Генсек ООН заявив, що перспективи миру в Україні залишаються похмурими

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш у ході виступу на спеціальній сесії Генасамблеї щодо України заявив, що перспективи миру у конфлікті між Росією та українською державою залишаються похмурими. Трансляція заходу ведеться на сайті ООН.
Генсек заявив, що український народ зазнає «величезних страждань», йому та жителям інших країн необхідний мир.
"Хоча перспективи миру сьогодні залишаються похмурими, ми знаємо, що повноцінний, стійкий мир має бути заснований на міжнародному праві та Статуті ООН", - підкреслив Гутерріш.
Крім того, Гутерріш у своєму виступі назвав рік, протягом якого тривають ці драматичні події, «трагічною віхою» як для народу України, так і для міжнародної спільноти.
Генсек заявив, що це вторгнення є «образливою плямою» на колективній совісті, порушенням Статуту ООН та міжнародного права.
Спеціальна сесія Генеральної асамблеї ООН щодо України відновилася у ніч на 23 лютого. На заході розглядатиметься проєкт резолюції про «принципи, що лежать в основі всеосяжного, справедливого та сталого миру в Україні». Їй пропонується підтвердити територіальну цілісність України, а також вимагати від російської федерації вивести із країни свої війська.
Раніше Гутерріш у ході надзвичайної спеціальної сесії Генеральної Асамблеї ООН щодо України заявив, що тактичне застосування ядерної зброї є неприйнятним.
Український Дощ писав раніше, що у річницю агресії США введуть санкції ще проти 200 росіян та організацій - WSJ.