Головний греко-католик країни святкує уродини: цікаві факти з життя Святослава Шевчука

Головний греко-католик країни святкує уродини: цікаві факти з життя Святослава Шевчука

Глава Української греко-католицької церкви, верховний архієпископ Києво-Галицький та митрополит Київський Святослав Шевчук народився 5 травня 1970 року на Львівщині в Стрию у християнській родині. 

"Я народився в місті Стрий на Львівщині. Це таке своєрідне і цікаве місто. Цікаве своєю історією, а зокрема тими людьми, яких Господь Бог поставив біля мене в той час. Моя мама була вчителем музики, а батько – державним службовцем і працював на залізниці. Крім того, великий вплив на мене, на мою уяву справили дідусь і бабуся. Моя мама майже все своє життя пропрацювала в музичній школі і була викладачем класу фортепіано. Якщо говорити про перші спогади, то вони пов’язані з фортепіано. До нас додому приходили учні і постійно лунала музика. Навіть коли моя мама займалася справами домашніми, наприклад, готувала їжу на кухні, то завжди в сусідній кімнаті грали студенти на фортепіано", – говорить про своїх батьків сам Блаженніший. 

Багато про Церкву він довідався від своїх бабусі та дідуся, які стали для нього "ходячою енциклопедією історії як Церкви, так і народу.

"Вони мали на мене великий вплив, через них я увійшов у життя Церкви", – згадує владика. - Навіть коли моя мама займалася справами домашніми, наприклад, готувала їжу на кухні, то завжди в сусідній кімнаті грали студенти на фортепіано".

Оскільки мама Блаженнішого Святослава була вчителькою музики, він також відвідував музичну школу, про що сам часто розповідає: "Так, я закінчив дитячу музичну школу в Стрию. Оскільки для мене фортепіано до певної міри було відоме, а скрипка була загадкою, таємницею, тому я зацікавився нею. Моєю вчителькою була рідна мамина сестра".

Зізнається, що сьогодні взяти до рук скрипку вдається не так часто: "Граю, коли ніхто не чує".

Біографія

Отець і глава Української греко-католицької церкви народився 5 травня 1970 року у м. Стрию, що на Львівщині. У період підпільної діяльності УГКЦ греко-католицькі священники служили Божественну Літургію у родинному домі Шевчуків.

Навчався у Бориславському медичному училищі та у підпільній греко-католицькій духовній семінарії. Відбув військову строкову службу в Радянській армії. Окрім того, 1991–1992 здобував освіту у Центрі філософсько-богословських студій "Дон Боско" у м. Буенос-Айресі (Аргентина), а у 1992–1994 роках – у Львівській Духовній Семінарії Святого Духа.

Піддияконські свячення отримав з рук владики Юліана Вороновського, а священичі – 26 червня 1994 року (святитель – Верховний архієпископ Мирослав Іван Любачівський).

"Вони мали на мене великий вплив, через них я увійшов у життя Церкви", – Святослав Шевчук про своїх дідуся та бабусю

У 1994–1999 роках навчався у Папському університеті св. Томи Аквінського (Рим, Італія), де здобув ліценціат, а згодом і докторат з відзнакою Summa cum laude в галузі богословської антропології та основ морального богослов'я візантійської богословської традиції. Під час навчання в Римі надавав душпастирську опіку українцям греко-католикам в Афінах.

У 1999–2000 роках – префект Львівської Духовної Семінарії Святого Духа. У 2000–2007 – віцеректор цієї ж семінарії.

З 2001 – віцедекан богословського факультету Львівської Богословської Академії (відтак Українського Католицького Університету).

У 2002–2005 – голова секретаріату та особистий секретар Блаженнішого Любомира Гузара, керівник Патріаршої курії у Львові.

З червня 2007 – ректор Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.

14 січня 2009 року Папа Римський Бенедикт XVI призначив Святослава Шевчука єпископом-помічником єпархії Покрова Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі (Аргентина). Новому єпископу уділено титулярний престол Castra Galbae.

