[]

Хурма: користь для здоров'я і правила вибору

Хурма: користь для здоров'я і правила вибору

Цей осінній фрукт – головний конкурент яблука за вмістом заліза і здатності очищати організм.

Головна цінність хурми полягає в тому, що вона максимально корисна в холодну пору року, коли більшість ягід і фруктів або відійшли або вирощені в тепличних умовах не мають реальної користі.

Користь хурми для здоров'я.

Хурма містить глюкозу, сахарозу, йод, магній, натрій, кальцій, марганець, залізо. У великих кількостях в хурмі присутня вітамін А, який сприяє запобіганню онкологічних захворювань; вітамін Р, що зменшує крихкість судин; вітамін С (його в ягоді 53%), що володіє загальнозміцнюючою дією. У ній багато пектину, який корисний для травної системи, а тому є важливим компонентом багатьох дієт, показаних при розладах травлення.

Доведено, що в хурмі вдвічі більше корисних мікроелементів і харчових волокон, ніж у яблуках, які з повним правом претендують на звання "короля фруктів". Крім того, в помаранчевій ягоді багато антиоксидантів, органічних кислот, дубильних речовин, плоди містять велику кількість вуглеводів і білків.

Проти яких захворювань виступає хурма.

  • Онкологічне захворювання. Оскільки в помаранчевій хурмі багато бета-каротину і вітаміну А її рекомендують для профілактики онкологічних захворювань.
  • Анемія, недокрів'я. Великий вміст заліза сприяє запобіганню цих захворювань і поліпшення якості крові. Вагітним жінкам варто включати хурму в раціон щодня.
  • Хвороби щитовидної залози. Як відомо, для профілактики захворювань щитовидної залози рекомендовані йодовмісні продукти. Хурма – один з безпрецедентних лідерів багатого йодом списку продуктів.
  • Мочекам'яна хвороба. Хурма сприяє формуванню в організмі калій-натрієвого балансу і сприяє виведенню з організму зайвих солей натрію, так як має сечогінний ефект. Також великий вміст калію в хурмі, знижує вірогідність утворення каменів.

Кому не можна вживати хурму:

  • Хурму не можна їсти при спайках в кишечнику і запорах, оскільки танін, що міститься в ній, може провокувати гостру непрохідність.
  • Хурма протипоказана при панкреатиті і захворюваннях 12-палої кишки;
  • В'язкі речовини, що входять до складу хурми, здатні сповільнювати обмін речовин. Тому плодами не варто захоплюватися тим, хто схильний до повноти і швидкого набору ваги;
  • Фрукт не можна їсти дітям до десяти років: танін утворює з шлунковим соком в'язку суміш, що призводить до проблем з травленням;
  • Медики не радять вживати хурму при діабеті через високий вміст природних цукрів;
  • Під час вагітності рекомендується помірне вживання хурми: як і інших яскраво забарвлених фруктів, вона може викликати алергічну реакцію.

І ще одне правило, яке не можна ігнорувати: хурму не можна поєднувати з холодною водою і молоком, адже це може призвести до розладу шлунка.

Як вибирати хурму

Шанувальників у цього фрукта було б набагато більше, якби всі вміли її правильно вибирати. Якісний плід гладкий, м'ясистий, насиченого кольору. Про його стиглість свідчить м'якість. Недостиглі плоди містять багато таніну і тому дуже терпкі. Це означає, що перш ніж ласувати ними, потрібно дочекатися поки вони дозріють при кімнатній температурі, тобто, стануть м'якими. Можна перед вживанням витримати плоди близько 12 години в теплій воді – це усуне терпкий смак.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%