Головне з інтерв'ю Богдана Гордону: «Зеленський - добрий, чесний суперпрофесійний... актор»

 Головне з інтерв'ю Богдана Гордону: «Зеленський - добрий, чесний суперпрофесійний... актор»

Колишній очільник Офісу президента України Андрій Богдан, який пропрацював на цій посаді з літа 2019 року по лютий 2020, дав велике інтерв'ю журналісту Дмитру Гордону, в якому поділився своєю думкою про ситуацію в країні і про окремих політиків, включаючи і президента Зеленського.

Про Володимира Зеленського перед президентськими виборами:

«Добрий, відкритий, чесний, дуже притягує людей. Він викликає таке відчуття, що він - твій син, до якого немає ворожого настрою. Він - суперпрофесійний актор, потрібно розуміти. Він може включати свою харизматичність навіть з людьми, які йому неприємні. Він вміє цією стороною користуватися.

Наскільки я розумію, вони в своєму тісному колі «95 кварталу» обговорювали це давно. Рішення йти на президентські вибори, думаю, ним було прийнято 31 грудня. Так, ми готувалися, але твердого «так» до 31 грудня я не чув.

Я йому казав, що повинен бути якийсь політичний майданчик, мінімальний фундамент, з якого ти можеш йти туди, в президенти. У мене є така фраза, яка, я вважаю, дуже сильно на нього вплинула. Що після серіалу «Слуга народу» ти дав людям якусь надію. Якщо ти навіть не спробуєш, то вони розчаруються. Це буде черговий кидок. Якщо у тебе не вийде і ти не виграєш, то ніхто тебі не дорікне, але якщо навіть не спробуєш, то так, ось особисто я розчаруюсь».

Про відносини Володимира Зеленського та Володимира Путіна, України і Росії:

«З повагою Путін поставився до Зеленському при першій розмові? Так. І відчулося бажання Путіна знайти точки дотику. Він під час розмови, як мені здалося, провів аналогію себе, молодого обраного президента, і Володимира Зеленського. Дуже схожа ситуація: Чечня, розвал, економіка.

Чим запам'яталася перша зустріч Зеленського з Путіним в Нормандські форматі? Тоді зрозумів, що це буде дуже важкий переговорний процес. Мені здається, що успіху там найближчим часом не буде.

У той час відчувалося, що Путін хотів знайти якесь рішення цієї проблеми. Не знаю з яких мотивів - економічних або політичних. Мені здається, що через політичні в тому числі. У Зеленського, в тому числі, шалена підтримка в Росії, і воювати з улюбленцем свого народу - це неадекватно. На сьогоднішній день все кардинально змінилося. Якщо пресрелізи виходять різні - це значить, що дипломатичні переговори проходять погано. Мені здається, що ми Путіна якось жорстко кинули. Наобіцяли одне, і не зробили нічого.

Чи було особисте спілкування з Путіним? Так. Дуже жорстка людина, але дуже впевнений в собі, дуже важкий переговірник. Він сильніше [канцлера Німеччини Ангели Меркель і президента Франції Еммануеля Макрона], але я можу помилятися, я не такий кваліфікований дипломат. У нього є алгоритм, він від нього не відходить ні на секунду.

Чи буде мир з Росією? Напевно, так, але не зараз. Про Донбас і Крим можна тільки мріяти? Так. Я не розумію, де ми можемо зійтися. Вони ні на секунду не готові відходити від Мінських угод. Для них принципово пунктом першим є зміни до Конституції про особливий статус Донбасу. Але у нас суспільство не готове це обговорювати».

Про екс-прем'єра Миколу Азарова:

«Азаров - кращий прем'єр? Я думаю, що так. Микола Янович зупиняв дуже багато дурниць. І дуже багато ... І якби не Микола Янович, напевно, Майдан був би ще раніше.

Я точно впевнений, що він чесна людина, він не давав красти. Хоча було важко йому, як завжди: президент [Віктор Янукович] давав вказівки прем'єр-міністру, і сперечатися з ним було дуже важко. Але він дуже досвідчений бюрократ, він умів сказати «ні» правильно».

Про прем'єрства Володимира Гройсмана та Арсенія Яценюка:

«Самим професійним я вважаю уряд Гройсмана. Найбільш оптимістичний час в країні, найбільш щасливий економічно, найбільш зрозумілий для міжнародних партнерів - це був час Гройсмана. Там спостерігалося 30 з чимось місяців стабільного економічного зростання, маленька інфляція, зрозумілі взаємовідносини з міжнародними партнерами, з іншими державами, з суспільством. Упевнений, що у нього ще буде якась політична чи менеджерська кар'єра в державних структурах.

