[]

Гранти на навчання за кордоном: як отримати? Огляд програм

Гранти на навчання за кордоном: як отримати? Огляд програм

У суспільстві поширеною є думка, що вища освіта в Західній Європі або США можлива доступна лише для геніїв та дітей мільйонерів.

Проте, ми розвіємо ці міфи й доведемо, що навчання за кордоном - цілком реальна можливість. Аби претендувати на грант на навчання за кордоном, вам доведеться добре опанували іноземну мову та показати високі академічні результати. 

Грант – це сума, якою іноземний уряд, університет, освітній фонд або яка-небудь інша установа спонсорує студента. Деякі гранти покривають усі витрати грантоотримувача (витрати на житло, власне навчання, перельоти), деякі ж покривають лише частину витрат. Грант можливо отримати як на короткий термін (місяць, півроку), так і на досить тривалий (до 3-х років). 

Як отримати грант?

Перед тим, як розпочати боротьбу за грант, вступникам рекомендують самостійно оцінити свої шанси за такими критеріями:

  • ви обрали для подачі документів програму, що відповідає вашому досвіду та вже отриманим знанням. Не слід намагатися змінити свою спеціалізацію в процесі отримання гранту;
  • ви можете похвалитися відмінною або дуже гарною успішністю у вузі або школі;
  • ви добре володієте мовою, якою викладають в бажаному навчальному закладі;
  • у вас в активі є наукові роботи чи диплом по обраній спеціалізації;
  • ви можете навести переконливі аргументи щодо цінності вас як фахівця для розвитку наукових, культурних та інших зв’язків країни-грантодавця та України;
  • ви впевнені в своїх силах та успіху.

Якщо у більшості випадків відповідь "так", то у вас високі шанси на отримання гранту на навчання за кордоном. 

Наступний етап - вибір програми навчання і гранта. Якщо ви хочете навчатися у конкретному навчальному закладі, то слід пошукати інформацію про надані гранти на сайті організації та отримати інформацію щодо можливої фінансової допомоги в International Office (офісі по роботі з іноземними студентами).

Якщо ж у вас немає вподобань до якогось конкретного навчального закладу, то просто вивчайте пропоновані гранти, шукайте студентів, які брали участь раніше в подібних програмах та ставте питання.

До вашої уваги державні програми навчання за кордоном:

У Німеччині з недавніх пір вища освіта є безкоштовною, як для місцевих, так і для іноземних студентів. Попри це державним агентством DAAD надається до 60 тисяч стипендій та грантів на навчання в Німеччині за різними спеціальностями кожен рік. Також багато можливостей надає Австрія, країна традиційно лояльна до молодих іноземців, які приїжджають на навчання.

Франція запрошує в основному на програми магістратури або післядипломної освіти для випускників українських вишів. Перевага віддається інженерним спеціальностям. Існують державні програми Fade, КампюсФранс, які видають гранти на таку освіту у Франції.

У Великій Британії високі стандарти освіти та висока плата за навчання, тож гранти зазвичай є радше знижкою на навчання без покривання супутніх витрат. Попри це чимало молодих людей згодні на пропоновані гранти у Велику Британію за програмою Chevening чи фонду Хілла.

Гранти на навчання в Італії можна знайти за багатьма спеціальностями: дизайн, інженерія, менеджмент, природничі науки.

Східні «тигри» зацікавлені в популяризації власної мови і культури. Урядові програми з видачі грантів на навчання в КитаїЯпонії та Південної Кореї доволі щедрі та часто включають рік вивчення мови.

Північна Америка також пропонує чимало можливостей отримати недорогий диплом магістра. Існують гранти на навчання в Канаді від програм Vanier і Banting, а також стипендії фонду Трюдо. Ці програми призначені для бакалаврів та аспірантів.

Чехія і Польща – чемпіони за кількістю студентів з України. Освіта тут і дешевша, і доволі якісна. Доступними є переліки навчальних закладів, в яких навчання для студентів з України - безкоштовне. Крім того, гранти на навчання у Польщі пропонують в рамках програм для молодих вчених, програми Gaude Polonia (гуманітарної) або програми ім. Кіркланда (економіка, культурологія). У Чехії можливе одержання гранту на навчання від Вишеградського Фонду або від Еразмус Мундус.

Існують загальноєвропейські державні програми навчання за кордоном та студентської мобільності. Найбільша з них – Еразмус Мундус. Вона надає величезну кількість грантів для всіх можливих спеціальностей, значна частина яких – на тривалий термін, із можливістю отримання диплома ЄС або післядипломної освіти.

Умови отримання гранту за кордоном

Після того, як грант для отримання освіти за кордоном підібраний, слід підготувати пакет документів. Його склад і правила оформлення слід щоразу уточнювати, але орієнтовний список має наступний вигляд:

  1. Копія диплома, перекладена на потрібну мову та завірена.
  2. Резюме (CV). Воно повинно мати академічну спрямованість: опишіть нагороди, премії, присуджені стипендії, волонтерську практику, наукові роботи та практичні навички наукової діяльності.
  3. Мотиваційний лист. Це дуже важливий документ: есе “Чому я хочу отримати цей грант”. На тему складання таких есе написано томи літератури. Його обсяг має бути близько 500 слів. В чемній, але дуже переконливій манері, в ньому потрібно показати всю серйозність ваших намірів, відповісти на питання: “Чому я хочу навчатися саме у вас”, “Як я бачу своє життя і діяльність після навчання”, “Чому вам варто дати цей грант саме мені” і т. д.
  4. Результати мовних тестів. Їх потрібно пройти завчасно, за місяць до відправлення документів, щоб вчасно отримати результат.
  5. Рекомендації. Їх має бути дві: від викладачів, кураторів чи керівників проектів
  6. Копія закордонного паспорта.
  7. Різні свідоцтва про проходження курсів, стажувань, перемоги на олімпіадах та інше.

Надішліть усі необхідні документи та чекайте на результати. Нехай щастить!

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house2.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Цинізм окупантів не має меж: в Маріуполі планують відкрити музей блокади Ленінграда
Освіта
Цинізм окупантів не має меж: в Маріуполі планують відкрити музей блокади Ленінграда
З такою заявою виступив губернатор Санкт-Петербурга Алєксандр Бєглов....
МОН вбиває мистецьку освіту в Україні
Освіта
МОН вбиває мистецьку освіту в Україні
Міністерство освіти та науки України готує нові правила вступу для абітурієнтів у цьому році...
У Києві рекомендують закладам освіти працювати дистанційно: захорюваність на грип зростає
Освіта
У Києві рекомендують закладам освіти працювати дистанційно: захорюваність на грип зростає
Медики закликають батьків не водити дітей із симптомами хвороби до дитячих садків і шкіл на тлі зростання захворюваності на грип і ГРВІ...
В школах України запроваджують нову посаду
Освіта
В школах України запроваджують нову посаду
У школах України, що межують з лінією фронту, а також Росією та Білоруссю, запроваджують нову посаду - офіцери освітньої безпеки...
 У Міносвіти хочуть зменшити кількість університетів втричі: нема студентів
Освіта
У Міносвіти хочуть зменшити кількість університетів втричі: нема студентів
В Україні потрібно зменшити кількість закладів вищої освіти, зважаючи на падіння кількості випускників шкіл...