Генерал Залужний отримав у спадок $1 млн та пожертвував його ЗСУ

Генерал Залужний отримав у спадок $1 млн та пожертвував його ЗСУ

Головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний отримав у спадок зі США $1 млн, усі кошти він передав на потреби української армії.

Спадщина несподівано надійшла від американця українського походження Григорія Степанця, який  у заповіті вказав передати по 1 млн дол Головнокомандуючому Залужному і ізраїльській армії, а також по 2 млн дол - Українському католицькому університету і Києво-Могилянській академії. Про це повідомляє The New York Times.

"Що стосується пожертв від приватних осіб, то командувач української армії генерал Валерій Залужний цього місяця пожертвував військовим $1 мільйон зі спадщини, яку він отримав від американця українського походження Григорія Степанця, за словами сім'ї Степанець", – йдеться у повідомленні.

Пожертву підтвердили у пресслужбі військового відомства, уточнили у NYT.

Управління зв'язків із громадськістю Генштабу ЗСУ у відповідь на запит журналістів повідомило, що інформація про направлення Залужним спадщини на потреби армії, опублікована у NYT, відповідає дійсності. У січні генерал пожертвував всю отриману суму на Збройні сили України, підтвердила пресслужба ЗСУ.

Як зазначається, згідно із заповітом громадянина США українського походження Григорія Степанця від 15 листопада 2022 року, Залужний став одним із отримувачів спадщини у розмірі $1 млн.

"Генерал Залужний направив ці гроші у повному обсязі на спецрахунок Національного банку України для збору коштів на потреби армії, що підтверджено SWIFT-повідомленням банку від 5 січня 2023 року", – йдеться у відповіді управління зі зв'язків із громадськістю Генштабу ЗСУ.

"Я все своє життя віддав Збройним Силам. І не мав жодного сумніву, що повинен робити зі спадком. Остання воля пана Григорія, очевидно, полягала в тому, щоб підтримати в моїй особі українське військо. Вдячний всім, хто допомагає Збройним Силам України. І вдячний своїй родині за розуміння", – сказав Залужний.

 

ДОВІДКА. Григорій Степанець народився 1938 року у Вінниці. Його батько воював у Другій світовій війні та загинув у жовтні 1941 року. 

Григорій закінчив з відзнакою середню школу та МДУ імені М.В. Ломоносова. Здобув ступінь магістра з математики, ступінь магістра з хімії та ступінь кандидата наук з фізичної хімії. Вільно володів українською, російською, німецькою, італійською та англійською мовами, переклав кілька книг.

Працюючи в Геофізичному науково-дослідному інституті в Москві, він підписав листа на підтримку дисидентів і незабаром був звільнений радянською владою з сфальшованого приводу. Згодом його переслідував КДБ, і він не міг працювати.

У 1989 році він приїхав до США і почав працювати в Microsoft розробником програмного забезпечення.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Окупанти готують транзит електроенергії із Запорізької АЕС до росії – Генштаб ЗСУ
Україна
Окупанти готують транзит електроенергії із Запорізької АЕС до росії – Генштаб ЗСУ
Окупанти з 2 лютого створюють на ЗАЕС комісію для перевірки двох ліній електроживлення, зазначили в Генштабі ЗСУ
...
Україна отримає понад 320 західних танків: ЗСУ просили про 500
Україна
Україна отримає понад 320 західних танків: ЗСУ просили про 500
Союзники передадуть Києву 321 танк, заявив посол України у Франції. «Терміни поставки в кожному випадку різні, і ця допомога потрібна нам якнайшвидше», - зазначив посол...
Рашисти влучили у турецьке судно, що перебувало у водах України
Україна
Рашисти влучили у турецьке судно, що перебувало у водах України
У Херсонському порту росіяни обстріляли судно «Тузла» під прапором Туреччини. Про це повідомляє телеканал NTV...
24 з 24: цієї ночі Сили оборони України збили усі дрони-камікадзе «Шахед»
Україна
24 з 24: цієї ночі Сили оборони України збили усі дрони-камікадзе «Шахед»
Повідляється, що значну кількість дронів-камікадзе було знищено в центрі країни – у зоні відповідальності повітряного командування «Центр»...
Корупція як «внутрішній ворог»:  навіщо Зеленський проводить масові чищення у владі
Україна
Корупція як «внутрішній ворог»: навіщо Зеленський проводить масові чищення у владі
У вівторок, 24 січня, в Україні стався день відставок та звільнень за власним бажанням. Кадрові чистки торкнулися обласних адміністрацій, ГПУ, кількох міністерств та ОПУ...