Гроші не повернуть: туроператори змінюють умови скасування турів

Гроші не повернуть: туроператори змінюють умови скасування турів

Туристам, подорожі яких припали на карантин, не вдасться скасувати тур і повернути гроші. У найкращому випадку - подорож у майбутньому, але з доплатою. Туроператори змінили правила скасування турів та виплати компенсацій за анульовані тури.

Найбільші туроператори України: Join UP!, PEGAS Touristik, Coral Travel та TEZ TOUR повідомляють, що карантин визнано форс-мажором, під час якого вони мають право не повертати гроші за тури. 

У якості альтернативи, яка дозволить не втратити витрачені кошти, пропонують перебронювання туру. Оплачені гроші за скасований тур компанії обіцяють зарахувати для придбання будь-якої іншої подорожі від цього ж туроператора.

Зараз, згідно забороні Кабміну покидати Україну, скасовані всі тури які припадають на час карантину (з 17.03.2020 по 23.04.2020 року). 

Але туристам, які бажають скасувати подорожі і повернути гроші, що мають відбутися після 23 квітня, цього також не вдасться зробити. Два турагенти  на умовах анонімності розповіли, що клієнти масово бажають відмінити тури, які припадають на травень-липень. Але компанії нікому не повертають гроші, а вмовляють туристів перенести на більш пізні дати

Наприклад, компанія Coral Travel звернулась з проханням до туристів, що замовили та проплатили тур, не наполягати на ануляції подорожі з поверненням сплачених коштів. 

Форс-мажор не розповсюджується на дати поза межами офіційного карантину, але туркомпанії скористались нюансом обрахування штрафних санкцій. Туроператори змінили правила розрахунку суми грошей при скасуванні туру за ініціативою туриста.

Компанії можуть не повернути туристу суму, яка дорівнює фактично понесеним витратам (ФПВ).  Сума ФПВ може складати до 100% вартості туру незалежно від дати майбутньої поїздки. Тобто гроші можуть не повернути взагалі. 

«Coral Travel, відповідно до Закону про туризм, завжди заздалегідь розраховується у повному обсязі з усіма постачальниками турпродукту», - йдеться у повідомленні компанії.

Турагенція пояснює, що головна незручність для клієнтів у тому, що розрахунок розміру ФПВ здійснюється в індивідуальному порядку після ануляції туру. Турист скасовуючи мандрівку, не знає розмір можливої компенсації від туроператора.

Як було раніше. При відмові від поїздки клієнтам поверталася повна або часткова вартість путівки в залежності від того, скільки часу залишилося до дати поїздки. Наприклад, Coral Travel за відмову за 30 днів до дня вильоту повертав суму з мінімальним штрафом 30 євро, від 15 до 29 днів - штраф 10%, від 8 до 14 днів - 20%, від 5 до 7 днів - 40%, від 2 до 4 днів - 80%.

Більшість туроператорів пропонують переносити поїздки на більш пізній період — до 31 жовтня 2020 року. Проте у компанії PEGAS Touristik пропонують своїм клієнтам перенести терміни подорожей на інші дати у строк до 31.12.2021 року.  

Державне агентство розвитку туризму підтримало туроператорів. 

“У зв'язку з глобальним поширенням коронавірусної інфекції Державне агентство розвитку туризму рекомендує громадянам України звернутись до туроператорів  із проханням перебронювати поїздки, які були заплановані на період дії карантину”, - йдеться у листі, якого агенція розіслала туристичним компаніям. 

Окремо агенство рекомендує зупинити продаж нових турів з датою початку подорожі раніше ніж 23 квітня 2020 року та попереджає, що термін заборони можуть продовжити  відповідно до епідеміологічної ситуації у світі.

Теги
Схожi
Кива привітав «колег-вчених» з Днем Науки
Україна
Кива привітав «колег-вчених» з Днем Науки
При цьому він порівняв свою персону з астрономами Миколою Коперником та Галілео Галілеєм й заявив, що теж «постраждав» через наукову діяльність

...
Український курсант здобув відзнаку британського коледжу Королівських ВПС
Україна
Український курсант здобув відзнаку британського коледжу Королівських ВПС
Курсант Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба Антон Лузгарь був нагороджений Міжнародною премією у Коледжі Королівських Військово-Повітряних Сил Кранвелл, що у Британії...
Російські окупанти застосували на Донбасі реактивний вогнемет
Україна
Російські окупанти застосували на Донбасі реактивний вогнемет
Російські окупаційні війська обстріляли Катеринівку на Луганщині із реактивного вогнемета...
Ексгенпрокурора Піскуна виселили з державної дачі
Україна
Ексгенпрокурора Піскуна виселили з державної дачі
Дача колишньому чиновнику була надана владою президента Кучми в оренду на півстоліття...
У Києві пройшов мітинг на підтримку Ізраїлю (фото, відео)
Україна
У Києві пройшов мітинг на підтримку Ізраїлю (фото, відео)
Біля посольства Росія в Києві пройшла акція на підтримку Ізраїлю в конфлікті з Палестиною....