[]

Інсульт: як не пропустити симптоми, хто в зоні ризику і як запобігти патології

Інсульт: як не пропустити симптоми, хто в зоні ризику і як запобігти патології

За статистикою половина опитаних не знає, як вести себе у випадку, якщо в близької людини спостерігаються ознаки інсульту. В той час як кожна хвилина зволікання може дорівнювати смерті. Тому так важливо знати, як діяти в критичній ситуації. Тим більше, що пацієнтами з подібним діагнозом все частіше стають не лише люди похилого віку.

Перша допомога

Стан, при якому мозковий кровообіг порушено, називається інсультом. Серцево-судинні захворювання перші в рейтингу причин смертності. За оцінками ВООЗ, від інфарктів та інсультів у світі щорічно вмирають мільйони людей. Дуже важлива своєчасна діагностика і вчасно надана допомога. Нерідкі випадки, коли швидка не госпіталізує людину з гіпертонічним кризом, обмежившись лише таблеткою під язик. Таке відбувається, якщо підвищений тиск знизився. Але після від'їзду бригади медиків тиск може різко піднятися знову і закінчитися крововиливом ...

За статистикою чоловіки частіше потрапляють з цим діагнозом до лікарні. При цьому у жінок вищий ризик померти від інсульту. Лікарі б'ють на сполох і з іншого приводу: інсульт стрімко молодшає. Серед пацієнтів є 30-40-річні люди. В зоні ризику діти з високим холестерином. Ті, у кого спадкова гіперхолестеринемія. Якщо у когось в сім'ї трапився інсульт (або інфаркт) до 50 років, необхідно також перевірити дітей на наявність цього недугу.

Всі чули про симптоми інсульту, але не зайвим буде їх нагадати. Потрібно попросити людину:

 • посміхнутися;
 • підняти дві руки одночасно;
 • сказати що-небудь чітко;

Часто люди, які пережили інсульт, скаржаться на занімілу сторону тіла і сильний головний біль, нудоту, слабкість. Добре, якщо при цьому людина може самостійно викликати допомогу і взагалі говорити!

Як можуть розвиватися події?

Ішемічний інсульт

Зустрічається більш ніж у 80% випадків. Кров не надходить в мозок, тому що артерія, яка його живить, частково або повністю заблокована. Заблокувати її може тромб або ембол (кров'яний згусток).

Геморагічний інсульт

Відбувається, коли ослаблена кровоносна судина, що живить мозок, розривається. Ще кажуть, що стався крововилив у мозок: частина клітин втрачає кровопостачання і кисень.

Будь-який інсульт може супроводжуватися набряком головного мозку, який виникає не відразу. Ось чому так важливо отримати кваліфіковану допомогу і запобігти ускладненням.

Для інсультів, викликаних тромбом, час теж вкрай важливий. Повинна бути можливість видалити його хірургічно або медикаментозно. І пощастило, якщо мова йдеться саме про другий спосіб.

Маніпуляції ефективні в перші кілька годин після інсульту. Препаратів, які здатні повернути до життя загиблі клітини, не існує.

Транзиторна ішемічна атака

Можливий також варіант короткочасного порушення кровообігу в головному мозку. Наприклад, людина вранці виявляє, що у неї раптом німіє одна рука - ненадовго. Здається, що це випадковість і можна продовжити займатися своїми справами. Але така безтурботність небезпечна!

Хто в зоні ризику?

Важливо розуміти, що інсульт не відбувається просто так, якщо організм здоровий. Хоча нерідко ми чуємо від родичів, мовляв, людина ні на що не скаржилась. Насправді провісники були, але не всі звертають на них увагу. Отже, в зоні ризику люди старші 55 років (цифра досить умовна), в яких:

 • підвищений артеріальний тиск;
 • ліпідний дисбаланс, ожиріння;
 • атеросклероз (можливий відрив тромбу з розвитком гострої ішемії);
 • стаж курця (підвищений ризик розвитку тромбів);
 • цукровий діабет;
 • серцеві патології;
 • сімейний анамнез (у близьких родичів були інсульти та інфаркти);
 • хвороби нирок.

Нерідко пацієнти не виявляють належної свідомості, навіть знаючи про серйозні захворювання і померлих від інсульту родичів. В чому це проявляється? Ваш літній родич, незважаючи на гіпертонію, п'є виписані йому препарати нерегулярно. То забув, то раніше ліг спати, то таблетки закінчилися... В той час як рівень тиску завжди необхідно підтримувати на стабільному рівні, а показання тонометра записувати в щоденник двічі на день.

Зустрічаються й такі, хто навіть перенісши інфаркт, намагаються скоріше повернутися до звичного способу життя, ігноруючи приписи лікарів. Тут важливо донести до людини, які наслідки можуть її чекати: передчасна смерть або роки в паралізованому стані.

Інсульт не минає безслідно: за статистикою тільки 10% людей, які його пережили, відновлюються повністю. Повторний крововилив відбувається в кожного четвертого пацієнта. Ось чому так важливо повністю перебудувати звичний спосіб життя і почати стежити за здоров'ям, чітко виконуючи приписи лікарів.

Нагадаємо також 4 ранні ознаки Альцгеймера.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%