Гречані перегони: яка нині відповідальність в Україні за «кандидатські набори»

Гречані перегони: яка нині відповідальність в Україні за «кандидатські набори»

Роздача кандидатами грошей чи продуктів буде трактуватися як підкуп, бо це тепер детально прописано у нещодавно прийнятому виборчому кодексі. Відтак відповідальність за нього можуть понести як сам кандидат, так і виборець.

Про це заявила голова правління Громадянської мережі "ОПОРА" і координаторка її політичних програм Ольга Айвазовська.

"Кодекси – і Виборчий, і Кримінальний – стали більш точними, враховуючи саме українські практики. Тобто там навіть виписано, що продукти харчування, чого раніше не було, тютюнові та алкогольні вироби будуть трактуватися як підкуп"– сказала Айвазовська.

Вона закликала виборців не брати подарунки від кандидатів, оскільки вони також будуть нести відповідальність за їх отримання:

"У кодексі написано, що, по суті, немає логічною зв'язку між тим, що ви взяли що-небудь: подарунок, гроші від кандидата, – і проголосували чи ні". 

Тобто, за словами координаторки ОПОРИ, важливий сам факт прийняття чогось подарованого від кандидата. І при тому неважливо, яким буде фактичний вибір під час голосування.

Якщо момент прийняття пропозиції буде задокументовано, то виборець буде нести відповідальність.

"Наприклад, для виборця це 2 роки обмеження волі або 2 роки ув'язнення. Напевно, не варті ті 100-200 гривень або продуктовий набір будь-яких обмежень свободи або високих штрафів,"– підсумувала Айвазовська.

Відтепер за кандидатські подачки і, до речі, “брачки” можуть притягти до нормальної такої кримінальної відповідальності.

“Гроші бери, а голосуй за свого кандидата. Вони у нас беруть, а чим ми гірші?”- відтепер є позицією, що карається законом.

Чим особливі вибори у 2020 році

  • Це чергові та перші місцеві вибори, які організують та проведуть за новою виборчою системою.
  • На них традиційно обиратимуть голів та депутатів рад більшості населених пунктів України, а також членів обласних рад.
  • Участь зможуть узяти лише ті населені пункти, які сформували органи місцевого самоврядування за реформою децентралізації.

 

Тих, хто дає – до 6 років неволі, тих, хто бере – до 6 800 грн штрафу.

Але хто в це повірить? Сьогодні колега прислала відео із Гатного. Там одна із політсил йде із кульочками у школу – на День вчителя. Нічого, що учні – трохи застарі й без масок – довести, що ці люди йдуть агітувати – вкрай важко.

Бо кульочки їхні не брендовані, а про що говорили, поки учнів не було, ніхто не чув. До речі, вкрай часто кандидати викладають новину про таку агітацію у соцмережі, а народ щиро підтримує.

Тому у громадянській мережі Опора просять викликати у підозрілих випадках поліцію. Також заявити про спробу підкупу може сам громадянин, якому дали гроші. До речі, ніде не написано, чи треба буде такому сумлінному громадянинові гроші віддавати.

Місцеві вибори відбудуться 25 жовтня 2020 року. Нещодавно за це проголосувала Верховна Рада, а президент підписав зміни до виборчого законодавства.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
В Україні запустили ДЖЕК - сервіс для вирішення всіх ЖКГ-проблем онлайн
Україна
В Україні запустили ДЖЕК - сервіс для вирішення всіх ЖКГ-проблем онлайн
В Україні офіційно запустилася ЖКГ-платформа ДЖЕК, яка позиціонується як «пульт управління домом»....
Через коронавірус на Чернігівщині помер переобраний мер
Україна
Через коронавірус на Чернігівщині помер переобраний мер
Від ускладнень, спричинених коронавірусом, помер мер Новгорода-Сіверського Чернігівської області Олег Бондаренко, якого переобрали на другий термін...
Росія доставила черговий «гумконвой» в ОРДЛО
Україна
Росія доставила черговий «гумконвой» в ОРДЛО
Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест МЗС РФ через черговий «гумконвой», доставлений в ОРДЛО...
У Каховці відновили комуністичний пам'ятник
Україна
У Каховці відновили комуністичний пам'ятник
На відкритті пам'ятного знака на честь командного пункту радянського маршала Василя Блюхера були присутні комуністи і представники партій «Слуга народу» і ЄС...
Завод «Азот» відновить випуск медичного кисню
Україна
Завод «Азот» відновить випуск медичного кисню
Сєверодонецький «Азот» готується до випуску кисню медичної якості...