Припустимо, Яценюк - дуже розумна людина, я до нього ставлюся з великою повагою, але він прийшов у важкий час, відразу після Майдану і після революції, під час війни. І впоратися з тим, що відбувалося в країні, - це було дуже важко».

Про Ігоря Коломойського:

«Мені, напевно, багато хто не повірить, але ці вибори - вибори народу. Навіть я свої особисті гроші витягнув і поклав на вибори. І багато моїх друзів. Ми просто оголосили рахунок, зареєстрований в ЦВК, і туди приходили гроші від людей, яких ми не знали. Це була одна з найдешевших виборчих кампаній в світі. Я про це ніколи не пошкодував.

Коломойський - чарівний, я його люблю. Він в якомусь сенсі прекрасна людина. Він не приховує свої бажання заробити, він дуже енергетичний, він дуже харизматичний. Якщо ти його сприймаєш таким, яким він є, то у нього можна багато чому навчитися. Я тривалий час був його адвокатом, але я його вважав своїм другом. Але я не дозволяв йому впливати на Зеленського.

Чи боїться Зеленський Коломойського? Не знаю. Чи є записи розмов Зеленського з Коломойським, які могли б завдати шкоди президенту? Ніколи не чув про такі - ні від Коломойського, ні від Зеленського. Ніяких натяків про реальне існування цих записів ніколи не було.

Він [Коломойський] завжди висловлював свої думки. Його завжди щось обурювало, якісь міністри йому не подобалися. На відміну від багатьох, Коломойський повірив ще в кінці січня. До цього це було ржачно, весело. Це не була гра на гроші. Йому треба було, щоб Порошенко не залишався президентом. Він ставив на Юлію Тимошенко, він робив це публічно і не публічно».

Про «бійку» з головою СБУ Іваном Бакановим:

«Не було ніяких бійок. Всі зуби на місці. Я навіть аватарку поставив на Facebook. Всі над цим сміялися, раділи. Не було вбивств - не було бійок».

Про заступника голови ОП Кирила Тимошенко:

«Це людина, яку я привів в команду. Він - експерт медіаринку, без нього ми б не впоралися. Коли був Кирило, то президент був живий, веселий, свій хлопець. А зараз Кирила відсунули, і туди прийшли аферисти медіа-ринку. І Володимир Олександрович зараз бронзовий.

Вони зробили з нього Брежнєва. Ну як можна? Свій хлопець з народу, бах-бах, м'ячик закинув, і там всі: «Ага-га». Я не розумію, що вони півроку з нього ліплять. Ви ж брешете, це люди відчувають. Він не схожий на Брежнєва, він ніколи не зрозуміє таку систему координат».

Про помічника президента Сергія Шефіра:

«Шефір - хороший, він ментор Володі. Це, напевно, сама довірена людина. Принаймні був. Він дуже хороший. Не можу про нього поганого нічого сказати. Розумієш, є мудрість, а є розуміння алгоритму. Ось він - мудрість. Є розум, мудрість. Він мудрий. Але він не бюрократ, чи не звідти він».

Про нардепа Миколу Тищенка:

«Ще в грудні 2019 року дуже активно обговорювалася в Офісі - і Володимир Олександрович, в принципі, з цим погоджувався - можливість поміняти Давида Арахамія, главу фракції« Слуги народу », якого я привів я в нашу команду, на Тищенко. Я не шуткую. Чому не закінчили цю зміну, я не знаю.

Він користується довірою суспільства, довірою менеджменту Офісу президента і самого президента. На ефірах він постійно з'являється. Чиновників Офісу президента там немає. Я ходив завжди і своїх заступників змушував. Але якщо ти не вмієш спілкуватися, якщо тобі нічого сказати, то ти і працювати не вмієш. Зараз ніхто не ходить. А я вважаю, що вони повинні ходити. Загалом, Микола Тищенко в усіх ефірах. Ну, я вважаю, це як би показник ».

Про олігарха Ріната Ахметова:

«Мені він дуже імпонує. Я не фахівець в його бізнесі, але для мене, хлопця зі Львова, це людина слова і справи. Якщо він щось сказав, то ти можеш не перевіряти - це буде зроблено. Це донецький гарт. Дуже рідкісна риса у бізнесменів і політиків. І у Путіна в його досьє, коли я з Азаровим літав в Санкт-Петербург, було відзначено його дане слово. Це слово треба виконувати. Рінат - людина слова і патріот України».

