Галина Гатчінс: хто це така і що її пов'язує з Україною?

Галина Гатчінс: хто це така і що її пов'язує з Україною?

Галас навколо вбивства голлівудським актором Алеком Болдуїном операторки-постановниці Галини Гатчінс день від дня стає все гучнішим. Одні вважають це нещасним випадком, інші - недбалістю, треті - навмисним убивством, у якому Болдуїна просто використали, давши йому зброю, заряджену смертоносним зарядом. Як би там не було, а слідство вже розпочато, а нам залишається лише чекати його висновків і ближче знайомитися з потерпілою.

Справжнє ім'я колишньої української громадянки - Галина Андросович. Вона народилася в селі Городець Овруцького району на Житомирщині. Про громадянство України ЗМІ дізналися від речника МЗС Олега Ніколенка.

За свідченнями родича загиблої, викладача Національного університету біоресурсів і природокористування Івана Андросовича, Галина народилася у родині військового моряка. Батько служив у Мурманську, і родина там довго жила, а згодом зрешттою повернулася в Україну. Мати Галини звати Ольгою, а сестру - Світланою.

«У Галі ще тоді я помітив великі здібності. Я б сказав, вона мала фізико-математичний склад розуму. Без проблем вступила на факультет «економіка підприємства» вишу, де я викладав і викладаю (на той час – Київського аграрного університету). Дуже добре вчилася, була старостою. У 2001 році Галя закінчила аграрний університет з відзнакою.

Розумієте, вона така – вона завжди хотіла чогось більшого. Самостійно вивчила англійську, подавалася на американську грінкарту і врешті поїхала у США. Через деякий час повернулася і вступила на міжнародну журналістику до Київського національного університету імені Шевченка. Успішно закінчила навчання і знову поїхала до США.

Там теж училася... І через деякий час запросила мене на весілля... Я подякував і пожартував – ти хоч не дідуся там собі знайшла? А вона ж – справжня красуня. І гарну пару собі знайшла, такий хороший хлопець, на пару років старший за неї.

Ми спілкувалися, коли вони приїздили в Україну, коли Галина прилітала провідати батьків. Вона така, дуже сильна, знаєте. Цілеспрямована. Вона чітко бачила своє майбутнє, жила цими своїми проєктами», - розповів Іван Андросович, родич Галини.

За словами американського кінорежисера та історика кіно Джима Гемпхілла, Гатчінс вивчала журналістику і працювала над документальними фільмами у Великобританії, перш ніж зайнялася кіновиробництвом.

«Це спонукало її приїхати сюди, у США, щоб працювати в кіноіндустрії, де вона ніби перенесла своє бачення з документалістики на бойовики та фільми жахів. У них була така безпосередність і реалізм, а також такий погляд на красу, який мала вона, і це був справді унікальний погляд», – сказав режисер.

Згідно з вебсайтом Галини Гатчінс, вона народилася і зростала «в оточенні оленів і атомних підводних човнів» у родині військового, який служив на радянській військовій базі за Полярним колом. Називала себе «неспокійною мрійницею» і «адреналіновою наркоманкою».

У 2015 році закінчила Американський інститут кіно в Лос-Анджелесі й зробила успішну кар’єру оператора. У 2019 році журнал American Cinematographer назвав її однією з «висхідних зірок» американської кінематографії. Серед іншого вона знімала стрічку про супергероя «Макс Фіст» (Archenemy) і фільм жахів «Дорогуша» (Darlin’).

«У неї був цей український дух, завдяки якому вона здавалася суперкрутою й водночас дуже серйозною», – сказав режисер Адам Мортімер, який працював з Галиною над фільмом «Макс Фіст».

За його словами, операторка мала стати «дуже відомою і дуже успішною».

«Мені так сумно від втрати Галини. Я був шокований від того, що це могло статися на знімальному майданчику, – написав він у соцмережі. – Вона була блискучим талантом, цілком віддана мистецтву і кіно».

Агентство, що представляє Гатчінс, згадує її як «промінь світла», «завжди усміхнену і завжди сповнену надій». Американський інститут кіно також відреагували на смерть своєї випускниці.

«Самі слова не можуть передати втрату настільки дорогої людини для спільноти Американського інституту кіно. Ми обіцяємо, що Галина Гатчінс житиме в дусі всіх, хто прагне реалізувати свої мрії в добре переданих історіях», – заявили в інституті.

«Абсолютно жахлива, страшна новина про операторку Галину Гатчінс. Моє серце з її родиною», – сказав актор, який зіграв Фродо Беггінса у фільмі «Володар перснів» Елайджа Вуд, який був знайомий з Галиною.

Український Дощ писав раніше, що батьки вбитої Болдуїном операторки Галини Гатчінс зажадали знайти винних.

Теги
Схожi
 Замість Ангели Меркель новим канцлером Німеччини став соціал-демократ Олаф Шольц
Світ
Замість Ангели Меркель новим канцлером Німеччини став соціал-демократ Олаф Шольц
За політика проголосували 395 депутатів Бундестагу. Виступити за затвердження Шольца новим канцлером мали мінімум 369 депутатів з 736...
Суд ООН вимагає від Азербайджану та Вірменії припинити розпалювання расової ненависті
Світ
Суд ООН вимагає від Азербайджану та Вірменії припинити розпалювання расової ненависті
Згідно з рішенням суду ООН, який є головним судовим органом організації, Вірменія та Азербайджан повинні дотримуватися міжнародних конвенцій...
У Кремлі вже назвали переговори Байдена і Путіна «відвертими та діловими»
Світ
У Кремлі вже назвали переговори Байдена і Путіна «відвертими та діловими»
«Путін висловив серйозне занепокоєння з приводу провокаційних дій Києва проти Донбасу», — йдеться у заяві Кремля...
Лідери США, Франції, Німеччини, Великобританії та Італії обговорили загрозу з боку Росії
Світ
Лідери США, Франції, Німеччини, Великобританії та Італії обговорили загрозу з боку Росії
7 грудня Байден і Путін говоритимуть про 3-етапне вторгнення Росії в Україну
Світ
7 грудня Байден і Путін говоритимуть про 3-етапне вторгнення Росії в Україну
Вторгнення в Україну в три етапи: німецька Bild показала як Путін планує наступати аж до Львова...