[]

Історія інавгурацій Президента США у вінтажних фото і малюнках

Історія інавгурацій Президента США у вінтажних фото і малюнках

Слово "Інавгурація" насправді звучить трохи специфічно, на кшталт якогось медичного терміну, проте у буквальному перекладі з латини Іnauguro означає - посвячення до посади. Віднедавна і в Україні церемонію вступу на посаду голови держави називають цим латинським словом. Іnauguro у давніх римлян означала посвячення, благословенне волею богів.

У США традиційно інавгурація проводиться публічно перед Капітолієм у Вашингтоні, привертаючи велику кількість глядачів і туристів, і супроводжується програмною промовою новообраного президента. Інколи за нагоди влаштовуються урочистий парад і бал. До 1933 року включно інавгурація проходила 4 березня, а після внесення 19-ї поправки до Конституції і донині - 20 січня.

Першим президентом США був Джордж Вашингтон. До його вступу на посаду в 1789 році верховним керівником конфедерації штатів, які підписали Декларацію про незалежність, був Президент Континентального конгресу.

Український Дощ презентує фотогалерею найбільш яскравих образів президентів Сполучених Штатів Америки під час їньої інавгурації.

1789: Президент Вашингтон
Через два місяці після призначення першим президентом США Джордж Вашингтон склав свою присягу у Федеральному залі у Нью-Йорку. Після прийняття присяги Вашингтон виголосив першу інавгураційну промову в палаті Сенату Конгресу США.

 

1841: Президент Гаррісон
Ілюстрації зображують фанфари біля Капітолію у Вашингтоні, округ Колумбія, коли Вільям Генрі Гаррісон склав присягу як дев'ятий президент США. Церемонія вперше відбулася в столиці країни під час інавгурації Томаса Джефферсона у 1801 році. Гаррісон виголосив свою промову на вулиці у лютий мороз, що призвело до хвороби, яка зрештою призвела до смерті президента через 32 дні.

 

1845: Президент Полк
Президент Джеймс Полк склав президентську присягу на східному портику будівлі Капітолію в 1845 році. Потім він звернувся до нації зі своїм інавгураційним зверненням, в якому обговорив питання про приєднання Техасу до США. Полк був 11-м президентом і пробув лише один термін.

 

1861: Президент Лінкольн
Натовп стікався до Капітолію кілька днів, коли Авраам Лінкольн прийняв присягу у 1861 році. Країна була на межі громадянської війни і через загрози життю майбутнього президента Лінкольн був сильно захищений охороною, пробираючись до сходів Капітолію.

 

1905: Президент Теодор Рузвельт
Президент Теодор Рузвельт був приведений до присяги у 1901 році, після того, як в Університеті Буффало, штат Нью-Йорк, був убитий попердній президент США Вільям Маккінлі. Маккінлі присягнутив на другий термін за кілька місяців до смерті, залишивши владу Рузвельту майже на чотири наступних роки.

 

1921: Президент Хардінг
До президента Хардінга (ліворуч) на фото приєдалася його дружина Флоренція Гардінг та обраний віцепрезидентом Келвін Кулідж з дружиною Грейс. Обидві пари позували для фотокамер у день інавгурації перед тим, як разом від'їхати до будівлі Капітолію.

 

1929: Президент Гувер
Президент Гувер вітає публіку на галявині Білого дому після того, як він прийняв присягу під час церемонії інавгурації в 1929 році. Він прослужив лише один термін на посаді президента.

 

1933: Президент Франклін Делано Рузвельт
На фото президент Гувер їде на машині з новообраним президентом Франкліном Делано Рузвельтом під час церемонії інавгурації 1933 року. Пізніше Рузвельт прийняв 20-у поправку, відому як Поправка про "кульгаву качку", якою інавгурацію президента було перенесло з березня на січень.

 

1945: Президент Франклін Делано Рузвельт
Оскільки під час Другої світової війни Рузвельт склав присягу на своєму четвертому терміні, він упростив свою інавгурацію, скоротивши церемонію до звичайної промови на південному портику Білого дому. Всього через три місяці Рузвельт помер від мозкового крововиливу.

