Геніальному Пабло Пікассо сьогодні 140 років. Він залишається найпліднішим і найдорожчим у світі

Геніальному Пабло Пікассо сьогодні 140 років. Він залишається найпліднішим і найдорожчим у світі

140 років тому, 25 жовтня 1881 року, народився художник, який випередив свою епоху - геніальний Пабло Пікассо. Титан світового мистецтва, він був не лише фантастичним художником, але, як не дивно, ще й переконаним комуністом, пише DW.

Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіпріано де ла Сантиссима Тринідад Руїс-і-Пікассо - таке повне ім'я великого іспанського та французького художника, скульптора, графіка, кераміста і дизайнера, якого ми знаємо як Пабло Пікассо (1881-1973 ).

Він і сьогодні, 140 років після народження, залишається не тільки затребуваним, але й найдорожчим художником у світі. Його твори продовжують користуватися величезним попитом. Так, не далі як у травні 2021 року на аукціоні Christie's в Нью-Йорку один колекціонер купив роботу Пікассо "Жінка, що сидить біля вікна" (1932) за 103,4 мільйона доларів. 

А у 2015 році за рекордні 179,4 мільйона доларів з молотка на Christie's пішло написане у 1955 році полотно "Алжирські жінки" (версія О) з однойменного циклу. На сьогоднішній день це найдорожчий витвір мистецтва у світі.

Здається, майже все вже сказано і написано про цього культового майстра, який народився в іспанській Малазі в сім'ї викладача малювання. Наприклад, про те, що він був не тільки одним з найвпливовіших художників XX століття, але і генієм-трудоголіком, який постійно винаходив щось нове у мистецтві. Або про те, що він підписував свої роботи дівочим прізвищем матері - Пікассо. Що без проблем зачаровував жінок. Що перед смертю навіть не залишив численним нащадкам заповіту, і між ними досі точаться суперечки про спадщину.

Під новим і незвичним ракурсом пропонують поглянути на Пікассо організатори виставки під назвою "Der geteilte Picasso. Der Künstler und sein Bild in der BRD und der DDR" ( "Розділений Пікассо. Художник і його образ у ФРН та НДР"), яка відкрилася нещодавно у музеї Людвіга в Кельні. Вона ілюструє те, наскільки по-різному сприймали Пікассо по обидві сторони залізної завіси під час холодної війни, що тривала чотири десятиліття.

Не всі знають, що Пікассо був комуністом. У Комуністичну партію Франції він вступив у 1944 році, назвавши це "логічним кроком" в своєму житті і в своїй роботі. Художник брав участь у політичних акціях, їздив на конгреси, що проходили у соцкраїнах світу, для яких також створював плакати. Перу цього неперевершеного майстра належать потужні картини, що відображають його політичну і громадянську позицію і стали відгуком художника на події в світі, що мали місце у різні роки.

В першу чергу, це такі полотна, як "Склеп" - картина, яка демонструє світу жах нацистських концтаборів, або "Різанина в Кореї". І, звичайно ж, "Герніка", що стала одним з найбільш значущих антивоєнних творів в світі і покликана увічнити пам'ять про однойменне іспанському баскське місто, стерте з лиця землі в результаті атаки німецьких бомбардувальників. А ще - знаменитий диптих "Війна і мир", який перетворив каплицю замку у Валлорисі на півдні Франції в унікальний "Храм світу".

Пікассо виконував і замовлення своїх соратників по партії. Так, до дня народження Сталіна він написав портрет диктатора. Є і портрети космонавта Юрія Гагаріна, що належать перу Пікассо.

Але яким же чином уживалися в творчості Пікассо портрет Сталіна і "Храм світу"? Як зазначає в розмові з DW куратор Юлія Фрідріх (Julia Friedrich), в післявоєнні роки художник не приховував свій пацифізм і всім серцем ненавидів війну, ототожнюючи себе з соціалістичним рухом за мир. Білосніжний голуб миру, створений Пікассо в якості емблеми для Всесвітнього конгресу прихильників миру, що проходив у квітні 1949 року в Парижі та Празі, і пізніше неодноразово відтворюваний їм у різних варіаціях, став одним з найбільш впізнаваних символів миру на планеті. До слова, цей мотив вибрав в 1944 році один Пікассо - французький поет Луї Арагон.

В соцтаборі Пікассо шанували як зразкового комуніста. Але антиреалізм в його живопису зустрічав явне неприйняття. "Народ повинен вміти впізнавати себе в мистецтві", - така установка домінувала у країнах соцтабору. А на Заході все було інакше: там цього художника сприймали насамперед як генія, і його абстрактні картини купували за шалені гроші. Власне як і купують.

Ось тільки вчора 11 шедеврів Пікассо пішли з молотка на аукціоні в Лас-Вегасі за $ 110 млн

З днем народження, Пабло Дієго Хосе Франсіско де Паула Хуан Непомусено Марія де лос Ремедіос Сіпріано де ла Сантиссима Тринідад Руїс-і-Пікассо !!!

 

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Міжнародна федерація журналістів вирішила виключити зі свого складу Спілку журналістів росії
Культура
Міжнародна федерація журналістів вирішила виключити зі свого складу Спілку журналістів росії
Ініціаторами процесу стали Профспілки журналістів Фінляндії, Норвегії, Данії та Ісландії...
Чарльз III запросив працювати в палаці волинника королеви Єлизавети II 
Культура
Чарльз III запросив працювати в палаці волинника королеви Єлизавети II 
Звичай гри на стародавньому шотландському музичному інструменті багато років тому запровадила королева Вікторія...
До Парижа привезли українську Мадонну
Культура
До Парижа привезли українську Мадонну
Роботи українських художників та художниць, створені як до російського вторгнення в Україну, так і під час нього можна побачити у залах галереї L’Atlas до 4 березня...
Фільм Кемерона «Аватар: Шлях води» став шостим фільмом в історії зі зборами понад $2 млрд
Культура
Фільм Кемерона «Аватар: Шлях води» став шостим фільмом в історії зі зборами понад $2 млрд
У країні-агресорі фільм офіційно не йде, хоча оригінальний «Аватар» зібрав $116 млн. Це принципова позиція Джеймс Кемерона...
Вахтанг Кікабідзе пішов: на 85-му році життя помер знаменитий грузинський актор та співак
Культура
Вахтанг Кікабідзе пішов: на 85-му році життя помер знаменитий грузинський актор та співак
2008 року Кікабідзе відмовився від російського ордена Дружби і перестав виступати в країні-агресорі...