Генасамблея ООН засудила анексію росією окупованих територій України

Генасамблея ООН засудила анексію росією окупованих територій України

Генеральна асамблея ООН 13 жовтня переважною більшістю голосів схвалила резолюцію із засудженням анексії росією тимчасово окупованих нею територій Донецької, Луганської Херсонської та Запорізької областей України. Резолюцію підтримали 143 із 193 держав-членів ООН. Проти голосували лише п'ять країн: сама росія, Білорусь, КНДР, Сирія та Нікарагуа. 35 країн утрималися.

Генеральна асамблея, яка проводила екстрене засідання з понеділка, у середу ухвалила резолюцію із засудженням так званих «референдумів» про приєднання до росії, які рф під дулами автоматів провела на окупованих українських територіях — у самопроголошених «ДНР», «ЛНР», а також у Запорізькій та Херсонській областях.

Резолюція містить вимогу «негайно та без попередніх умов» скасувати рішення про анексію від 29 вересня, рішення, які є «порушенням територіальної цілісності та суверенітету України».

Зі 193 країн-членів ООН 143 держави підтримали резолюцію, підготовлену та подану на голосування Європейським союзом та Україною. Проти російської анексії проголосував навіть Талібан.

У резолюції наголошується, що протиправні «референдуми», проведені 23 – 27 вересня в окупованих регіонах України, не мають жодної юридичної сили та не можуть бути основою зміни статусу цих територій. Резолюція містить заклик до всіх країн та організацій ООН не визнавати спроби анексії українських регіонів країною-агресором. У тексті – вимога негайного виведення російських військ з усієї території України.

"143 нації стали на бік свободи, суверенітету та територіальної цілісності" України, - цитує агентство France-Presse заяву, яку зробив за підсумками голосування президент США, який зазначив, що Росія не має права "стерти з карти суверенну державу".

П'ять держав, які проголосували проти резолюції, — це сама росія, а також Білорусь, Сирія, Північна Корея та Нікарагуа.

Серед 35 тих, хто утримався під час голосування, — Китай, Індія, ПАР, Пакистан, а також Казахстан, Вірменія, Узбекистан і Таджикистан. Утрималися під час голосування Куба та Гондурас, ЦАР та Малі, Зімбабве та Мозамбік, В'єтнам та Лаос тощо. Десять країн у голосуванні не брали участі.

Агентство France-Presse порівнює голосування 13 жовтня з березневим, коли Генеральна асамблея ООН схвалила резолюцію із засудженням повномасштабного вторгнення рф до України. Цього разу за резолюцію із засудженням дій Москви було подано на два голоси більше (у березні за осуд голосувала 141 країна).

Бангладеш, Ірак та Сенегал, які утрималися у березні, цього разу проголосували за осуд росії.

Еритрея, яка відкинула березневу резолюцію, цього разу утрималася. Нікарагуа, утримавшись під час голосування у березні, цього разу опинилося у списку виступаючих проти резолюції Генасамблеї ООН.

За резолюцію голосували майже всі країни Європи, більшість країн Латинської Америки, Африки, Азії.

Перед голосуванням на Генасамблеї посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд закликала якнайбільше країн не утримуватись:

«Сьогодні росія вторглася в Україну. Але завтра може бути порушено територіальну цілісність іншої держави. Це можете бути ви. Ви можете стати наступними», - заявила дипломатка із трибуни ООН.

Посол Франції Ніколя де Рів'єр зазначив:

«Захопленням території сусідньої держави росія вирішила відкрити шлях для інших анексійних воєн. Те, що відбувається сьогодні в Європі, завтра може статися в Азії, Африці та Латинській Америці».

Британська представниця Барбара Вудворд заявила:

«росія зазнала невдачі на полі бою та в ООН... росія ізолювала себе... Ми маємо зупинити війну».

Спочатку проєкт резолюції із засудженням анексії росією чотирьох регіонів України було винесено на голосування Ради безпеки ООН. Однак рф - постійний член Ради безпеки - наклала вето на резолюцію. Текст підтримали 10 країн-членів РБ ООН із 15-ти. Китай, Індія, Бразилія та Габон утрималися.

Після цього питання було винесене на обговорення та голосування спеціально скликаної сесії Генеральної асамблеї, яка відмовилася задовольняти російський запит на проведення таємного голосування.

[{"ad_code":"","ad_pic":"assets\/uploads\/root\/images\/house1.jpg","date":"","active":"","thumb":"","ad_link":""}]
Теги
Схожi
Албанія порвала країну-терористку росію в ООН через брехню про Каховську ГЕС
Світ
Албанія порвала країну-терористку росію в ООН через брехню про Каховську ГЕС
Представник країни-терористки Василь Небензя намагався переконати присутніх, що це Україна нібито підірвала ГЕС, проте посол Албанії його поставив на місце....
Члени НАТО готові ввести війська в Україну: ексглава НАТО Расмуссен назвав умову
Світ
Члени НАТО готові ввести війська в Україну: ексглава НАТО Расмуссен назвав умову
Расмуссен вважає, що деякі союзники по НАТО можуть виступити за гарантії безпеки, щоб уникнути реальної дискусії про прагнення України до членства...
Захід розглядає сценарій приймання частини України до НАТО - NYT
Світ
Захід розглядає сценарій приймання частини України до НАТО - NYT
Західна Німеччина є прикладом країни, яка вступила до НАТО, коли була розділеною...
Заповіт принца Філіпа засекретили на 90 років — заради «захисту гідності» королеви Єлизавети
Світ
Заповіт принца Філіпа засекретили на 90 років — заради «захисту гідності» королеви Єлизавети
Заповіт чоловіка королеви Великобританії Єлизавети II принца Філіпа, який помер 9 квітня 2021 року у віці 99 років, буде зберігатися в секреті від публіки найближчі 90 років...
Україна скликає термінове засідання Ради Безпеки ООН щодо підриву Каховської ГЕС
Світ
Україна скликає термінове засідання Ради Безпеки ООН щодо підриву Каховської ГЕС
Наголошується, що рф матиме відшкодувати усі наслідки свого злочину....