Архієрейська хіротонія відбулася 7 квітня 2009 року в соборі Святого Юра у Львові. Головним святителем, у присутності Блаженнішого Любомира Гузара, був Високопреосвященний Владика Ігор Возьняк, Архієпископ Львівський, а співсвятителями — Владика Михаїл Микицей, правлячий єпископ єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі, та Владика Юліан Вороновський, єпископ Самбірсько-Дрогобицький.

10 квітня 2010 року призначений апостольським адміністратором єпархії Покрови Пресвятої Богородиці у Буенос-Айресі, яка стала вакантною після зречення з уряду попереднього єпархіального єпископа Михаїла Микицея.

23 березня 2011 року виборчий Синод єпископів УГКЦ обрав єпископа Святослава Шевчука Верховним архієпископом Києво-Галицьким, главою Української греко-католицької церкви. 25 березня цей вибір затвердив Папа Римський Бенедикт XVI.

Інтронізація нового Глави УГКЦ відбулася 27 березня у Патріаршому соборі Воскресіння Христового у Києві.

Окрім рідної, вільно володіє англійською, німецькою, італійською, іспанською, польською, російською, латиною, грецькою, та старослов'янською мовами.

Цікаві факти з життя Блаженнішого Святослава

У дитинстві Святослав захоплювався розведенням голубів та фотографією.

Колекціонує вина. Має кілька сотень пляшок цього напою. "Як їжджу по світу, привожу по дві пляшки. Одну в колекцію, другу – ​попробувати при нагоді". Але сп’янілим був лише один раз у житті. Під час практики в медучилищі на одній зі змін довелося прийняти 10 пологів поспіль. Тоді від кави і шампанського "на дні" "трохи закрутилася голова".

Владика Святослав рукоположив у священики свого молодшого брата Всеволода.

Грає на скрипці. Зазвичай бере її до рук, коли ніхто не чує. Улюблений композитор – ​Антоніо Вівальді.

"Так, я закінчив дитячу музичну школу в Стрию. Оскільки для мене фортепіано до певної міри було відоме, а скрипка була загадкою, таємницею, тому я зацікавився нею. Моєю вчителькою була рідна мамина сестра", - зізнався Щевчук.

Має 6 похресників, але через брак часу майже з ними не бачиться, через що картає себе.

Дід Блаженнішого Святослава був лісничим у митрополита Шептицького.

Улюблений напій – ​жербамате. За дією схожий на каву, навчився його пити в аргентинських українців. Кави не вживає.

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Коли відсвяткуємо Великдень за різними календарями і чи будуть довгі вихідні
Релігія
Коли відсвяткуємо Великдень за різними календарями і чи будуть довгі вихідні
Великдень - велике свято для християн, яке святкується в різні дати в залежності від релігійної спільноти і календаря...
Мінкульт проводить перевірку в Києво-Печерській лаврі – вже виявлено низку порушень
Релігія
Мінкульт проводить перевірку в Києво-Печерській лаврі – вже виявлено низку порушень
В Києво-Печерській лаврі почала роботу комісія, яка визначить стан збереження музейних експонатів – на час комісії закрили вхід у печери з мощами та низку храмів...
Без попередження: попи УПЦ МП прийшли на Банкову і вимагали зустрічі з Зеленським
Релігія
Без попередження: попи УПЦ МП прийшли на Банкову і вимагали зустрічі з Зеленським
Наразі представники церкви на чолі з її настоятелем митрополитом Онуфрієм стоять на вулиці під Офісом президента. До них вийшов співробітник апарату Офісу президента...
Папа Римський закликав «поважати релігійні об’єкти», коментуючи ситуацію з УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі
Релігія
Папа Римський закликав «поважати релігійні об’єкти», коментуючи ситуацію з УПЦ МП у Києво-Печерській лаврі
У зверненні понтифік попросив «розбратані сторони поважати релігійні об’єкти», а також похвалив людей, які присвячують своє життя молитві, «незалежно від конфесії»...
УПЦ МП відмовляється покидати Києво-Печерську Лавру: Паша «Мерседес» записав звернення
Релігія
УПЦ МП відмовляється покидати Києво-Печерську Лавру: Паша «Мерседес» записав звернення
Філіал РПЦ в Україні, який називає себе УПЦ МП, відмовляється покидати Києво-Печерську Лавру...