Глава МЗС Великобританії вирушила до Москви для обговорення «українського питання»

Після недостатньо продуктивного візиту президента Франції Емманюеля Макрона до Москви для обговорення ситуації на російсько-українському кордоні 9 лютого вирушила міністр закордонних справ Великої Британії Ліз Трасс. Це перший візит глави британського МЗС до Росії більш як за чотири роки.
На сайті Форін-офісу йдеться, що візит Трасс триватиме два дні. Вона зустрінеться з російським колегою Сергієм Лавровим і донесе до нього думку про необхідність припинити агресію проти України, почати вести продуктивні переговори та дотримуватися низки домовленостей, включаючи Мінські угоди та Будапештський меморандум, у яких визнається незалежність, суверенність та територіальна цілісність України.
Вона знову попередить російську сторону щодо санкцій у разі нападу російських військ на українську територію.
Минулого тижня прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон побував з офіційним візитом у Києві, а Ліз Трасс вела переговори про ситуацію на російсько-українському кордоні з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом, міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою та головою МЗС Нідерландів Вопке Хурк.
9 лютого ситуацію з Україною та Росією прокоментував канцлер Німеччини Олаф Шольц. Він привітав «прогрес» на шляху до деескалації між Москвою та Києвом, який спостерігається завдяки дипломатичним зусиллям.
8 лютого Шольц побував у Вашингтоні — це його перший закордонний візит із моменту вступу на посаду канцлера у грудні 2021 року. Він зустрівся з президентом США Джо Байденом і запевнив, що Німеччина у російсько-українському питанні поділяє позиції своїх партнерів, особливо американських.
Увечері 8 лютого у Білому домі заявили, що президент США Джозеф Байден планує «незабаром» провести переговори і з президентом Франції Емманюелем Макроном. Минулого тижня лідери вже двічі розмовляли про наростання напруженості між Заходом та Росією на тлі ситуації з Україною. Французький лідер 7 лютого відвідав Москву, де провів шестигодинні переговори з російським диктатором Володимиром Путіним, а потім вирушив до Києва для зустрічі із главою української держави Володимиром Зеленським.
Український Дощ писав раніше, що Володимир Зеленський відповів Путіну на вираз «тєрпі, моя красавіца» щодо виконання Мінських угод».