Голосування виборників у США підтвердило перемогу Байдена

У шести американських штатах, де чинний президент США, республіканець Дональд Трамп найбільш активно оспорював результати голосування на загальних виборах 3 листопада, члени Колегії виборників у понеділок, 14 грудня, віддали свої голоси за його суперника, демократа Джозефа Байдена.
Зазначається, що Байден, як і очікувалося, обійшов Трампа за кількістю голосів: 306 проти 232. Необхідна відмітка для оголошення офіційної перемоги (270) пересічена після завершення процедури в традиційній переважно продемократично налаштованій Каліфорнії (55 виборщиків).
Today, the members of the Electoral College cast their votes for president and vice president.
— Joe Biden (@JoeBiden) December 15, 2020
And once again, the rule of law, our Constitution, and the will of the people have prevailed.
Our democracy—pushed, tested, and threatened—proved to be resilient, true, and strong. pic.twitter.com/Ka1Aj3hV3m
Кандидатуру Байдена підтримали, зокрема, в Арізоні (11 виборників), Вісконсині (10), у Джорджії (16), в Мічигані (16), в Неваді (6) і в Пенсільванії (20). Всі ці штати в 2020 році належали до категорії "які коливаються".
"Тепер прийшов час перегорнути сторінку, об'єднатися і почати одужання", - підкреслив Джо Байден напередодні підсумкового рішення Колегії виборників.
"У цій боротьбі за душу Америки демократія восторжествувала ... Бездоганність інститутів виборів залишилася непохитною", - цитує уривки з його промови телеканал CNN.
Тим часом президент США Дональд Трамп в Twitter продовжив виступати з твердженнями про "масове шахрайство" в ході голосування. На підтвердження своїх слів він послався на публікацію у виданні The Detroit Free Press. Тим часом профільний компетентний орган - Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури (CISA) - 12 листопада опублікував заяву, в якій підкреслювалося, що жодних доказів фальсифікації виявлено не було.
Виборники підписують сертифікати зі своїми голосами. Ці папери потім направлять голові Сенату Конгресу США Майку пенсії, держсекретареві штату і старшому судді округу, де вони голосували, а також в Національне управління архівів і документації США.
Зазвичай виборники збираються в будівлях законодавчих зборів штатів. Однак, за даними The New York Times, на цей раз у зв'язку з пандемією були внесені корективи. Зокрема, у штаті Делавер вони зустрілися в місцевому спортивному комплексі, а в Неваді захід проходить у віртуальному форматі.
Офіційні результати голосування Колегії виборників підрахує новий склад Конгресу США 6 січня 2021 року на засіданні обох палат під головуванням Пенса.
Новий президент США вступить на посаду 20 січня 2021 року, після церемонії інавгурації, яка пройде на сходах Капітолія у Вашингтоні. В ході всього періоду до зазначеної дати команда Байдена буде визначатися з розподілом посад у майбутній адміністрації.
Раніше Український Дощ писав, що влада штату Техас звернулася до Верховного суду США з вимогою визнати недійсними результати президентських виборів у чотирьох штатах, а саме в Пенсільванії, Джорджії, Вісконсині та Мічигані. Сімнадцять інших штатів приєдналися до заяви Техасу до Верховного суду (Алабама, Арканзас, Флорида, Індіана, Канзас, Луїзіана, Міссісіпі, Монтана, Небраска, Північна Дакота, Оклахома, Південна Кароліна, Теннессі, Юта і Західна Вірджинія).