[]

Хатха, бікрам або табата: як вибрати «свою» йогу

Хатха, бікрам або табата: як вибрати «свою» йогу

Для тих, хто давно хотів почати займатися йогою, але ніяк не міг вибрати потрібний напрямок, розповідаємо, як не заплутатися серед Хатха, табата і кудаліні і чим вони відрізняються між собою.

Гаряча йога, або бікрам-йога

Гаряча йога, вона ж бікрам-йога, була названа так на честь спортсмена Бікрама Чоудхурі. У 17 років він отримав серйозну травму коліна: після складної операції лікарі повідомили, що він більше ніколи не зможе ходити. Тоді його вчитель розробив спеціальний комплекс вправ для відновлення, і в якийсь момент Бікрам зрозумів, що найкращий результат вони дають, якщо займатися в приміщенні з нагрітим повітрям.

В Європі та Америці цей вид йоги набув популярності зовсім недавно. Особливість тренувань полягає в тому, що їх проводять в залах з підвищеною вологістю і повітрям, нагрітим до 40 градусів. При такій температурі в організмі спалюється більше калорій, зв'язки стають більш гнучкими, а через рясне потовиділення з організму виходять токсини.

Займатися гарячою йогою можуть далеко не всі. Під час таких тренувань підвищується навантаження на серцево-судинну систему, вени і нирки. Також фахівці не рекомендують практикувати гарячу йогу вранці - після заняття організм повинен декілька годин відновлюватися в стані повного спокою. За її ефективність бікрам-йогу люблять багато знаменитостей, у тому числі Джордж Клуні, Гвінет Пелтроу, Леді Гага, Девід Бекхем, принц Гаррі і Мадонна.

Антигравітаційна йога

Антигравітаційна йога, або fly-йога, займатися якою потрібно в спеціальних гамаках, підвішених до стелі, користується великою популярністю серед колишніх спортсменів і тих, хто страждає від сильних болів у спині. 

Інструктори, які спеціалізуються на цьому виді йоги, кажуть, що вона може перевернути світ - в прямому і переносному сенсі. Вправи, які здебільшого виконуються в положенні вниз головою, розслаблюють м'язи, знімають напругу з хребта і налагоджують кровообіг. Але такі тренування підходять далеко не всім: фахівці не радять займатися антигравітаційною йогою тим, хто страждає від високого тиску, глаукоми і серйозних серцевих захворювань.

Йога сміху

Відмінний варіант для тих, хто хоче не тільки зміцнити м'язи і скинути пару кілограмів, але й позбутися від емоційної напруги. Цей незвичайний вид тренувань, під час яких потрібно багато посміхатися, придумав психіатр Мадан Катар, який провів цікаве дослідження. Щоранку він збирав групу людей, розповідав їм кумедні історії і спостерігав за їхнім емоційним станом. Поступово стало зрозуміло, що сміх позитивно впливає на вироблення важливих гормонів і виводить організм зі стану стресу.

Всі вправи в йозі сміху супроводжуються дихальними практиками, під час яких потрібно уявляти різні смішні ситуації, пити з уявної склянки і робити ще багато речей, які можуть здатися дивними, але мають своє призначення. Всі вони були розроблені професійними психотерапевтами та духовними фахівцями на основі наукових досліджень, тому в ефективності йоги сміху сумніватися не варто.

Хатха-йога

Хатха - кращий вид йоги для тих, хто тільки починає освоювати асани і занурюватися в культуру медитації. У ній акцентуються на зміцненні фізичних можливостей організму для того, щоб в подальшому він був готовий для духовних практик.

Тренування з хатха-йоги включають в себе кілька модулів: силові вправи, вправи на розтяжку, дихальні практики і вправи на релаксацію. У хатха-йозі важливим є те, що всі вправи потрібно виконувати в міру своїх фізичних можливостей: так, щоб м'язи не відчували дискомфорту. Цей вид йоги хороший тим, що не має ніяких протипоказань і підійде всім, хто хоче поліпшити свій фізичний стан.

Кундаліні-йога

На відміну від хатха-йоги, яка спрямована на роботу з тілом, вправи кундаліні-йоги розвивають усвідомленість, інтуїцію і стресостійкість. До 1969 року це вчення було суворо секретним - ним володіли тільки індійські майстри, які передавали знання найталановитішим учням.

Вважається, що всередині кожної людини є величезний запас енергії, яку потрібно правильно розбудити. Практично всі вправи кундаліні-йоги виконуються сидячи або лежачи: більше значення тут має не фізична сила, а здатність концентруватися на своїх думках і відчуттях. Такі тренування не підійдуть тим, хто хоче привести в порядок фігуру, зате допоможуть зняти стрес, розслабитися і краще пізнати себе.

Табата-йога

Скинути зайві кілограми і підтягнути м'язи ніг і пресу можна на Табата-йозі, яка включає в себе динамічні вправи, спрямовані на витривалість. Головний плюс таких тренувань в тому, що вони запускають процес активного спалювання калорій, який триває ще кілька годин навіть після того, як ви пішли зі спортзалу. Зазвичай заняття тривають не більше півгодини, але цього часу вистачає для того, щоб швидко скинути зайву вагу - комплекс вправ складений так, що вони слідують одна за одною, не залишаючи часу на відпочинок. Цей активний вид йоги підійде тим, хто вважає медитативні асани під повільну музику нудними, і тим, хто хоче підготувати своє тіло для більш просунутих тренувань.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Здоров'я
Вчені порівняли якість зволоження організму звичайною водою і молоком
Вода сприяє швидкому зволоженню організму, однак напої з більшим вмістом цукру, жиру або білка роблять це ще краще...
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Здоров'я
У вас депресія? Вчені з’ясували, як куріння позначається на психічному здоров’ї
Ізраїльські вчені з Єврейського університету довели, що між курінням та розвитком психічних розладів є тісний зв’язок...
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Здоров'я
Нове відкриття учених: темп ходьби безпосередньо пов'язаний зі старінням
Чому ходьба корисніше за біг і що відбувається в організмі під час прогулянки...
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Здоров'я
Американські вчені довели, що вейпинг завдає не меншої шкоди, ніж паління цигарок
Результати дослідження довели, що використання електронних сигарет значно збільшує ризик розвитку в людини хронічних захворювань легень...
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%
Здоров'я
Американські вчені довели, що фізкультура зменшує ризик онкозахворювання до 27%