«Готівка» поза законом: Гетманцев розповів, чому українцям потрібно віднести всі гроші в банк

«Готівка» поза законом: Гетманцев розповів, чому українцям потрібно віднести всі гроші в банк

Члени команди Президента раніше радили українцям самостійно збирати на пенсію, оскільки соціальні гарантії вже не тягне бюджет. Тепер українці отримують вже не пораду, а закон, за яким їм потрібно вийняти готівку «з-під матраца», покласти їх в банк і заплатити за цю процедуру 5% державі. При чому, навіть, якщо людина роками збирала готівку абсолютно легально, з «білої зарплати», відкладаючи собі на складні часи, ці кошти виявляться поза законом. Для того, щоб їх легалізувати, потрібно буде нести всі в банк і платити «данину» державі.

Це передбачено законопроектами про «податкової амністії» авторства Володимира Зеленського, які Президент подав до Верховної Ради. Частина з них (5153, 5156) 30 березня 2021 роки вже прийнята за основу, і незабаром вони можуть бути прийняті як закони.

Головним ідеологом тут виступає член команди Зеленського, глава «податкового» Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, який давно «хворіє» цією ідеєю.

«Податкова амністія повинна виводити поза правовим полем будь-які доходи, отримані до моменту її проведення і не задекларовані в процесі амністії, встановлюючи підвищені штрафи за виявлення тих доходів, майна, походження яких платник податків не зможе пояснити», - писав Гетманцев в своїй статті до обрання в команду Президента.

Він пояснив механізм роботи «податкової амністії», закладеної тепер уже в законопроекти Зеленського.

«Громадяни без контролю держави накопичили кошти» - так Данило Гетманцев пояснив суть законопроектів Зеленського, за якими українці повинні витягнути всю готівку «з-під матраца», віднести її в банк і заплатити за це 5% податку державі.

За його словами, законопроекти спрямовані, в першу чергу, на простих громадян.

«У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, при якій громадяни без контролю накопичили кошти з ухиленням від оподаткування.

Законопроект про податкову амністію дає людям шанс піти «в білу» і закінчити практику ухилення від оподаткування.

"Якщо у тебе є такі засоби, і ти в подальшому хочеш ними користуватися, ти зобов'язаний покласти їх в банк під 5 відсотків до завершення встановленого терміну податкової амністії. Якщо у тебе не гроші, а активи в будь-якій формі, то під 9 відсотків ти можеш зробити те ж саме », - прокоментував проект Зеленського Гетманцев.

Також, на думку Гетманцева, «чим складніше система оподаткування, тим вона більш справедливою», а «банківська система в Україні стабільна і прибуткова».

При цьому Гетманцев ніяк не коментує те питання, чому українці зобов'язані будуть платити «данину» державі за легальні засоби - які фактично в рамках «податкової амністії» прирівнюються до зароблених з порушенням закону (про що пише у своєму висновку до законопроекту і Головне науково-експертне управління Верховної Ради).

Примітно, що народним депутатам, в число яких входить і сам Гетманцев, і чиновникам через таку «амністію» проходити не потрібно - т. Е. Нести гроші в банк і платити «податок».

Відзначимо, що Данило Гетманцев у своїй декларації за 2020 рік вказав «готівку» в 40 тисяч євро, 35 тисяч доларів, 287 тис. Грн. Мати Гетманцева має готівкою 216 тисяч доларів, а також 650 тисяч доларів його мати позичила третій особі (вказано в декларації як «Мержех Родріг Еліас»).

Депутат вказав в декларації велику кількість нерухомого майна: квартиру в Києві у спільній власності з матір'ю, земельну ділянку 2090 кв. м в Броварському районі Київської області, земельна ділянка 2500 кв. м в Переяслав-Хмельницькому районі (Козлов), квартиру матері в Києві, ще одну квартиру матері в Ірпені, а також ще дві квартири в Чайках Київської області.

Крім того, він вказав в декларації житловий будинок з господарськими будівлями 269,6 кв. м у Великій Мотовилівці Київської області, а також земельні ділянки в Тарасенко Київської області у матері - 3 штуки, земельну ділянку в Великій Мотовилівці, земельну ділянку в Копилова Київської області у матері і ще цілий ряд об'єктів нерухомості, включаючи нежитлові приміщення.

При цьому на питання про те, чому сам Гетманцев і його мати зберігають гроші в «готівці», глава Комітету відповів «Вістям» наступне:

«Це не питання довіри. Гроші треба показати, що вони є ».

Також він прокоментував звинувачення колишніх співробітників компанії його матері в тому, що вона платить зарплати в конверті.

«Як я можу поставитися до особистого конфлікту в компанії, яка частково належить моїй матері? Вона там навіть не директор. Я відреагувати ніяк не можу ні юридично, ні фізично. Це компанія пов'язана зі мною і в зв'язку з конфліктом інтересів навіть запит не можу туди написати. Бізнесом я не займаюся з 2019 року. Що стосується цього питання - для туристичного оператора, великого українського оператора, якого, до речі, рекомендую всім, користуючись нагодою, платити зарплати, взагалі, в той період, коли весь туристичний світ лежить і в Україні, і в світі, коли літаки літають через раз - це великий подвиг. Я не кажу зараз там про конвертах або нема про конвертах.

Потрібно пишатися і потрібно сказати спасибі, що вона платить зарплату, там у неї більше 100 чоловік працює в кризу », - заявив він.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
В Україні подешевшали бензин та дизель: актуальні ціни на АЗС
Економіка
В Україні подешевшали бензин та дизель: актуальні ціни на АЗС
Вартість палива в Україні продовжує знижуватись перед ембарго на російські нафтопродукти від Євросоюзу. Бензин А-95 у середньому подешевшав на 30 копійок за добу...
На відкритій Сі Цзіньпіном в Еквадорі ГЕС Coca Codo Sinclair утворилися тріщини - WSJ 
Економіка
На відкритій Сі Цзіньпіном в Еквадорі ГЕС Coca Codo Sinclair утворилися тріщини - WSJ 
У публікації The Wall Street Journal йдеться, що енергетики звинувачують у ситуації, що склалася, неякісну сталь, яку поставили з КНР...
На тлі теплої зими ціни на газ у Європі досягли мінімуму з початку повномасштабної війни
Економіка
На тлі теплої зими ціни на газ у Європі досягли мінімуму з початку повномасштабної війни
Тенденція до зниження стала можливою завдяки великим запасам газу, які були накопичені, та попиту, який знижується, частково завдяки сприятливим погодним умовам...
Великобританія оголосила про припинення імпорту російського ЗПГ до королівства
Економіка
Великобританія оголосила про припинення імпорту російського ЗПГ до королівства
Таке рішення пов'язане з бажанням Лондона скоротити можливості рф щодо фінансування бойових дій...
Toyota збільшила світове виробництво авто у листопаді до 833 тисяч одиниць
Економіка
Toyota збільшила світове виробництво авто у листопаді до 833 тисяч одиниць
Світове виробництво автомобілів Toyota у листопаді 2022 року збільшилося на 1,5%, досягнувши цифри 833 104 машини...