[]

Горілка захистить? Міфи і правда про зміцнення вашого імунітету

Горілка захистить? Міфи і правда про зміцнення вашого імунітету

За даними китайських вчених, діти набагато легше переносять зараження новим коронавірусів - у них не буває високої температури, м'язової слабкості і головного болю. Однак чим старша людина, тим серйозніше симптоми і ускладнення - аж до летального результату. Одне з можливих пояснень - ослаблення імунної системи з віком, коли кількість і різноманітність Т-лімфоцитів зменшується, а клітини, що залишилися реагують на інфекцію менш оперативно, ніж раніше.

Тож, Український Дощ спробував розібратися, як зміцнити природний захист організму старшої людини.

Сон зміцнює імунітет

У 2015 році в одній з лабораторій Каліфорнійського університету в Сан-Дієго вчені заразили 164 здорових добровольців у віці від 18 до 55 років риновірусом, а потім спостерігали, у кого розвинеться інфекція. Найбільше хворих виявилося серед тих, хто в останній тиждень спав менше п'яти годин на добу.

Ті ж учасники експерименту, чий нічний відпочинок займав сім-девять годин, залишалися здоровими, незважаючи на зараження. На думку авторів експерименту, це доводило зв'язок між імунітетом і якісним сном.

Чотири роки по тому німецькі дослідники описали механізм протистояння вірусам і бактеріям в залежності від нічного відпочинку. З'ясувалося, що справа в Т-лімфоцитах - головних гравців імунної системи, які розпізнають заражені клітини, прикріплюються до них і потім знищують. При цьому в організмі людини є кілька типів речовин (серед них, наприклад, гормони простагландини), здатних впливати на активність захисників.

Під їх впливом Т-клітини виробляють менше особливих білків, що дозволяють їм зустрічатися з хворими клітинами, і гірше працюють. Однак уві сні концентрація гальмується, гормони в організмі помітно знижується і Т-лімфоцити діють успішніше.

Не все солодке шкідливе

За даними американських дослідників, всього 48 грамів в день гіркого шоколаду, що містить не менше 70 відсотків какао, можуть значно зміцнити імунітет. Кілька днів цим продуктом годували п'ятьох добровольців, одночасно вимірюючи у них рівень експресії генів в імунних клітинах. Виявилося, що як тільки людина куштувала шматочок шоколаду, у неї активізувалася велика кількість сигнальних шляхів між клітинами імунної системи. Це, в свою чергу, призводило до активації Т-лімфоцитів і поліпшення роботи клітинного імунітету.

Чим довше учасник експерименту харчувався шоколадом, тим ефективніше це діяло на захисну систему організму. Вчені припускають, що какао-боби допомагають блокувати мітоген, що впливає на функції білка в імунних клітинах. При цьому активуються інші сигнальні шляхи, в яких беруть участь Т-лімфоцити.

Алкоголь не допоможе

Згідно з працею вчених з Мерілендського університету (США), навіть невеликі дози алкоголю послаблюють імунітет і роблять людину більш сприйнятливою до вірусів і бактерій. Дослідники запропонували 15 молодим добровольцям (середній вік 27 років) випити підряд п'ять 50-грамових стопок горілки. Потім тричі брали у них кров - через 20 хвилин, дві і п'ять годин.

Аналіз перших зразків показав: прийом алкоголю спровокував велику імунну відповідь організму. Однак вже через пару годин рівень лейкоцитів, що відіграють основну роль в природному захисту від внутрішніх і зовнішніх патогенів, значно знизився. Пізніші аналізи виявили високу концентрацію в крові білків цитокінів, що може свідчити про ослаблення імунної системи.

[]
Теги
Схожi
Американська астронавтка розповіла, як пережити самоізоляцію
Здоров'я
Американська астронавтка розповіла, як пережити самоізоляцію
Пеггі Вітсон провела на космічній станції 665 днів і зазначила, що їй ніколи не було нудно...
Кардіолог розповів про небезпечні для серця продукти
Здоров'я
Кардіолог розповів про небезпечні для серця продукти
Особливо небезпечним для серця він назвав червоне м'ясо. Цей продукт містить багато насичених жирів, споживання яких варто обмежувати, віддаючи перевагу моно- і поліненасиченим жирам....
Така природа: жінки завжди живуть довше
Здоров'я
Така природа: жінки завжди живуть довше
Нове дослідження, у якому науковці намагалися відстежити тривалість життя ссавців у дикій природі, показало, що зазвичай самки живуть довше, ніж самці...
Пандемія гречки: чому не можна зловживати цією крупою?
Здоров'я
Пандемія гречки: чому не можна зловживати цією крупою?
Але не варто їсти її щодня, адже у всьому потрібно знати міру. Навіть гречка здатна завдати величезної шкоди організму якщо вживати її постійно....
Залишайтеся вдома - дайте шанс на життя
Здоров'я
Залишайтеся вдома - дайте шанс на життя
Україна вибрала карантин тому, що завдання карантину - тягнути час, «залишайтеся вдома» не просто красивий хештег...