[]

Футурологи передбачили в 2020 році кінець світу і підкорення Марсу

Футурологи передбачили в 2020 році кінець світу і підкорення Марсу

Як зміниться світ завтра – питання, яке завжди займає думки людства.

Вашій увазі пропонується цікава підбірка прогнозів, в яких 2020 рік описаний відомими письменниками, режисерами, футурологами. (Футурологія - напрям різних досліджень, що займаються вивченням майбутніх станів суспільства і соціальних процесів взагалі, перспектив історичного розвитку людства, передбаченням його майбутнього - ред.)

Канадський письменник Дж.Райман

В романі «Повітря» (2004 р.) передбачав, що до 2020 року людський мозок буде постійно підключений до Інтернету.

В якомусь сенсі це пророцтво збулося: на Землі знайдеться чимало людей проводять весь свій час в гаджетах, які реально відчувають себе частиною Всесвітньої Мережі.

Більш того, влітку 2019 року Ілон Маск і команда компанії Neuralink, яка планує займатися розробкою і виробництвом імплантуються нейрокомп'ютерних інтерфейсів, провели презентацію результатів своєї роботи над технологіями майбутнього. І за прогнозами, в 2020 році Neuralink може вже приступити до клінічних випробувань за участю людей.

Експерт в області технологій М.Дж. О'Фаррел

Засновник The Mobile Institute, в книзі «Зрушення 2020» прогонозував, що новий рік стане початком «ери наномобільності».

«В епоху очікуваної наномобільності я передбачаю, що телепатія і телепортація стануть можливими до 2020 року», - віщував автор.

Лише в цьому питанні він помилявся.

Письменники-фантасти П. Андерсон, Х. Еллісон, Л. Нивен, А. Е. Ван Вогт, Н. Спінрад, Б. Бова

Авторам спільної роботи, що вийшла в сімдесятих роках минулого століття під редакцією американського вченого, письменника і журналіста Д. Пурнелла під назвою 2020 VISION. У ній вони намагалися уявити, яким буде світ у 2020 році - без вторгнення інопланетян і паралельних всесвітів.

Письменники прогнозували появу роботів-кухарів, говорили про глобальне інтелекті, з якому кожен індивідуум постійно пов'язаний.

В одному з оповідань, що потрапили до збірки, до 2020 року людство почало проявляти таку свідомість у питанні охорони здоров'я, що дієти і фізичні вправи стали регулюватися законом, а комп'ютери - безперервно стежити за життєдіяльністю громадян.

Щось подібне ми спостерігаємо в смарт-годинах, оснащених крокоміром, лічильником пульсу і іншими корисними для контролю здоров'я функціями.

Режисер Р. Боуман

В фантастичному фільмі «Влада вогню» (Reign of Fire, 2002 г.) зобразив 2020 рік у жахливому світлі. Згідно з сюжетом, після того, як під час будівництва метро в Лондоні робітники випадково розкрили печеру і пробудили від сплячки прихованого там дракона, влада над світом захопили вогнедишні крилаті рептилії. Спроба людства в 2010 році позбутися драконів за допомогою ядерної зброї призводить до глобальної катастрофи. У 2020 році планета лежить в руїнах, а жалюгідні залишки землян намагаються вижити - поки не з'являється герой, який знає, як покласти край драконячому беззаконню.

Режисер Гільєрмо дель Торо

В фантастичному фільмі «Тихоокеанський рубіж» (2013 р.) описує майбутній 2020 рік у ще більш чорних фарбах: у 2013-му жахливі гігантські чудовиська покинуть море, щоб покласти край тому світу, який ми знаємо. Якщо вірити фільму, в 20-му році людиноподібні роботи битимуться з морськими чудовиськами біля берегів Аляски. Хочеться думати, що в новому році ми будемо захищені від таких крайнощів.

