Франція збирається вислати радикалізованих уродженців Росії додому

Франція збирається вислати радикалізованих уродженців Росії додому

Глава МВС Франції Жеральд Дарманен заявив, що має намір відвідати РФ для обговорення висилки з Франції уродженців Росії, обвинувачених в радикалізації терористичного характеру. Про це Дарманен заявив в етері телеканалу BFMTV.

Як повідомляла радіостанція Europe 1, після теракту в Конфлане, який скоїв 18-річний виходець з Росії Абдулах Анзор, Жеральд Дарманен зажадав швидкої висилки з Франції 231 іноземця. Йдеться про осіб, що фігурують в реєстрі спецслужб щодо попередження радикалізації терористичного характеру (FSPRT).

Як нагадує телеканал LCI, мова йде тільки про іноземців з неврегульованим статусом. Це лише мала частка з більш ніж восьми тисяч осіб, взятих на облік спецслужбами за радикалізацію терористичного характеру. 180 з них знаходяться в ув'язненні і можуть бути вислані після відбуття терміну, решта 51 чоловік повинні бути затримані найближчим часом. За даними телеканалу, це в основному вихідці з Росії та країн Магрибу.

Магриб — назва, яку дали середньовічні арабські географи та історики країнам, розташованим на захід від Єгипту та Аравійського півострова; збереглася в арабській мові й донині, а завдяки французькій увійшла і в європейські мови. До складу Магрибу входять: Мавританія, Західна Сахара, Марокко, Алжир, Туніс і Лівія.

Згідно із законом, з Франції зазвичай висилають іноземців, які представляють серйозну загрозу громадському порядку. Йдеться про тих, у кого немає документів, які дозволяють будь-яке перебування в країні. Наприклад, про тих, кому відмовили в статусі біженця. 

Як зазначив міністр внутрішніх справ, неможливо також вислати з Франції вихідців з країн, що знаходяться в стані війни. Як приклад він навів Сирію і Лівію. 

Не можуть також бути вислані з Франції люди, які можуть бути піддані тортурам і нелюдському поводженню на батьківщині (або в іншій країні видворення).

Ще одна перешкода полягає в тому, що приймаюча країна повинна погодитися на повернення свого громадянина. За словами Дарманена, це предмет переговорів з главами МВС ряду країн, і з цим пов'язані його поїздки в Марокко, Алжир і Туніс, а також можлива поїздка в Росію.

Міністр внутрішніх справ Франції зазначив, що за останні три роки з Франції вже було вислано понад 400 іноземців у зв'язку зі звинуваченнями в радикалізації. Ці цифри зросли в рази за останні 10 років.

 

Теги
<
Новини партнерiв
Схожi
Трамп дає пас  Росії
Світ
Трамп дає пас Росії
Дональд Трамп знову погрожує накласти вето на санкціії проти Північного потоку-2....
Проти «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» Конгрес США погодив нові санкції
Світ
Проти «Північного потоку-2» і «Турецького потоку» Конгрес США погодив нові санкції
У США знову антирекорд смертності: такого не було з початку пандемії
Світ
У США знову антирекорд смертності: такого не було з початку пандемії
У Сполучених Штатах Америки зафіксували найвищий щоденний рівень смертності з початку пандемії коронавірусу - за добу від COVID-19 померли щонайменше 2760 американців....
Найбільший недержавний білоруський портал позбавили статусу ЗМІ
Світ
Найбільший недержавний білоруський портал позбавили статусу ЗМІ
У Міністерстві інформації Білорусі вважають, що журналістські розслідування шкодять державним інтересам...
В лавах білоруського ОМОНу впізнали колишніх «беркутівців»
Світ
В лавах білоруського ОМОНу впізнали колишніх «беркутівців»
Серед нинішніх білоруських ОМОНівців, які беруть участь в розгонах мирних протестів у Мінську ідентифікували колишніх співробітників українського спецпідрозділу «Беркут»...