Геніальному Пабло Пікассо сьогодні 140 років. Він залишається найпліднішим і найдорожчим у світі

Геніальному Пабло Пікассо сьогодні 140 років. Він залишається найпліднішим і найдорожчим у світі

140 років тому, 25 жовтня 1881 року, народився художник, який випередив свою епоху - геніальний Пабло Пікассо. Титан світового мистецтва, він був не лише фантастичним художником, але, як не дивно, ще й переконаним комуністом, пише DW.

Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіпріано де ла Сантиссима Тринідад Руїс-і-Пікассо - таке повне ім'я великого іспанського та французького художника, скульптора, графіка, кераміста і дизайнера, якого ми знаємо як Пабло Пікассо (1881-1973 ).

Він і сьогодні, 140 років після народження, залишається не тільки затребуваним, але й найдорожчим художником у світі. Його твори продовжують користуватися величезним попитом. Так, не далі як у травні 2021 року на аукціоні Christie's в Нью-Йорку один колекціонер купив роботу Пікассо "Жінка, що сидить біля вікна" (1932) за 103,4 мільйона доларів. 

А у 2015 році за рекордні 179,4 мільйона доларів з молотка на Christie's пішло написане у 1955 році полотно "Алжирські жінки" (версія О) з однойменного циклу. На сьогоднішній день це найдорожчий витвір мистецтва у світі.

Здається, майже все вже сказано і написано про цього культового майстра, який народився в іспанській Малазі в сім'ї викладача малювання. Наприклад, про те, що він був не тільки одним з найвпливовіших художників XX століття, але і генієм-трудоголіком, який постійно винаходив щось нове у мистецтві. Або про те, що він підписував свої роботи дівочим прізвищем матері - Пікассо. Що без проблем зачаровував жінок. Що перед смертю навіть не залишив численним нащадкам заповіту, і між ними досі точаться суперечки про спадщину.

Під новим і незвичним ракурсом пропонують поглянути на Пікассо організатори виставки під назвою "Der geteilte Picasso. Der Künstler und sein Bild in der BRD und der DDR" ( "Розділений Пікассо. Художник і його образ у ФРН та НДР"), яка відкрилася нещодавно у музеї Людвіга в Кельні. Вона ілюструє те, наскільки по-різному сприймали Пікассо по обидві сторони залізної завіси під час холодної війни, що тривала чотири десятиліття.

Не всі знають, що Пікассо був комуністом. У Комуністичну партію Франції він вступив у 1944 році, назвавши це "логічним кроком" в своєму житті і в своїй роботі. Художник брав участь у політичних акціях, їздив на конгреси, що проходили у соцкраїнах світу, для яких також створював плакати. Перу цього неперевершеного майстра належать потужні картини, що відображають його політичну і громадянську позицію і стали відгуком художника на події в світі, що мали місце у різні роки.

В першу чергу, це такі полотна, як "Склеп" - картина, яка демонструє світу жах нацистських концтаборів, або "Різанина в Кореї". І, звичайно ж, "Герніка", що стала одним з найбільш значущих антивоєнних творів в світі і покликана увічнити пам'ять про однойменне іспанському баскське місто, стерте з лиця землі в результаті атаки німецьких бомбардувальників. А ще - знаменитий диптих "Війна і мир", який перетворив каплицю замку у Валлорисі на півдні Франції в унікальний "Храм світу".

Пікассо виконував і замовлення своїх соратників по партії. Так, до дня народження Сталіна він написав портрет диктатора. Є і портрети космонавта Юрія Гагаріна, що належать перу Пікассо.

Але яким же чином уживалися в творчості Пікассо портрет Сталіна і "Храм світу"? Як зазначає в розмові з DW куратор Юлія Фрідріх (Julia Friedrich), в післявоєнні роки художник не приховував свій пацифізм і всім серцем ненавидів війну, ототожнюючи себе з соціалістичним рухом за мир. Білосніжний голуб миру, створений Пікассо в якості емблеми для Всесвітнього конгресу прихильників миру, що проходив у квітні 1949 року в Парижі та Празі, і пізніше неодноразово відтворюваний їм у різних варіаціях, став одним з найбільш впізнаваних символів миру на планеті. До слова, цей мотив вибрав в 1944 році один Пікассо - французький поет Луї Арагон.

В соцтаборі Пікассо шанували як зразкового комуніста. Але антиреалізм в його живопису зустрічав явне неприйняття. "Народ повинен вміти впізнавати себе в мистецтві", - така установка домінувала у країнах соцтабору. А на Заході все було інакше: там цього художника сприймали насамперед як генія, і його абстрактні картини купували за шалені гроші. Власне як і купують.

Ось тільки вчора 11 шедеврів Пікассо пішли з молотка на аукціоні в Лас-Вегасі за $ 110 млн

З днем народження, Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіпріано де ла Сантиссима Тринідад Руїс-і-Пікассо !!!

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Міністерка культури Німеччини виступила проти бойкоту російської культури
Культура
Міністерка культури Німеччини виступила проти бойкоту російської культури
Чиновниця висловилася проти скасування російської спадщини у Європі...
У Міносвіти і науки хочуть виключити російських поетів і письменників  зі шкільної програми
Культура
У Міносвіти і науки хочуть виключити російських поетів і письменників зі шкільної програми
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет зазначив, що це питання є дуже чутливим, оскільки в Україні немає родин, які не постраждали б від російської агресії...
Київський симфонічний оркестр виступить для президентів країн-членів НАТО у Мадриді
Культура
Київський симфонічний оркестр виступить для президентів країн-членів НАТО у Мадриді
Запрошення українського оркестру на Мадридський саміт у той час, як український народ відважно протистоїть російській агресії, є сильним жестом підтримки з боку Іспанії...
У Львові встановили світовий рекорд з одночасного виконання пісні «Ой, у лузі червона калина»
Культура
У Львові встановили світовий рекорд з одночасного виконання пісні «Ой, у лузі червона калина»
Українці у понад 40 країнах одночасно виконали пісню «Ой, у лузі червона калина», головна локація була у центрі Львова...
Оперна прима Анна Нетребко втратила елітну квартиру в Нью-Йорку: рашисти радіють
Культура
Оперна прима Анна Нетребко втратила елітну квартиру в Нью-Йорку: рашисти радіють
Відома оперна прима російського походження публічно засудила повномасштабне російське вторгнення в Україну і заявила про тимчасове завершення своєї кар'єри ...