Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені

Хто є суперрозповсюджувачем коронавірусу, - учені

Нове дослідження Університету Центральної Флориди виявило фізіологічні особливості, які роблять з деяких заражених коронавірусом суперрозповсюджувачів. Про це повідомляє SciTechDaily.

Дослідники змоделювали процес чхання для різних типів людей, враховуючи зв'язок між фізіологією і тим, як далеко поширюються краплі слини при чханні.

Вони з'ясували, що такі особливості, як закладений ніс або повний набір зубів, можуть збільшувати поширення вірусу, впливаючи на те, як далеко розлітаються краплі при чханні. У Центрах по контролю і профілактиці захворювань США стверджують, що саме такий спосіб зараження COVID-19 є основним.

За словами співавтора нового дослідження Майкла Кінзеля, додаткові дані про фактори, що впливають на поширення крапель, можуть допомогти зусиллям з контролю поширення коронавірусу.

"Ми з'ясували, що у людського тіла є фактори впливу, такі як складна система каналів, пов'язаних з носом, яка фактично перешкоджає поширенню крапель з рота і не дозволяє краплям проробляти довгий шлях", - говорить Кінзель.

Наприклад, згідно з дослідженням, коли у людей чистий ніс, швидкість і відстань, на яку поширюються краплі при чханні зменшуються.

Це пов'язано з тим, що не тільки ніс, але і рот задіяний в чханні. Але коли у людей закладений ніс, вихід для крапель обмежений, що призводить до збільшення швидкості яка виштовхує краплі з рота.

Зуби також обмежують зону виходу для аерозолів і збільшують швидкість їхнього польоту.

"Зуби створюють ефект звуження струменя, що робить його сильнішим і бурхливішим. Здається, вони дійсно керують процесом", - наголошує учений.

Для проведення дослідження команда використовувала 3D-моделювання і чисельне моделювання, щоб відтворити чотири типи ситуацій. Так, було взято людей з зубами і чистим носом, без зубів і з чистим носом, без зубів та з закладеним носом та з зубами і закладеними носом.

У людей із закладеними носом і повним набором зубів краплі при чханні розлітаються приблизно на 60% далі, ніж в інших випадках.

Результати показують, що коли людина тримає ніс чистим, наприклад, регулярно його прочищає, він може скоротити відстань, на яку поширюється вірус.

Дослідники також змоделювали три типи слини: рідку, середню і густу. Вони підтвердили, що більш рідка слина при чханні розлітається на більш дрібні краплі, які залишаються в повітрі довше за все.

Наприклад, через три секунди після чхання, коли густа слина осаджується на землю, рідка все ще присутня в повітрі.

Дана робота пов'язана з проєктом по створенню крапель від коронавірусного кашлю та чхання, які могли б згущувати слину, щоб зменшити передачу вірусу.

Раніше Український Дощ писав, що канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що пандемію коронавірусу можливо зупинити лише за умови доступу усіх країн світу до вакцинації.

Теги
Схожi
Вперше в історії штучний інтелект написав п’єсу
Наука і технології
Вперше в історії штучний інтелект написав п’єсу
Штучний інтелект написав драму під назвою «Коли робот пише п’єсу», яка порушує теми кохання й самотності, але переважно - сексу...
Instagram видалила сотні російських акаунтів
Наука і технології
Instagram видалила сотні російських акаунтів
Адміністрація соціальної мережі Instagram видалила 530 акаунтів з Росії, які залякували користувачів перед акціями на підтримку опозиціонера Олексія Навального...
Ракета Starship SN10 вибухнула після вдалого приземлення (відео)
Наука і технології
Ракета Starship SN10 вибухнула після вдалого приземлення (відео)
Ракета вибухнула через пару хвилин після приземлення. Причини події ще належить з'ясувати...
Біля берегів Нової Зеландії знайдено акул, які у темряві світяться
Наука і технології
Біля берегів Нової Зеландії знайдено акул, які у темряві світяться
На думку вчених, легке світіння черева допомагає акулам візуально зливатися з водою і залишатися непоміченими для більших хижаків, що пропливають глибше...
В Україні розробили потужний всюдихід - прорветься по будь-якому бездоріжжю
Наука і технології
В Україні розробили потужний всюдихід - прорветься по будь-якому бездоріжжю
В Україні з'явився новий всюдихід Atlas, який називають більш потужним, ніж відомий всюдихід-амфібія Sherp...