Голова вітебського виборчкому підтвердив фальсифікацію протоколів на користь Лукашенка

Голова вітебського виборчкому підтвердив фальсифікацію протоколів на користь Лукашенка

Голова виборчої комісії у білоруському Вітебську підтвердив справжність аудіозапису, що розійшовся у соцмережах, на якому глава Жовтневого району міста Сергій Сташевський змушує членів комісії фальсифікувати результати голосування на президентських виборах на користь Олександра Лукашенка, в той час як більше голосів набрала Світлана Тихановска, передає Радіо Свобода.

Аудіо з виборчої дільниці N25, яка працювала у вітебській середній школі N44, з'явилося в інтернеті 10 серпня, наступного дня після виборів. Як пише Tut.by, в школі підтвердили, що голос на запису належить Сташевському. Директор школи Сергій Піталенко, який був головою виборчкому на даній ділянці, підтвердив, що членів комісії змусили вписати в новий протокол "продиктовані" числа.

На питання білоруської редакції Радіо Свобода, чи дійсно протокол змусив переписати глава Жовтневого району Вітебська, Піталенко відповів ствердно, додавши, що "все чутно на аудіо".

Сташевський в розмові з членами комісії за зачиненими дверима, узнавши результати голосування, заявив: 

"Мені не хочеться, щоб ви були единими, хто якимось чином, незрозуміло чим керуючись - здоровим глуздом, гордістю, відповідальністю - вибився із загальної маси", - заявив чиновник.

При цьому він додав, що "сьогодні не та ситуація, щоб ... чесні і відважні марші дивитися", і виступив з "жорсткою пропозицією" - змінити протокол і "поміняти кардинально цифри між третім і четвертим кандидатом", тобто між Лукашенко і Тихановскою.

"Я... готовий погодитися з тим, що за Тихановску досить багато людей проголосувало. Не буду з'ясовувати причини і навіть фантазувати - хтось за велінням серця, хтось розумом, хтось гаманцем голосував - це їхні проблеми. Але у нас є інші завдання і інші проблеми, які нам потрібно вирішувати ", - сказав голова району.

Коли вчителі обурилися, навіщо їх руками "треба робити це лайно", чиновник заявив, що поважає їх думку, але "сьогодні не та ситуація, коли треба проявляти принциповість".

Потім він продиктував, які цифри потрібно вписати в протокол і скільки голосів потрібно прибрати в опозиційних кандидатів, щоб "у тої, хто для вас краще за всіх", залишилося максимально 20%.

Сташевський додав, що врахує "особливу думку" членів комісії і запропонував тим, хто принципово не хоче підписувати змінений протокол, "відчути себе дуже погано і покинути приміщення виборчої дільниці". Кілька людей після цього пішли.

Голова комісії Сергій Піталенко сказав кореспонденту Радіо Свобода, що на жаль підписав сфальсифікований протокол, але не пояснив, чому.

"Тут все дуже серйозно закручено, хто знає, чим це закінчиться. Єдине, що підтримка з усіх боків, випускники прийшли. Я хочу просто перечекати цей сплеск, я чесно скажу, що не знав про цей запис. Подивимося, як будуть розвиватися події, торкнеться мене це або якось обійдеться ", - прокоментував Піталенко.

З Сташевським журналісти зв'язатися не змогли, в адміністрації стверджують, що він на лікарняному, його телефони відключені. У Центрвиборчкомі Білорусі заявили, що нічого не знають про дану ситуацію. У Вітебській обласної виборчої комісії повідомили, що скарг на результати виборів не отримували.

Теги
Новини партнерiв
Схожi
Лідер Samsung Лі Гон Хі помер у віці 78 років
Світ
Лідер Samsung Лі Гон Хі помер у віці 78 років
25 жовтня пішов з життя її лідер Лі Гон Хі, який зробив корпорацію Samsung такою, якою ми знаємо її сьогодні - однієї з найбільш інноваційних і дорогих компаній світу...
Дружина прем'єр-міністра Вірменії відправляється на фронт
Світ
Дружина прем'єр-міністра Вірменії відправляється на фронт
Міноборони Вірменії почало визнавати втрати територій. Пашинян закликав всіх боєздатних вірмен стати під штик...
В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського
Світ
В ОБСЄ розкритикували опитування Зеленського
Опитування Зеленського частково створило неправомірну політичну перевагу для партії влади на виборах, зазначають в ОБСЄ...
Протест в Польщі: жінки в костюмах «служниць» зірвали церковну месу
Світ
Протест в Польщі: жінки в костюмах «служниць» зірвали церковну месу
Червона роба з «Оповідання служниці» стала символом протесту проти заборони абортів і захисту прав жінок...
Джо Байден вважає Росію головною загрозою для США
Світ
Джо Байден вважає Росію головною загрозою для США
Демократ Джозеф Байден, який лідирує у передвиборній гонці у США, не обіцяє Росії нічого хорошого, лише нові санкції і тиск...