Kalush Orchestra на відкритті Євробачення зустріли гучними оплесками та вигуками «Слава Україні»

Kalush Orchestra на відкритті Євробачення зустріли гучними оплесками та вигуками «Слава Україні»

У Турині відбулася урочиста церемонія відкриття міжнародного пісенного конкурсу "Євробачення-2022". За традицією в день відкриття представники 40 країн позують на бірюзових хідниках та дають короткі інтерв’ю. Шостими перед публікою сьогодні з’явилися представники України – гурт Kalush Orchestra.

Суперники та єврофани зустріли Kalush Orchestra гучними оплесками та вигуками "Слава Україні", пише TSN.

Музиканти вбралися у стримані чорні костюми, які прикрасили маленькими жовто-блакитними прапорцями. Також учасники гурту тримали прапори у руках.

Цікаво, що ведучий церемонії звернувся до гурту українською мовою:

"Ласкаво просимо на пісенний конкурс "Євробачення".

Зі свого боку, ведуча поцікавилася, наскільки гурту важливо міксувати сучасну музику із народною.

"Це концепція нашого гурту, яка була ще давно у нас. І саме зараз ми розуміємо, наскільки це актуально – підняти нашу стару культуру і об’єднати з новою. Саме тому це зараз настільки цікаво людям в цілому світі", – прокоментував Олег Псюк.

Також ведучі звернули увагу на збіг у тому, що презентація конкурсу відбувається у День матері і пісня Kalush Orchestra Stefania – також про маму. У відповідь на це Псюк порадив усім увімкнути сьогодні Stefania для своїх матусь:

"Ця пісня присвячувалася моїй мамі ще дуже давно… Але сьогодні День матері, тому рекомендую усім привітати своїх матерів та увімкнути їм нашу пісню".

Наостанок ведучий знову звернувся до гурту українською: "Щасти!"

Цього року на "Євробаченні" виступлять представники 40 країн. Так, повернулася Вірменія, яка минулого року відмовилася від участі через не дуже сприятливу ситуацію в країні та політичну кризу. Чорногорія позмагається за перемогу у пісенному конкурсі тощо. Країна два роки не їздила на "Євробачення" через фінансові труднощі.

А от Білорусі знову не буде. Європейська мовна спілка (EBU) ухвалила рішення про призупинення членства країни. Також EBU відсторонила від подальшої участі у "Євробаченні" росію. Виконавча рада конкурсу ухвалила таке рішення після вторгнення країни–агресора в Україну.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Мені соромно за американський паспорт, – Шон Пенн звернувся до українських бійців
Культура
Мені соромно за американський паспорт, – Шон Пенн звернувся до українських бійців
Шон Пенн записав відеозвернення до військовослужбовців ЗСУ
...
Reuters назвало справжнє ім’я Бенксі: його допомогли розкрити графіті в Горенці
Культура
Reuters назвало справжнє ім’я Бенксі: його допомогли розкрити графіті в Горенці
Журналісти агентства Reuters нібито розсекретили ім’я знаменитого художника Бенкс...
Фільм про вчителя з росії отримав «Оскар 2026»: режисер зі сцени закликав російською мовою «зупинити війну»
Культура
Фільм про вчителя з росії отримав «Оскар 2026»: режисер зі сцени закликав російською мовою «зупинити війну»
У ніч із 15 на 16 березня в Лос-Анджелесі, США, відбулася церемонія вручення премії «Оскар 2026»...
Шон Пенн пропустив вручення премії Оскар, бо поїхав в Україну — NYT
Культура
Шон Пенн пропустив вручення премії Оскар, бо поїхав в Україну — NYT
За даними двох анонімних джерел видання, Пенн замість того, щоб відвідати Оскар, вирушив до Європи. ...
ЄС розірве контракт на 2 млн євро з Венеційською бієнале, якщо там буде росія
Культура
ЄС розірве контракт на 2 млн євро з Венеційською бієнале, якщо там буде росія
Європейська комісія призупинить виконання гранту на 2 млн євро...