[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/images\/8-48452299.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]

Кандидати в мовні омбудсмени розповіли, як захищатимуть українську

Кандидати в мовні омбудсмени розповіли, як захищатимуть українську

1 липня три кандидати в мовні омбудсмени презентували своє бачення і плани щодо захисту української мови як державної. Представлення відбувалося на засіданні Кабміну.

Серед кандидатів – Тарас Кремінь (подання кандидатури від уповноваженої з прав людини), Світлана Бронікова (від Мінкульту) та Святослав Літинський (від Мін'юсту).

"Пані Світлана (Бронікова. – Ред.) – професійний філолог, спеціаліст з комунікацій, має за собою багато наукових робіт в цій площині. Я думаю, що її зважена послідовна позиція з популяризації мови може слугувати виконанню обов’язків уповноваженого з питань мови якнайраще", – так охарактеризував кандидатку міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Бронікова викладає в Національній академії державного управління при президентові України. Є засновницею Школи самознавства Бронікової Світлани, понад 20 років займається тренінгами у сфері публічної та наукової комунікації.

Ще до призначення Олександра Ткаченка на посаду Мінкульт та Мін'юст спільно подали кандидатуру Святослава Літинського, який активно захищає українську в суді.

Згодом з’явилася кандидатура Тараса Кременя. Їх обох підтримують мовні активісти. Літинський підтверджує, що зустріч відбулася, і на його думку, була конструктивною.

Але кандидатуру Літинського Мінкульт відкликав і вніс у список Світлану Бронікову.

"Я корінний миколаївець, народився тут у 1978 році, за дипломом я вчитель української та іноземної мови, кандидат наук, доцент, докторант. Все своє життя я присвятив викладанню української літератури", – розповів про себе кандидат Кремінь.

З 2014 по 2019 рік він був народним депутатом України, очолював підкомітет з питань середньої і загальної освіти.

Кабінет міністрів має розглянути всі кандидатури на посаду Уповноваженого із захисту мови та ухвалити рішення про призначення на посаду впродовж одного засідання.

Проте 1 липня Кабмін лише заслухав презентації кандидатів, а голосуватиме за них на наступному засіданні.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль відреагував на звинувачення Літинського і сказав, що порушень тут немає.

Першою мовною омбудсменкою стала Тетяна Монахова, але через пів року пішла з посади, оскільки, за її словами, без секретаріату, який тоді так і не створили, вона була безсила.

"Мені дуже прикро, що пані Монахова, яка була обрана на цю посаду достатньо давно, не змогла повною мірою приступити до виконання своїх обов’язків. До цього питання повернемося найближчим часом, так щоб ця установа запрацювала повною мірою", – сказав міністр Ткаченко.

"Український дощ" писав, як Святослав Літинський змусив поліцію відкрити справу проти харківського депутата, який назвав українську "розумово відсталою".

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/2\/273\/1196\/images\/8-7f2b7.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":"https:\/\/ukrrain.com\/novini\/ukraina-news.html"}]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Зеленський і Лукашенко обговорили питання екстрадиції «вагнерівців»
Україна
Зеленський і Лукашенко обговорили питання екстрадиції «вагнерівців»
Президент України висловив переконання, що бойовикам не вдасться уникнути справедливого покарання...
На підтримку захисників України у Києві відбудеться вітрильне ралі
Україна
На підтримку захисників України у Києві відбудеться вітрильне ралі
У суботу, 8 серпня, о 10:00 у Києві відбудеться Національне вітрильне ралі на підтримку захисників України «Вітрила волі та єдності»...
Відкрито сотні нових імен жертв Бабиного Яру
Україна
Відкрито сотні нових імен жертв Бабиного Яру
Дослідники розшукали сотні нових прізвищ жертв розстрілів у Бабиному Яру...
Більше половини безробітних в Україні мають вищу освіту
Україна
Більше половини безробітних в Україні мають вищу освіту
За перші шість місяців 2020 року в Службу зайнятості звернулося понад 1,7 млн ​​осіб...
Україна не планує відновлювати закупівлі газу у Росії, - Нафтогаз
Україна
Україна не планує відновлювати закупівлі газу у Росії, - Нафтогаз
Нафтогаз не відновить закупівлі природного газу у Росії, поки Москва не запропонує конкурентоспроможні ціни і умови...