Ізраїль на тлі війни скасував безвіз з Україною і не прийматиме знедолених біженців

Ізраїль на тлі війни скасував безвіз з Україною і не прийматиме знедолених біженців

На тлі повномасштабної російської агресії Ізраїль скасував безвіз для українців і відмовив у притулку біженцям з нашої країни. Віднині дозвіл на в’їзд українцям видаватиме тамтешнє МВС за окремими електронними дозволами. Про це повідомило Посольство України в Ізраїлі.

Днями стало відомо, що Ізраїль скасував можливість безвізового в’їзду для громадян України, але запровадив альтернативний порядок авторизації поїздки. Віднині дозволи на в'їзд надає МВС. 

"Прибуття до Ізраїлю та посадка на рейс здійснюються за умови наявності попереднього дозволу МВС Ізраїлю", – пояснили у посольстві.

МВС Ізраїлю встановило такі правила в’їзду для українців:

1. Встановлено квоту для 5000 громадян України, які зможуть в’їхати в країну. Частину квоти Ізраїль вже прийняв і прийматиме надалі.

2. Прибуття до Ізраїлю та посадка на рейс(и) здійснюються за умови наявності попереднього дозволу МВС Ізраїлю.

3. Якщо громадянин України бажає приїхати до Ізраїлю на запрошення громадянина Ізраїлю, громадянин Ізраїлю зобов'язаний підписати декларацію для запрошеного на сайті Управління з питань народонаселення та імміграції за допомогою електронної анкети.

4. Громадяни України, які подають заяву на приїзд до Ізраїлю, мають заповнити електронну заявку на сайті міністерства закордонних справ Ізраїлю. 

5. Відповідь на запит заявника буде надіслана на електронну адресу заявника.

6. Якщо заявник прибув до Ізраїлю на запрошення громадянина Ізраїлю, який проживає в Ізраїлі, запрошений заявник повинен отримати запрошення від громадянина Ізраїлю (як зазначено у пункті 3) перед заповненням заявки (як зазначено у пункті 4).

"Просимо варто врахувати, що МВС Ізраїлю є єдиним уповноваженим органом, який приймає рішення щодо пропуску іноземців, у т.ч. українців на територію країни", – наголошують у посольстві.

З огляду на попередні випадки відмов українцям у перетині кордону або тривалу перевірку підстав в’їзду в країну, що змушувало громадян України годинами чекати результатів перевірок, посольство наполегливо рекомендує українцям перед поїздкою в Ізраїль врахувати таке:

  • Ізраїль не приймає біженців з України;
  • урядом Ізраїлю визначено пріоритетні категорії осіб, що можуть в’їхати в Ізраїль за певних умов (наприклад, подружжя/діти-громадян України та громадян Ізраїлю, які постійно проживають в Україні; громадяни, які раніше подали прохання на возз'єднання сім'ї з громадянами Ізраїлю; члени сімей ізраїльтян першої лінії спорідненості; нові репатріанти та особи, які мають єврейське коріння);
  • особи, які намагаються в’їхати до Ізраїлю в статусі туристів (наприклад, ви просто хочете перечекати завершення війни в Ізраїлі чи маєте в Ізраїлі друзів, родичів, які не мають статусу в Ізраїлі), не можуть безперешкодно в’їхати в країну;
  • якщо ви маєте твердий намір в’їжджати в Ізраїль, обов’язково консультуйтесь з ізраїльськими адвокатами, більшість яких наразі надають безкоштовну юридичну консультацію.

Посольство закликає громадян України обов’язково врахувати зазначену інформацію та не в’їжджати в Ізраїль у разі наявності негативної візової історії (наприклад ті особи, які були раніше в Ізраїлі і порушили візовий режим, тобто перебували в країні нелегально), зазначає LB.

"Також врахуйте, що якщо ваші родичі наразі знаходяться в Ізраїлі нелегально, вам також буде відмовлено у в’їзді", – зазначають українські дипломати.

Раніше посол України в Ізраїлі подав позов до МВС країни, яке перешкоджає прийому українських біженців. У позові стверджується, що міністр Шакед порушує досягнуті раніше Єрусалимом і Києвом домовленості про безвізовий режим, використовуючи для цього "обтічні формулювання". 

У позові наголошено, що міністр внутрішніх справ Ізраїлю не має повноважень ухвалювати одноосібне рішення про приймання біженців з України. Позивачі вважають, що це питання має вирішуватися урядом Держави Ізраїль у тісній співпраці з комісією Кнесету з міжнародних справ.

 

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Міноборони очолить Буданов, а Резнікова переведуть в Мінстратегпром - Арахамія
Політика
Міноборони очолить Буданов, а Резнікова переведуть в Мінстратегпром - Арахамія
Кирило Буданов стане новим очільником Міноборони України, а Олексій Рєзніков очолить Міністерство з питань стратегічних галузей промисловостей України...
При Міноборони з'явиться громадська антикорупційна рада
Політика
При Міноборони з'явиться громадська антикорупційна рада
Протидіяти хабарництву всередині Міністерства оборони України допоможе антикорупційна рада, до складу якої увійдуть представники громадськості...
Резнікова на посаді міністра оборони може замінити Буданов - ЗМІ
Політика
Резнікова на посаді міністра оборони може замінити Буданов - ЗМІ
Олексія Резнікова на посаді міністра оборони може замінити керівник Головного управляння розвідки Кирило Буданов...
«Кремль нас не залякає»: підсумки саміту Євросоюз – Україна
Політика
«Кремль нас не залякає»: підсумки саміту Євросоюз – Україна
У питанні про військові злочини, скоєні силами країни-агресора в Україні, ЄС повністю підтримує розслідування прокурором Міжнародного кримінального суду...
Резніков може залишити посаду міністра оборони
Політика
Резніков може залишити посаду міністра оборони
За даними джерел українського ЗМІ, міністр оборони України Олексій Резніков може лишити посаду в МОУ та перейти до Міністерства юстиції...