 

1953: Президент Айзенхауер
На фото Дуайт Д. Ейзенхауер йде до Білого дому в день інавгурації 1953 року. Ейзенхауер прийняв присягу як 34-й президент США і продовжив бесіду разом з попереднім президентом Гаррі Труменом, який був на чолі держави лише один офіційний термін.


1961: Президент Кеннеді
Єдиний в історії США президент-католик, Джон Кеннеді відвідав католицьку месу в церкві Святої Трійці вранці перед своєю інавгурацією 1961 року. На фото він після цього перекидається кількома слівами зі священиком.


1973: Президент Ніксон
Вигравши другий термін, Ніксон махає прихильникам під час інавгураційного параду. Проте Ніксон не "дожив" до кінця свого другого терміну. Як відомо, він подав у відставку з посади 8 серпня 1974 року через гучний скандал із Уотергейтом.

 

1981: Президент Рейган
На фото кандидат від республіканської партії Рональд Рейган присягає до влади 20 січня 1981 року. Біля Рейгана у яскраво-червоному пальто його дружина Ненсі Рейган, яка з цього приводу одягла патріотичну спідницю та кепку.


1989: Президент Джордж Буш
Джордж Буш-старший махає руками доброзичливцям на парадному маршруті, пробиваючись разом із дружиною Барбарою Буш до будинку Капітолію у 1989 році. Президент, який був віцепрезидентом за Рональда Рейгана, відбув лише один термін.


1997: Президент Клінтон
Президент Клінтон був переобраний у 1996 році, перемігши кандидата від республіканців Боба Доула. Після своєї другої інавгурації Білл та Хіларі Клінтон стильно вбралися на "бал чорної краватки".

 

2001: Президент Джордж Буш - молодший
Білл Клінтон з Хіларі позує поруч з Лорою та Джорджем Бушем, готуючись до інавгурації Буша у 2001 році. Син експрезидента Буша-старшого дістав складну перемогу у виборах 2000 року проти віцепрезидента адміністрації Клінтона Ела Гора.

 

2009: Президент Обама
Барак Обама увійшов в історію як обраний у 2008 році перший темношкірий президент Америки. Він та його дружина Мішель Обама були у дуже піднесеному настрої, коли йшли на інавгураційному параді у січні 2009 року.


2017: Президент Трамп
До Дональда Трампа на сцені в будівлі Капітолію приєднався експрезидент Барак Обама. Президенти разом з рукою на серці слухали мелодію Гімна Сполучених Штатів Америки

 

Український Дощ писав раніше, що Іванка Трамп планувала відвідати інавгурацію Джо Байдена. Але тато був категорично проти.

[]
Теги
Схожi
 КДБ завадив шлюбу онучки Івана Франка та племінника Лесі Українки
Історія
КДБ завадив шлюбу онучки Івана Франка та племінника Лесі Українки
У липні 1972 року племінник Лесі Українки (Косач), Юрій Косач, планував приїхати зі Штатів до УРСР та одружитись на онуці Івана Франка - Вірі Франко...
Кеннеді могли вбити за особистим наказом Хрущова: сенсаційні докази ексголови ЦРУ
Історія
Кеннеді могли вбити за особистим наказом Хрущова: сенсаційні докази ексголови ЦРУ
Мемуари двох колишніх офіцерів розвідок проливають світло на загадкові події 60-річної давнини і підкидають нові теорії щодо обставин вбивс...
Як кримськотатарський Ахтіар став «городом русской славы» Севастополем
Історія
Як кримськотатарський Ахтіар став «городом русской славы» Севастополем
22 лютого 1784 року за указом російської імператриці Катерини II порт і фортеця Ахтіар у Криму перейменували на Севастополь...
Оприлюднено унікальні матеріали щодо примусового переселення українців
Історія
Оприлюднено унікальні матеріали щодо примусового переселення українців
Центр досліджень визвольного руху та Архів СБУ опублікували колекцію документів про «обмін територіями та населенням» між Польщею та СРСР 15 лютого 1951 року...
300 років як Московія привласнила собі історію Київської Русі
Історія
300 років як Московія привласнила собі історію Київської Русі
Цього року історики фіксують сумну дату в житті та історії України та її сумновісних відносин з сусідом-окупантом та колонізатором Росією...