Голландські вчені розповіли про раптову неконтрольовану ознаку закоханості

Фізіологічна синхронність видає симпатію між людьми в обстановці побачення наосліп. Про це у дослідженні, опублікованому днями у журналі Nature Human Behaviour, розповіли вчені Лейденського університету в Нідерландах.
Фахівці спостерігали за поведінкою 142 гетеросексуальних чоловіків та жінок без пари віком від 18 до 38 років. Їм пропонувалося провести чотири хвилини у спеціальних кабінках на короткому побаченні з вперше зустрінутою людиною.
"Ми виміряли фізіологічну динаміку між парами учасників під час реальних зустрічей за межами лабораторії. Учасники носили окуляри для відстеження очей із вбудованими камерами та пристроями для вимірювання фізіологічних сигналів, включаючи частоту серцевих скорочень та провідність шкіри", — пояснили вчені.
Вони виявили, що явні сигнали на кшталт посмішок, сміху, пильного погляду чи міміки були суттєво пов'язані з потягом. Натомість тяжіння між людьми видавали синхронність серцевого ритму та стан шкіри рук – руки потіли. Ці ознаки приховані, несвідомі та важко регульовані, але такі, що чітко сигналізують про симпатію.
А у попередньому дослідженні учених стало відомо, що 42% респондентів могли б вступити у статеві стосунки з роботом. Таке опитування провела компанія Tidio, яка займається розробкою чат-ботів. У дослідженні взяли участь 1225 користувачів маркетплейсу Amazon Mechanical Turk та форуму Reddit.