не тільки з державного, а й з місцевих бюджетів...
Прем'єр Шмигаль: «Україна не та багата країна, яка може дозволити собі півроку не працювати»
Економіка
Прем'єр Шмигаль: «Україна не та багата країна, яка може дозволити собі півроку не працювати»
Заради порятунку економіки України уряд може послабити карантин, введений для боротьби з поширенням коронавірусу. З такою пропозицією виступив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Про це повідомляє телеканал ICTV....