[]

Гіпнопологи: особливості методики і причини популярності

Гіпнопологи: особливості методики і причини популярності

Чому жінки вибирають гіпнопологи? Щоб уникнути болю, звісно, і зробити тривалий процес пологів максимально комфортним. На курсах майбутніх мам вчать правильно дихати, занурюватися в медитацію, пояснюють, яким чином дитина просувається по родових шляхах і як їй в цьому допомогти. Під гіпнозом в даному випадку мається на увазі стан глибокої релаксації, покликаний позбавити породіллю від напруги.

Під м'яким гіпнозом народжувала Регіна Тодоренко. Телеведуча докладно розповідала про процес. До коуча з гіпнопологів вона звернулася на сьомому місяці вагітності. Дівчина пояснила, що не хотіла використовувати епідуральну анестезію, збираючись пройти «весь цей шлях» разом з малюком. 

Додамо, що Тодоренко не один рік займається йогою, тобто мантри і техніка розслаблення знайомі їй не з чуток. Друзі знаменитості також відзначають корисність спеціальних використовуваних в ході пологів технік, які допомагають народжувати спокійно, безпечно і комфортно.

Вправа «розквіт бутону»

Одна із вправ, наприклад, називається «розквіт бутону» ... «Уявіть, як ваше тіло ніжно розкривається, мов бутон троянди, пелюстка за пелюсткою ...», - почуєте ви. Поняття перейм взагалі не вживається, воно замінюється на слово «хвилі», які накочуються, а потім відступають. 

Оргазм під час пологів - так буває?

Поряд з позитивними зустрічаються і відгуки тих, кому методика не допомогла. 

«Ви приходите на заняття, вам розповідають, що пологи - це чудово, красиво, божественно, незабутньо, вас на цих курсах навчать чудесам. Ви будете народжувати і отримувати задоволення (оргазм). На березі попередили - підходить не всім. Це правда, - згадує молода мама, - Кожного тижня дають слухати аудіозаписи, під які повинен виробитися рефлекс розслаблення. Аудіозаписи потрібно слухати постійно - вдома, на прогулянках, ще одна «видається» безпосередньо для поїздки в пологовий будинок. Але коли ви в передпологовій, вам байдуже до цих записів, адже вам боляче».

За словами дівчини, для себе вона зробила однозначний висновок: куди корисніше виявилося слухати чіткі інструкції акушерки і лікаря. Завдяки знеболенню вона змогла годину поспати після ночі виснажливих перейм, а неоціненну психологічну підтримку надала присутня на пологах мама.

“У жінки, особливо тої, яка народжує вперше, існує страх пологів. Тобто біль як наслідок перезбудження кори головного мозку. Тому жінок навчають правильно дихати в період розкриття шийки матки і занурюватися в свого роду транс. 

Офіційно протоколів по цим пологам зараз не існує. Тому мало пологових будинків готові вести подібні пологи. Є коучі, які навчають подібним методикам. Ті, хто займався йогою, має навички входження в медитацію, хто гіпночутливий - для тих ця методика може бути корисна і хороша. Займатися потрібно починати завчасно. Якщо ви почнете навчання за тиждень до пологів, ніякого ефекту не буде, що б вам не обіцяли.

Я як акушер ставлюся до цієї методики позитивно. Якщо це допомагає жінці втекти від больових відчуттів, то це прекрасно. Але дуже важливо, повторюся, завчасно починати підготовку до гіпнопологів - змінити ставлення до болю, навчитися входити в медитацію, правильно поводитися під час переймів», - говорить гінеколог-ендокринолог.

[]
Теги
Новини партнерiв
Схожi
Чи можна вагітним здійснювати авіаперельоти?
Здоров'я
Чи можна вагітним здійснювати авіаперельоти?
Сьогодні все частіше вагітні жінки ведуть активний спосіб життя і подорожують. Однак є нюанси, на які вагітним варто звертати увагу при перельотах....
Ліки та продукти, які не можна вживати разом
Здоров'я
Ліки та продукти, які не можна вживати разом
Пропонуємо вам ознайомитися і запам'ятати комбінації препаратів і продуктів харчування, які здатні привести до небажаних наслідків....
Інфаркт у жінок: ці симптоми з'являються за кілька місяців до нападу
Здоров'я
Інфаркт у жінок: ці симптоми з'являються за кілька місяців до нападу
У жінок симптоми серцевого нападу проявляються інакше, ніж у чоловіків. Тому багато хто не може заздалегідь розпізнати небезпеку....
Чи можна пити повторно закип'ячену воду?
Здоров'я
Чи можна пити повторно закип'ячену воду?
Після того як ви закип'ятили воду і приготували чай, в чайнику часто ще залишається вода. Як правильно з нею поводитися: вилити або ж залишити і закип'ятити повторно?...
Яку небезпеку може приховувати раптове посіпування м'язів очей, рук і ніг
Здоров'я
Яку небезпеку може приховувати раптове посіпування м'язів очей, рук і ніг
Сіпання ока може виглядати кумедно, може дратувати, а може бути сигналом небезпечної хвороби. Чому ж м'язи відмовляються слухатися?...