Хто лідирує на виборах в США, Трамп чи Байден?

Хто лідирує на виборах в США, Трамп чи Байден?

Виборці в США 3 листопада остаточно вирішать, чи залишиться Дональд Трамп у Білому домі ще на чотири роки, чи ні. Ексцентричному республіканцю кинув виклик кандидат від демократів Джозеф Байден, який займається політикою з далеких 1970-х років і більш відомий як віцепрезидент США при Бараку Обамі.

По мірі наближення дня виборів соціологи намагаються оцінити настрій нації, опитуючи виборців, якому з кандидатів вони віддають перевагу. Національні опитування це хороший орієнтир популярності кандидата по всій країні в цілому, але вони не обов'язково достовірно пророкують результати виборів.

Так, у 2016 році Хілларі Клінтон лідирувала в опитуваннях і набрала майже на три мільйони голосів більше, ніж Дональд Трамп, але вона все ж таки програла, бо США використовують виборчу систему виборщиків від штатів, при якій отримання більшості голосів не завжди означає перемогу.

Маючи це на увазі, поглянемо на національні опитування, в яких Джо Байден випереджав Дональда Трампа більшу частину року. В останні тижні його рейтинг коливався в районі 50% і в деяких випадках відрив становив до 10 процентних пунктів, але за останні кілька днів Трамп трохи скоротив розрив.

У системі колегій вибірників, яку США використовують для виборів президента, кожному штату надається кількість голосів пропорційна до кількості населення. В цілому в колегії вибірників 538 голосів, тому для перемоги кандидату потрібно набрати 270.

На даний момент результати опитувань в ключових штатах виглядають непогано для Джо Байдена. До виборів, однак, ще є час, і ситуація може дуже швидко змінитися. Опитування громадської думки показують, що у Байдена лідируючі позиції в Мічигані, Пенсільванії і Вісконсині - трьох індустріальних штатах, в яких його суперник-республіканець в 2016 році здобув перемогу з перевагою менш 1%.

Проте саме ті ключові штати, в яких Трамп з великим відривом виграв у 2016 році, сьогодні найбільше турбують його передвиборну команду. Його перевага в Айові, Огайо і Техасі становила тоді 8-10%, в той час як зараз він йде врівень з Байденом у всіх трьох штатах.

Ці цифри можуть допомогти пояснити його рішення змінити керівника виборчої кампанії в липні, який регулярно посилався на "фальшиві опитування".

Букмекери, однак, поки не списують Трампа з рахунків. Останні ставки все ще дають йому приблизно один шанс на перемогу з трьох.

 

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у  $421 млн перед невідомими кредиторами
Світ
Камала Гарріс вимагає від Трампа пояснень його боргу у $421 млн перед невідомими кредиторами
Кандидатка у віцепрезиденти США Камала Гарріс у телешоу «Останнє слово з Лоуренсом О'Доннелом» прокоментувала історію, викладену New York Times , в якій йдеться про те, що президент Трамп має величезний борг...
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Світ
Війна в Карабаху: Афганістан слідом за Туреччиною підтримав Азербайджан
Афганістан підтримав Азербайджан у карабаському конфлікті. Заява з підтримкою опублікувало МЗС країни...
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
Світ
Сьогодні Трамп і Байден зустрінуться на дебатах на Fox News
На дебати кандидатам відведено півтори години, за які претенденти мають обговорити 6 основних тем, серед яких ситуація з коронавірусом, економіка, безпека голосування і масові протести в американських містах...
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
Світ
Ердоган: «Вірменія повинна покінчити з окупацією Нагірного Карабаху»
У невизнаній Нагірно-Карабахської республіці ввели військовий стан і оголосили мобілізацію. Трохи пізніше про загальну мобілізацію оголосив і прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян. Влада Азербайджану оголосила про часткову мобілізацію у понеділок ...
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Світ
Світлана Алексієвич вилетіла з Білорусі до Німеччини
Лауреатка Нобелівської премії і член президії координаційної ради опозиції Світлана Алексієвич поїхала з Білорусі...