Глава ВООЗ: «Світу загрожує катастрофічний моральний занепад»

Глава ВООЗ: «Світу загрожує катастрофічний моральний занепад»

Світ стикається з "катастрофічним моральним занепадом" через нерівну політику щодо вакцин від Covid-19. Про це повідомляє ВВС з посиланням на застереження глава Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедрос Аданом Гебреісус.

Глава ВООЗ вважає несправедливим те, що молоді та здорові люди у багатих країнах отримали ін'єкції раніше ніж вразливі верстви в бідніших державах.

Зазначається, що за даними ВООЗ, вже понад 39 мільйонів доз вакцин ввели в 49 багатших країнах.

Китай, Індія, Росія, Велика Британія та США розробили власні вакцини від Covid, інші вакцини створювали багатонаціональними групами - наприклад, американсько-німецьку вакцину Pfizer.

Майже всі ці країни надали пріоритет розподілу серед власного населення. 

"Мені потрібно бути відвертим: світ перебуває на межі катастрофічного морального занепаду. А ціна цього занепаду - життя та засоби існування в найбідніших країнах світу", - сказав Тедрос Гебреісус, виступаючи на засіданні виконавчого комітету ВООЗ.

На його думку, підхід "я передусім" приречений, оскільки він підніме ціни та заохотить накопичення.

"Зрештою, ці дії лише продовжать пандемію, обмеження, необхідні для її стримування, а також людські та економічні страждання", - додав пан Гебреісус.

Глава ВООЗ закликав кинути усі сили для успіху глобальної схеми поширення вакцин Covax, яке має розпочатися наступного місяця.

"Мій виклик усім державам-членам в тому, щоб до настання Всесвітнього дня охорони здоров'я 7 квітня вакцини від Covid-19 були у кожній країні, як символ надії на подолання як пандемії, так і нерівності, що є основою стількох глобальних проблем охорони здоров'я", - сказав він.

Наразі понад 180 країн підписалися на ініціативу Covax, яку запроваджує ВООЗ та група міжнародних організацій з просування вакцин. Мета ініціативи - об'єднати країни в один блок, щоб вони мали більше можливостей вести переговори з фармацевтичними компаніями.

92 країни - всі з низьким або середнім рівнем доходу - отримуватимуть вакцини коштом фонду, який проспонсорували донори.

"Ми забезпечили два мільярди доз від п'яти виробників, з можливістю отримати ще понад мільярд. І ми прагнемо розпочати постачання в лютому", - наголосив Гедроісус.

Раніше Український Дощ писав, що нещодавно ВООЗ розкритикували через запізнілу реакцію на коронавірус.

Незалежна комісія на замовлення ВООЗ заявила, що орган охорони здоров'я ООН повинен був оголосити надзвичайну ситуацію на міжнародному рівні раніше, а також розкритикував Китай за те, що він не вжив належних заходів з охорони здоров'я своєчасно, коли спалах коронавірусу в Ухані тільки виявили.

Теги
Схожi
Німеччина завдала  потужного удару по пропаганді Путіна: в Кремлі істерика
Світ
Німеччина завдала потужного удару по пропаганді Путіна: в Кремлі істерика
На закриття банківських рахунків в Німеччині російських пропагандистських агентств «Russia Today Німеччина» і Ruptly в Росії пообіцяли відповісти жорсткими заходами ...
У Німеччині підприємцю винесено вирок за порушення «кримських» санкцій ЄС
Світ
У Німеччині підприємцю винесено вирок за порушення «кримських» санкцій ЄС
Суд в Гамбурзі визнав винним в порушенні санкцій ЄС підприємця, який експортував в Росію металообробні верстати, придатні для використання в ракетобудуванні...
Людство викидає майже мільярд тонн їжі на рік - ООН
Світ
Людство викидає майже мільярд тонн їжі на рік - ООН
Якщо всю викинуту їжу помістити у 40-тонні вантажівки, припарковані встик, то ланцюг вантажівок сім разів обігнув би Землю...
Меган зірвало з катушок: герцогиня Сассекська звинувачує Букінгемський палац у брехні
Світ
Меган зірвало з катушок: герцогиня Сассекська звинувачує Букінгемський палац у брехні
Герцогиня Сассекська заявила, що Букінгемському палацу навряд чи варто було очікувати, що вона і принц Гаррі будуть мовчати, якщо «про нас увічнюють брехня». ...
Принц Філіп переніс операцію на серці
Світ
Принц Філіп переніс операцію на серці
Чоловік Єлизавети II залишиться в лікарні для лікування, відпочинку і відновлення сил ще на кілька днів
...