Про Петра Порошенка:

«Було поставлено пріоритет всім правоохоронним органам: немає ніяких стопів, немає ніяких хитрих поглядів вгору. Працюйте чесно, запускайте. Усе. Ну вони ж всі приходили: «Ми б це, але політична воля ...» Все, вперед, погнали! Ми все санціонуємо. Ми не будемо зупиняти, навіть якщо ви працюєте з нас. Я правоохоронцям, тим же НАБУшнікам, всім говорив: «Якщо ви поставите мені прослушку, наружку. Робіть, що хочете. Якщо я вкраду - мене заарештовуйте.

Тут є кілька моментів. Всі ось ці економічні злочини - їх дуже складно розслідувати. Там всюди офшори, там міжнародна правова допомога, це великі терміни ... Ти на Кіпр пишеш - тобі кажуть: «Іди лісом». Тобто це треба час. Але там є перспектива, мені здається як юристу. А ось те, що зараз відбувається, - це, по-моєму, роздування рейтингу Петру Олексійовичу.

Чув, що деякі чиновники Офісу президента часто бувають в [ресторані] Sanahunt, де зовсім випадково обідають з Петром Олексійовичем. Але ці збіги бувають дуже-дуже часто. Я не буду називати прізвищ, але все все розуміють. Чому не можу називати прізвищ? Тому що мені подобається, коли дехто буде бігати по стелі, обурюватися: «Що він сказав?» - а все йому будуть говорити: «Так він же тебе не називав. Чого ти нервуєш? Я чув такі чутки, що зустрічалися саме Єрмак з Порошенком».

Про Святослава Вакарчука:

«Слава - хороший хлопець, але взагалі не політик. Взагалі. Це було відразу явно. Ми з березня 2018 роки брали соціологію і тими або іншими способами викидали. Ну, просто офіційно публікували. І Володимир Олександрович Зеленський був на шостому або сьомому місці. З якимись 4%. І ось ця верхівка так почала активно між собою битися, що взагалі на нього не звертали уваги.

А потім ми почали з серпня 2018 го пускати рекламні короткі тизери «Слуга народу - 3», їх було там 15, по-моєму, де там ховали чиновника, ліс вирубали. Вони були настільки яскраві, настільки правильні. У нього почав різко зростати рейтинг. Різко-різко-різко. А потім ми почали грати в інтригу: йде або не йде?

Ну, Слава Вакарчук перегрів цю інтригу. В кінці уже всім хотілося, щоб він не йшов. Інтригу треба тримати. Її неможливо тримати дев'ять місяців. Там просто зміщення теж ядра. Володимир Олександрович, все-таки, ядро ​​східне, центр і схід. А там - захід. І йому треба було тоді іншу риторику вести.

Його можна було б зробити. У нього стовідсоткова впізнаваність, він проукраїнський. Але те, що він говорив, по-перше, ніхто не розумів, що він хоче сказати. А по-друге, воно дуже сильно зустрічалося електоральним полем Порошенко.

Ніхто не розумів, що він говорив. Він говорив такі розумні фрази, які сам не розумів. Він не міг закінчити, заглиблювався в думку і потім по дорозі її втрачав».

Про переговори Андрія Єрмака з Росією:

«Я не бачив цього документа, але серед дипломатів і спецслужб багато разів зустрічав згадка про нього. У ньому є чи 12, чи то 13 пунктів. Але в це вірять усі іноземні спецслужби. Це якийсь алгоритм дій. «Ми вам - кораблі, ви нам - воду в Крим, ми вам - полонених, ви нам - пряме авіасполучення. Ми вам - $ 3 млрд за рішенням суду, а ви нам - щось».

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Нарешті це сталося: Фокіна звільнено
Політика
Нарешті це сталося: Фокіна звільнено
Вітольда Фокіна вивели зі складу делегації України в Тристоронній контактній групі ...
Кулеба: Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану
Політика
Кулеба: Україна підтримує територіальну цілісність Азербайджану
Підтримка принципу територіальної цілісності – один із наріжних каменів зовнішньої політики України, зазначив глава МЗС...
У нардепа Дубинського конфлікт з Офісом президента?
Політика
У нардепа Дубинського конфлікт з Офісом президента?
У нардепа Олександра Дубинського виник конфлікт з Офісом Президента через борди кандидатів партії Слуги...
Посади та списки «Слуги народу» продавали, – нардеп Юнаков
Політика
Посади та списки «Слуги народу» продавали, – нардеп Юнаков
Нардеп монобільшості заявив, що на місцевих виборах продавали посади на глав міст і списки партії «Слуга народу»....
У «Слузі народу» заявили про розкол і необхідність перезавантаження
Політика
У «Слузі народу» заявили про розкол і необхідність перезавантаження
Парламентська фракція «Слуга народу» зібралася обговорити внутрішньопартійні конфлікти...