Історична несправедливість: Верховна Рада так і не перенесла День Перемоги на 8 травня

8 травня 1945 року Антигітлерівська коаліція офіційно прийняла «Акт про беззастережну капітуляцію» ЗС Нацистської Німеччини, підписаний начальником Оперативного штабу ОКВ генерал-полковником Альфредом Йодлем за дорученням президента Німеччини Карла Деніца. Акт був підписаний ще 7 травня в Реймсі (Франція), однак ратифікований наступного дня у Берліні. З цієї нагоди 8 травня у Європі та США було прийнято святкувати Victory Day - День Перемоги.
У вівторок 3 травня Верховна Рада України так і не відновила історичну справедливість і не проголосувала за перенесення святкування Дня Перемоги з 9 травня, як це було у СРСР і нині робиться у країні-агресорі, на 8 травня.
Законопроєкт №7297 не проголосований. Натомість ВРУ ухвалила проєкт постанови про Заяву "З нагоди 77-ї річниці перемоги над нацизмом та про неприпустимість присвоєння російською федерацією перемоги над нацизмом".
Про це повідомив народний депутат Володимир В’ятрович.
"Нині важливішим стало те, що парламент не ухвалив проєкт №7297, який міг позбавити нас від побєдобєсія вже цього року... Саме цим порожнім папірцем депутати намагаються прикрити свій страх перед путіним і неготовність ухвалити законопроєкт №7297, який скасовує «Дєнь пабєди» 9 травня", - написав колишній Голова Українського інституту національної пам'яті у Facebook.
В’ятрович нагадав, що він свого часу ініціював законодавчі зміни, які докорінно змінили правове й інформаційне поле.
"Визначили, що була не міфічна «Велика вітчизняна», а розпочата Гітлером і Сталіним у 39-му Друга світова. Заборонили нацистську й комуністичну символіку, георгіївські стрічки. Встановили 8 травня День пам’яті і примирення. І як тимчасовий компроміс, доки суспільство визріє до відмови від штучної дати 9 травня, визначили її як День перемоги над нацизмом", – зазначив нардеп.
"Ми не маємо ні потреби, ні права чіплятися за цю дату російських шабашів”, - зауважив В’ятрович.
- Відзначати 8 травня разом з усією Європою День пам’яті й перемоги над нацизмом у Другій світовій війні;
- саме цей день зробити вихідним після закінчення воєнного стану, а 9 травня разом з усіма країнами ЄС відзначати День Європи.
Законопроєкт схвалив профільний комітет ВР. Однак Верховна Рада не підтримала цю пропозицію.