Чи суперечать фотографії Меган Маркл її твердженням про депресію і суїцид?

Чи суперечать фотографії Меган Маркл її твердженням про депресію і суїцид?

Коли герцоги Сассекські принц Гаррі та Меган Маркл 16 січня 2019 року відвідували виставу у Королівському Альберт-Холі захоплена публіка дивувалася блискучій сукні вагітної герцогині, її бездоганному макіяжу і теплій умиротвореній посмішці. Але, як нині стверджує Маркл, насправді в той момент вона хотіла покінчити зі своїм життям. Про це розмірковує Yahoo Life.

Ранком того ж дня Маркл нібито заявила принцу Гаррі, що вона бореться з суїцидальним синдромом, про що вона не забарилася заявити Опрі Вінфрі під час недільного інтерв'ю для телеканалу CBS. Меган розповіла, що поки Гаррі переконував її не відвідувати виставу у Королівському Альберт-Холі, вона аргументувала свої наміри піти на концерт, сказавши йому: "Я не можу залишитися одна".

За словами Маркл, якщо збільшити фотографії, то ми зможемо побачити, як міцно на фото пара тримається за руки.

"Ви бачите білі суглоби, тому що ми посміхаємось і виконуємо свою роботу, але ми обидва просто намагаємось якось стримуватися", - зізналася вона. - "І щоразу, коли вогні у цій королівській скриньці згасали, я просто плакала, а він стискав мою руку... Ви навіть не уявляєте, що там відбувається за зачиненими дверима". 

Видання зазначає, що Маркл в той період нікому не здавалася депресивною і тим більше - здатною на суїцид, проте її психічне здоров'я, як стверджує сама герцогиня, покутливо погіршувалося за лаштунками. Таким чином, Yahoo задається питанням: як же насправді виглядає боротьба з депресією? Адже на фото скоріше перебуває у дипресії принц Гаррі, а не Меган.

Для розуміння цього питання Yahoo залучив двох експертів, серед яких невролог з Нью-Йорка, доктор Санам Хафіз, та ліцензований психолог та виконавчий директор Психологічного центру здоров’я, доктор Рейчел Нідл. 

Ознаки внутрішньої боротьби

"Не кожна людина, яка страждає на депресію, демонструє свої симптоми публіці", - говорить доктор Хафіз. - "Деякі люди приховують свою депресію, тому іншим важко сказати, що щось не так. Наприклад, коли Меган Маркл відвідала королівську подію через кілька годин після того, як сказала чоловікові, що їй потрібно медичне лікування її психічного здоров'я, ніхто не міг і подумати, що Маркл замислюється над самогубством, оскільки вона виглядала вродливою та одягненою у блакитну сукню з блискітками".

Оскільки депресію важко помітити, особливо у тих, хто вміє її добре приховувати, доктор Нідл рекомендує стежити за будь-якими змінами у рутині та поведінці цієї особи, оскільки навіть дрібниці можуть свідчити про чиєсь психічне нездоров'я.

"Зокрема, зверніть увагу на зміни в енергії, поведінці, звичках сну, харчових звичках, статевому потязі, мисленні, настрої і навіть прояві особистості", - говорить доктор Нідл. - "Багато хто може мати щасливе обличчя і навіть бути в порядку, перебуваючи на публіці, але це не означає, що вони не страждають і не борються внутрішньо".

Показники суїцидальних намірів

З депресією, безумовно, можна боротися за допомогою ліків та інших засобів підтримки, але у деяких людей - у тому числі у тих, хто не страждає від сімейної депресії - це може викликати думки про самогубство. Доктор Нідл наголошує на важливості розпізнавання попереджувальних знаків, оскільки це основний спосіб отримати комусь необхідну допомогу.

Ось попереджувальні знаки, які говорять про можливе самогубство: соціальна ізоляція, роздача цінних речей, зміна поведінки, зовнішності, особистості, сну чи харчових звичок, почуття безнадії, розмови про потрапляння в пастку та розмови про смерть або заяви на кшталт: якби мене тут не було.

Також дуже важливо визначити фактори ризику, які, на думку доктора Нідла, є характеристиками, які можуть спонукати людину до суїцидальної поведінки.

"Окрім депресії, іншими факторами ризику є минулі спроби самогубства, ізоляція, самогубство в сімейній історії, хронічні захворювання, депресія, тривалий стрес, імпульсивність, переслідування чи знущання, стресові життєві події або доступ до летальних засобів", - розповідає вона. - "Один симптом не свідчить про депресію або можливу суїцидальність, однак, навчіться і не ігноруйте попереджувальні знаки".

Як допомогти комусь із депресією

Перш за все, ви можете допомогти коханій людині з депресією, просто не ігноруючи вищезазначені ознаки. Якщо ви помітили якісь зміни в їх поведінці, запитайте про це - і не раз! - і переконайтеся, що вони знають, що ви їх підтримуєте. Як пояснюють обидва експерти, потрібно нормалізувати розмови про психічне здоров’я, аби більша кількість людей почувалася комфортно, просячи про допомогу.

"Ми повинні дізнаватись про психічні захворювання і говорити про це відкрито", - говорить доктор Нідл. - "Усвідомлення мови, якою ви користуєтесь, також може мати велике значення, оскільки це неймовірно боляче і образливо, коли люди вживають такі слова, як "божевільний" або "ненормальний". Вплив ваших слів на тих, хто особисто бореться дуже великий".

Теги
Схожi
ВМС США вилучили російську і китайську зброю з судна у Аравійському морі
Світ
ВМС США вилучили російську і китайську зброю з судна у Аравійському морі
Екіпаж крейсера виявив незаконний вантаж під час стандартної перевірки, зазначається у повідомленні пресслужби П'ятого флоту ВМС США...
Лукашенко підписав декрет про передачу влади в разі загибелі президента Білорусі
Світ
Лукашенко підписав декрет про передачу влади в разі загибелі президента Білорусі
Документ встановлює порядок дій в разі загибелі президента в результаті «замаху, здійснення акту тероризму, зовнішньої агресії, інших насильницьких дій»....
У Парижі урочиста церемонія до Дня перемоги відбулася 8 травня без широкого загалу
Світ
У Парижі урочиста церемонія до Дня перемоги відбулася 8 травня без широкого загалу
Емманюель Макрон поклав вінок до пам'ятника генералу Шарлю де Голлю на площі Жоржа Клемансо. Там же була оголошена хвилина мовчання в пам'ять про всіх загиблих в роки Другої світової війни
...
Чехія попросила країни ЄС вислати хоча б по одному російському дипломату
Світ
Чехія попросила країни ЄС вислати хоча б по одному російському дипломату
«Європа не може ігнорувати такі дії. Коли атакують одну державу-члена ЄС, то автоматично атакують і всіх інших », - зазначив чеський прем'єр...
Казахстан відмовився від урочистостей з нагоди Дня Перемоги
Світ
Казахстан відмовився від урочистостей з нагоди Дня Перемоги
Відзначається, що в цьому році Казахстан обмежиться зверненням до співвітчизників з привітаннями глава держави...