Ймовірна відставка Маріо Драгі ставить під загрозу поставки зброї Україні - МЗС Італії

Ймовірна відставка Маріо Драгі ставить під загрозу поставки зброї Україні - МЗС Італії

Політична криза в Італії може позбавити Україну військової підтримки, зокрема постачання необхідного озброєння для боротьби з російськими окупантами. 14 липня прем’єр-міністра Маріо Драгі оголосив про відставку після того, як популістська партія «Рух 5 Зірок» відмовилася брати участь в урядовій коаліції. Однак президент Італії Серджіо Матарелла не прийняв відставку. Про це голова МЗС Італії Луїджі Ді Майо сказав в інтерв’ю американському виданню Politico.

«Росіяни прямо зараз святкують те, що домоглися падіння ще одного західного уряду», – сказав Ді Майо.

«Тепер я сумніваюся, що ми можемо надіслати зброю (в Україну). Це одна з багатьох серйозних проблем», – додав він.

Якщо уряд Італії розвалиться, він продовжуватиме виконувати обов’язки з обмеженими повноваженнями до виборів. Це може призвести до паралічу, оскільки в уряду не буде повноважень продовжувати озброювати Україну та підписувати енергетичні контракти.

«Якщо уряд впаде в середу, ми не матимемо повноважень підписувати будь-які нові енергетичні контракти, і це серйозно, тому що ми прямуємо до зими», – сказав міністр.

Ді Майо висловив переконання, що саме Драгі є одним із найбільш жорстких західних лідерів, які протистоять політиці путіна.

«Оскільки Італія є ключовим членом західного альянсу, який протистоїть вторгненню росії в Україну, Драгі був одним з перших, хто запропонував жорсткі санкції та заморожування російських валютних резервів, а також підтримав кандидатство України в ЄС», – зауважив міністр.

Видання зазначає, що раніше Ді Майо очолював «Рух 5 зірок», але місяць тому покинув партію через сварку через відправку зброї в Україну. Він звинуватив нинішнього лідера партії та колишнього прем’єр-міністра Джузеппе Конте в допомозі російському диктатору.

Нагадаємо, Маріо Драгі під час візиту до Ірпеня запевнив, що Україна отримає допомогу для відновлення зруйнованої росіянами інфраструктури.

Український Дощ писав раніше, що ЗСУ чекають від Заходу ракети для HIMARS, що б'ють на 300 км - Міноборони України.



[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Світ
У ВООЗ готуються до ядерної катастрофи через війну в Ірані
Представники Всесвітньої організації охорони здоровʼя готуються до ядерної катастрофи...
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Світ
Польський суд схвалив екстрадицію «чорного» археолога до України за незаконні розкопки у Криму
Резонансна справа російського археолога, який вів розкопки в Криму...
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Світ
Венс відвідає Угорщину на знак підтримки Орбана напередодні виборів — Reuters
Віцепрезидент США Джей Ді Венс відвідає Угорщину найближчими днями...
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Світ
РФ розширює співпрацю з Іраном: надає супутникові знімки та вдосконалені технології дронів - WSJ
Росія розширює обмін розвідданими та військове співробітництво з Іраном...
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Світ
З Україною було б покінчено за один день, якби ми не допомогли – Трамп
Україна могла припинити спротив у перший день без допомоги США, каже Трамп....