Футурологи Т. Гордон і О. Хелмер

На початку 1960-х років не виключали, що до 2020 року у людства з'явиться можливість розводити розумних тварин, таких, як мавпи, які будуть здатні займатися ручною працею.

«У XXI столітті в тих будинках, в яких немає робота в коморі для швабри, можна буде виявити мавпу для прибирання і роботи по дому. Крім того, використання добре навчених мавп в якості сімейних шоферів може зменшити кількість автомобільних аварій».

Режисер Кертіс Харінгтон

У фільмі «Подорож на доісторичну планету» («Voyage to the Prehistoric Planet»), що вийшов на екрани в1965 році, показав своє бачення 2020 року. За сценарієм фільму, до кінця другого десятиліття XXI століття колонізація Місяця вже завершена і перед людством стоїть найбільш цікава і амбітне завдання з підкорення Венери. З Місячної станції №7 до Венери відправляються три космічних корабля. Відважні астронавти досягають поверхні далекої планети і потрапляють в різні небезпечні пригоди: Венера відрізняється високою вулканічною активністю і населена доісторичними чудовиськами.

Як би там не було, з урахуванням специфіки Венери про пілотованих польотах на цю планету поки мова не ведеться.

Американський фантаст К.С.Робінсон

В романі «Червоний Марс» (1993 р.), передбачав, що, саме в 2020 році перша людина ступить на марсіанську поверхню. За сюжетом, цією людиною став американський астронавт Джон Бун, який після повернення з Червоної планети організовує її колонізацію.

Футурологи П. Шварц і П. Лейден

В журналі Wired в 1997 році передбачали, що в 2020 році люди висадяться на Марс:

«Чотири астронавта приземляються і передають свої знімки, ділячись відразу з 11 мільярдами людей».

На щастя, населення Землі ще не досягла 11 млрд людей. Та й плани пілотованого польоту на Червону планету - справа не найближчого року. Наприклад, NASA сподівається організувати марсіанську експедицію в тридцяті роки. А проект SpaceX передбачає запуск людини на Марс в 2024 році.

Режисер Брайан де Пальма

У фільмі «Місія на Марс» (2000 р.) розповідає про пілотований політ на Червону планету в 2020 році. За сюжетом космічну подорож обертається катастрофою. Зате рятувальна команда робить приголомшливе відкриття про походження людини.

Екстрасенс і астролог Джейн Діксон

Стверджувала, що в 2020 році настане кінець світу. Вона прогнозувала Армагеддон і друге пришестя Ісуса Христа, налаштованого розгромити безбожний тріумвірат Антихриста, Сатани і лжепророків.

[]
Теги
Схожi
Чорний пудель допоміг вистежити шахрайку, яка інсценувала смерть в автокатастрофі
Цікаве
Чорний пудель допоміг вистежити шахрайку, яка інсценувала смерть в автокатастрофі
47-річну жінку, яку заарештувала іспанська поліція, підозрюють у розкраданні близько 1 млн євро (1,2 млн доларів) у Німеччині – на фірмі, де вона працювала...
Британка народила за рекордні 27 секунд здорове немовля
Цікаве
Британка народила за рекордні 27 секунд здорове немовля
Жінка пішла до вбиральні і за кілька секунд вийшла звідти із дитиною...
25-річна жінка Малі народила відразу 9 дітей
Цікаве
25-річна жінка Малі народила відразу 9 дітей
Породілля і немовлята почуваються задовільно...
Водій-інкасатор відбився від озброєних грабіжників і став зіркою соцмереж (відео)
Цікаве
Водій-інкасатор відбився від озброєних грабіжників і став зіркою соцмереж (відео)
Водій - колишній співробітник SAPS - таранив автомобіль нападників і погнався за ними слідом зі штурмовою гвинтівкою...
На Черкащині створили найбільший прапор України із пасок (фото)
Цікаве
На Черкащині створили найбільший прапор України із пасок (фото)
Студенти Черкаського вищого професійного училища встановили рекорд України – виклали найбільший державний прапор із пасок...